False Profits
SD : 50074.3
N : 144
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na epizodu TNG : "Price"
Když Voyager objeví zbytky červí díry, která by mohla vést do Alfa Kvadrantu. Taktéž zaznamenají signály možné replikátorové technologie pocházející z Alfa Kvadrantu na planetě z pre-industriální společností. Chakotay a Paris se transportují na povrh, kde nacházejí ožebračenou kulturu. Brzy nato objeví zdroj onoho signálu - pochází z replikátoru dvou Ferengů - Aridora a Kola - ozdobené v hedvábím a drahokamy (zůstali před 7 lety v Delta Kvadrantu kvůli své vlastní blbosti v epizodě TNG:"Price"). Se zdánlivě magickou mocí replikátoru obelstili Ferengové místí naivní obyvatelstvo a vydávají se za bohy.

To je špatné, a tak se Janeway rozhodne porušit Primární direktívu. Když se červí díra znova otevře vezme Ferengi zpět do Alfa Kvadrantu. Proto transportují oba Ferengi na Voyager. Aridor začne argumentovat, že odstranění bohů takovéto kultuře může na ni zanechat vážné následky. Janeway vidíc logiku těchto argumentů a nechá oba Ferengi transportuje zpět. Ale nevzdá to a vymyslí jiný plán : musí přesvědčit Ferengi Ferengem.
Klid a užívání si Ferengů je narušeno, když Neelix namaskovaný za Ferenga se transportuje na povrch a vydává se za Proxyho. Poslal ho jako Velký Nagus, aby jim zkonfiskoval majetek a dopravil je zpět na Ferenginar. Když jim to řekne odejde. To se samozřejmě vůbec nelíbí obou Ferengům. Aridor proto navrhne elegantní způsob, jak zachránit svůj majetek - zabít Proxyho (teda Neelixe). Když se Neelix vrátí, zaženou ho ozbrojeni mečem do kouta a Neelix se musí přiznat, že není Ferengi, ale Talaxian. Poté, aby se ochránili před posádkou Voyageru, zapnou zařízení, které znemožní transport z povrch ani na povrch.
Ovšem situace nabere úplně jiného rozměru, když se místní obyvatelstvo se vzbouří, sváže všechny tři Ferengi a začnou si dělat pod nimi ohýnek - chtějí je upálit hranici.
Opodál vše sledují Chakotay a Paris. Jediná možnost je vypnout rušící pole a proto se proderou davem, který právě zapaluje hranici. Oba Ferengové jsou přinuceni říct Chakotayovi a Parisovi, kde je rušič - řeknou, že v chrámu. Chakotay a Paris tam běží, najdou ho, ale nejsou schopni ho vypnout. Chakotay se naštve a phaserem do něj střelí. Jeho akce je úspěšná a nato se tři Ferengové odhmotní za velkého úžasu domorodců a objeví se na Voyageru. Aridora a Kolla nechá Janeway odvést do vězení a sama jde na můstek, doprovázena Chakotayem a Tomem.
Červí díra se otevírá a Voyager je připraven do ní vletět. Doctor volá z ošetřovny - Ferengové utekli. Tuvok hlásí, že Ferengům se podařilo dostat do nákladové prostoru, kde mají raketoplán. S otevíráním otvoru si nedělali starosti, prostě ho prostřelili a nyní míří k planetě - vzít si majetek a rychle pryč. Janeway ji chce zachytil vlečným paprsek, ale Chakotay oznamuje, že vlečný paprsek je destabilizován červí dírou. Poté zamýšlí Janeway je transportovat zpět na Voyager, ale tomu Aridor, bývalý vědec, zabrání použitím gravitonového pulsu.
To má ovšem fatální následky. Ovlivní to červí díru natolik, že jich teď pohltí a oba Ferengové letí bez svého majetku nikdo neví kam - možná do Alfa Kvadrantu, ale taky možná ne!
Voyager letí za nimi, ale červí díra se začne velmi rychle pohybovat. Tom se snaží, jak jen nejlíp umí, ale marná snaha, červí díra se destabilizuje a Voyager definitivně zůstává v Delta Kvadrantu.
Kapitán si ještě vyžádá možnosti, ale když žádné nedostane, nařídí kurz směr Alfa Kvadrant, warp 6.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]