Ro Laren
Rasa: Bajoran
Pohlaví: Žena
Místo narození: Bajor
Rodinný stav: Svobodná
Hodnost: Praporčík
Poslední umístění: U.S.S. Enterprise-D - pilot; od data 47941.7 zapojena do hnutí Maquis
Trestní rejstřík: Uznána vinnou ze smrti osmi členů výsadkové skupiny
Ro Laren je jednou z prvních Bajoranů, kteří vstoupili do hvězdné flotily. Měla však bohužel smůlu, neboť při jednom z výsadků bylo její vinnou zabito osm dalších členů tohoto výsadku. Byla vsazena do vězení a tam pravděpodobně i pobyla pěkný kus svého života, kdyby nebylo admirála Kennellyho. Ten ji využil, aby našla vůdce Bajoranského odporu. Na tento úkol je přidělena na Enterprise-D pod velení kapitána Picarda.
 
 
Její mise zkončí uspěšně, i když ne tak, jak by admirál očekával. Ro se Picardovy - i přes počáteční nedůvěru - zalíbí a přesvědčí ji, aby zůstala na jeho lodi (její podmínkou je, že si bude moci nechat svoji naušnici).
Ro v posádce zaujímá místo holky pro všechno - nejčastěji však sedí u kormidla. Při jedné misi je spolu s dalšími členy posádky (Picard, Keiko, Guinan) vystavena zajímavé genetické mutaci. Díky této mutaci se stane předpubertálním děckem ovšem s pamětí a zkušenostmi starší Ro. Přes počáteční odpor k této podobě se nakonec projeví její nátura a užívá si této podoby až do té míry, že si začne malovat... 
Dále se část její povahy odhalí, když je celé posádce Enterprise vymazána paměť. S touto ztrátou paměti začne balit komandéra Rikera, přestože jsou spolu normálně na ostří nožů.
 
 
Po dvouch letech na palubě Enterprise ji zde začnou respetovat - zvláště pak Guinan, se kterou se spřátelí. Toto vše i přestože je Ro značne pragmatická osobnost, která se raději rozhoduje sama a moc se nedívá na názory ostatních - dokonce i na Picardovy. To se projeví na misi, kde je jejím úkolem infiltrovat nově vzniklou skupinu Makistů. Ro se stotožní s jejich cíly (jejího otce umučili Cardasiani před jejíma očima), opustí flotilu a přidá se k nim.
Životopis
2368
(45076.3)
Praporčík Ro Laren nastoupí z rozkazu admirála Kennellyho na Enterprise-D.
2369
(46235.7)
Ro je vystavena mutaci, která způsobí, že se je fyziologie vrátí do předpubertálního období. Dočasně.
2370
(47941.7)
Je pověřena úkolem infiltrovat Makisty, svůj úkol nesplní a přidá se na jejich stranu.

Copyrigth Skullman