Alter Ego
SD : 50460.3
N : 155
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Odkazuje se na TNG:"Elementary, Dear Data"...
Voyager objevil inverzní mlhovinu, který by podle teorií neměla být stabilní, kdežto tahle vypadá, že je tu již několik stovek let. Všichni na můstku pracují, jenom Harry je jakoby duchem jinde. Po službě zajde za Tuvokem, který právě hraje Vulkanské šachy - Kalto. Harry se přisedne a projeví neobvyklé přání - chtěl by se naučit potlačit emoce. Když se Tuvok zeptá proč, Harry prozradí, že se zamiloval do postavy v simulátoru jménem Marayna a jelikož je to jenom podprogram nechce ji milovat.
Tuvok dohraje šachy a zavede Harryho zpět do simulátoru, kde plánuje rozanalyzovat Harryho zamilovanost a tím ji logicky potlačit. V simulátoru oba potkají Neelixe, který připravuje večírek v Havaiském stylu. Harry chce pořád najít Maraynu, kdežto Neelix má úplně jiné starosti:"Pane Tuvoku, nedostal jsem potvrzení vaší účasti." Tuvok suše :"Mohu Vás ubezpečit, že se nejedná o nedopatření."
Neelix odejde dále připravovat večírek a nato přijde Kes a Marayna. Harry se rozzáří. Marayna pozve Tuvoka na plachetnice, ale Tuvok ji odbude:"Vulkani nejezdí na plachetnici." Pak Kes odejde do služby a Tuvok, Harry a Marayna začnou krátký rozhovor, ve kterém se ukáže jak je Harry úplně bezradný v blízkosti Marayny, přerušený Chakotayem, který Tuvoka a Harryho volá na můstek.
Během cesty na můstek Tuvok analyzuje Harryho chování jako absolutně průhledné a předvídatelné. Tuvok navrhne 2 řešení: buď se vztah rozvine do stabilní úrovně, nebo skončí tragicky. Harry ovšem nemůže mít stabilní vztah s podprogramem a tak Tuvok Harrymu navrhne, aby se utáhl do ústraní.
Na můstku pozorují jak jeden proud plazmy v mlhovině začíná vybuchovat. Za normálních okolností by způsobil řetězovou reakci a celá mlhovina by vzplanula, ale k překvapení všech se tak nestane. Janeway vydá rozkaz, aby se Paris přiblížil k zbytku plazmy, aby Harry mohl provést detailní průzkum. Pak Janeway odejde z můstku a "přikáže" Tuvokovi, aby se taktéž zúčastnil večírku.
B'Elanna a Paris se potkají u výtahu. Oba jsou oblečeni na večírek. B'Elanna slíbila schůzku Vorikovi a Tom jde za Harrym. Tom vejde do Harryho kajuty a najde ho tam jak medituje, odmítaje se zúčastnit večírku. Toma ho ale přesvědčí a jdou.
Tuvok přijde na večírek v uniformě Flotily. Což působí jako pěst na oko, navíc si odmítá vzít Lei (květinový náhrdelník). Pak potká Janeway s Chakotayem - rozkošný pár. Večírek ho zaujme, až když spatří jak Marayna hraje Kalto. Tuvok k ní přijde a poradí ji jak táhnout. Pak si Marayna všimne, že Tuvok nemá Lei a analyticky rozebere Tuvokovu nechuť ho mít, jako naznačení všem, že tady vlastně nechtěl vůbec být. Tuvok ji řekne, že její logika je správná a přisedne si k ní. Zatímco Vorik odvede B'Elannu k jednomu stolu s vyhlídkou na moře, Tom potká Harryho. Jenže Harry zahlídne jak se Tuvok baví s Maraynou, začne žárlit a odejde.
Tuvok a Marayna jsou asi poslední, kdo ještě zůstal na večírku a spolu dlouze diskutují o emocích, plachetnicích... Tuvoka začne udivovat Maraynin dokonalý smysl pro logiku. Pak Marayna vyjede po Tuvokovi. Tuvok ji pochopitelně odmítne, ale řekne že se ještě určitě vrátí. 
Ráno na můstku Janeway a Chakotay rozebírají mlhovinu - průzkum objevil přítomnost zvláštního pole, které zamezuje globálnímu vzplanutí. A jelikož již mají všechny údaje nařídí Janeway kurz směr Alfa Kvadrant. Ovšem Voyager se ani nepohne - přestali fungovat motory.
B'Elanna a Harry zkouší ve strojovně přijít na to kde je závada. Ale Harry musí pořád myslet na Maraynu a tak se nesoustředí. B'Elanna ho takového nepotřebuje a pošle ho pryč. Harry chce jít do kajuty, ale rozmyslí si to a jde do Simulátoru 1. Tam najde Tuvoka s Maraynou, žárlivost v něm vzkypí, vynadá Tuvokovi, že se k němu nechoval fér, neměl ho požádat o pomoc a měl si radši svůj problém vyřešit sám. Celá hádka vyústí v tom, že Tuvok smaže z počítače postavu Marayny.
Na můstku se podaří B'Elanně zapnout aspoň zadní motory, ale pořád mají malý výkon. Po službě jde Tuvok do své kajuty a najde tam Maraynu, jak hraje Kalto. Marayna vybavená přenosným holoemitérem pokračuje ve vyjíždění po Tuvokovi. Tuvok však vyhlásí poplach - vetřelec. To Maraynu rozčílí a dokonce vypne i poplach. Když přijde ochranka tak zmizí (stejně jako když mizí Doctor) nechaje po sobě pouze holoemitér.
Na poradě důstojníků. B'Elanna konstatuje, že Marayna se přemístila zpět do simulátoru. Chakotay najde v databázi, že se již stalo, že postava v simulátoru převzala kontrolu nad velením lodi - konkrétně to byla Enterprise-D. Jelikož Marayna umí vypnout poplach, patrně způsobila i poškození motorů. Janeway se ale zeptá proč by to dělala. Tuvok ji odpoví, že Marayna chtěla pokračovat ve vztahu s ním, což dále vede k domněnce, že Marayna chce, aby Voyager zůstal v mlhovině. Harry poznamená, že prvně ji viděl v simulátoru, když přiletěli k mlhovině, takže možná mlhovina ovlivňuje simulátor a způsobila nadprůměrnou inteligenci jedné z postav. Janeway pak vydá rozkaz Tuvokovi, B'Elanně a Parisovi, aby šli do Simulátoru 1 a vyřešili situaci jakýmkoliv způsobem.
Když tam vstoupí vše vypadá jako na večírku. Ovšem když B'Elanna objeví nějaké podprostorové spojení mezi simulátorem a nějakým místem v mlhovině, z klidných mírumilovných Havaičanů se stávají zabijáci. B'Elannu začne jedna dívka škrtit náhrdelníkem a Tom a Tuvok zápasí s Havaiskými muži. Když získají trocha času, Tom střelí do ovládacího panelu simulátoru, postavy zmizí a všichni tři kvapně odejdou na můstek.
Mezitím plazmová bouře začíná likvidovat štíty Voyageru. B'Elanna řekne Janeway, že Maraynu v simulátoru nenašli a doopravdy ji vytvořil někdo uvnitř mlhoviny. Z chvíli se ozve v intercomu na můstku: "Tuvok, přijděte za mnou, čekám na Vás." a dále prozradí, že ona je ten kdo ovládá mlhovinu a když Tuvok nepřijde do simulátoru, tak zničí Voyager.

Tuvok tam teda jde. Marayna ho žádá, aby zůstal v simulátoru s ní napořád, ale Tuvok se odmítá podvolit vydírání, přestože by s ní rád zůstal. B'Elanna mezitím objevila zdroj vysílání a Janeway tam Tuvoka transportuje. Tuvok se zhmotní na nějaké stanici. Komunikace s Voyagerem je rušena. Uvnitř najde humanoida, který se jmenuje Marayna. Marayna je tam sama již velmi dlouho, ale na vlastní žádost. Vytváří tlumící pole, aby zabránila mlhovině vzplanout a taky aby ostatní na její planetě mohli obdivovat krásu mlhoviny. Marayna pokračuje v komplimentech k Tuvokovi a prozradí, že bez něho nemůže žít a žádá a prosí ho, aby s tím zůstal, protože má podle ní daleko blíž k ní, než k ostatním na Voyageru. Tuvok připustí, že společné chvíli s ním byli příjemné, jenže na Vulkanu má družku a musí splnit úkol - vrátit se domů. Dále ji řekne, že jestli jí na něm opravdu záleží, nechá ho jít.
Marayna obnoví komunikaci a pouští Tuvoka, který jí na oplátku řekne, že není zdravé, aby byl člověk tak dlouho osamocený a poradí ji, aby se nechala vystřídat. Ona s ním souhlasí. Tuvok se transportuje na Voyager, ale ještě dřív než se úplně odhmotní, řekne mu:"ale co Vy, Tuvoku. Chcete být sám navždy?"
Hvězdný čas 50471.3. Voyager opustí mlhovinu a Tuvok opět sedí sán ve své kajutě hrajíc Kalto. Najednou však vypne Kalto a odejde s ním do simulátoru, kde potká Harryho. Omluví se mu za předcházející dny a nabídne mu, aby si sním zahrál. Harry se tomu podiví, "řekl jste mi, že se to můžu naučit až po mnoha letech." Tuvok odpoví:"Ovšem". Jenže zatímco Harry se bude učit Kalto, Tuvok se bude učit životu ve společnosti.
A začnou hrát...
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]