We'll Always Have Paris
SD : 41697.9
N : 124
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise je na cestě k velmi potřebnému odpočinku, když náhle posádka prožije malý skok v čase (vidí sami sebe o několik chvil později v čase). Krátce poté jsou vyrušeni, nouzovým automatickým voláním od Dr. Paula Manheima, vědce, který kdysi pracoval teoriích nelineárního času. Picard zvláštně reaguje na jméno tohoto vědce, ale přesto velí zadat kurs na zadané souřadnice.
Protože mají do příletu ještě několik hodin času Picard zamíří do simulátoru 3 a vytvoří si Paříž tak, jak byla před dvaceti lety, kdy on sám seděl za stolem kavárny a čekal na schůzku s dívkou, která se nikdy nekonala. Rychle je ale svou sebelítostí unaven a odchází.
Když Enterprise konečně dorazí na vysílané souřadnice, detekuje signál, který ji posílá na Vandor IV, malý planetoid obíhající dvojhvězdu: červeného obra a pulsar. Když dorazí, na jejich volání odpoví Manheimova žena Janice a Picard je na okamžik neschopen cokoli říci. Janice vypíná silové pole, které brání transportnímu paprsku a oba Manheimovi jsou přeneseni na palubu. Když Picard přichází na ošetřovnu, přiláká pozornost Janice, která ho okamžitě pozná.
Vysvětluje Picardovi, že zbytek vědeckého týmu byl zabit v laboratoři již před několika týdny, a o nedávných Manheimových experimentech hledajících okna do jiných dimenzí, které mohou být otevřeny změnou podstaty času. Poté co znovu prožijí posun v čase (tentokrát Riker, Data a Picard potkávají sami sebe v turbovýtahu), Riker vede výsadkový team, který se pokouší přenést dolů, aby našli Manheimovi poznámky. Ale paprsek je odražen, a jsou rádi, že se jim vůbec podařilo dopravit výsadek v pořádku zpět na Enterprise.
Když se konečně Dr. Manheim probudí, tvrdí že je částečně uvězněn v jiné dimenzi. A když vyslechne, co se stalo, naléhá, aby byl experiment okamžitě jakýmikoli prostředky zastaven, zavřením trhliny, kterou otevřel. Prozradí bezpečnostní kódy k tomu, aby se někdo mohl přenést do laboratoře. Picard posílá samotného Data, protože Data se zdá být nejméně pod vlivem deformace času. Navzdory jednomu bezpečnostnímu opatření na které Dr. Manheim zapomněl se Datovi podaří dostat do laboratoře.
Připravuje se nalít přesné množství antihmoty do trhliny přesně 27 sekund poté, co začne další posun. Ale když chce začít uvidí najednou dva jiné Daty, kteří také drží nějakou antihmotu. Prostřední Data si správně uvědomí, že je to on, kdo je ve správném časovém kontinuu a dokáže uzavřít díru (nebo alespoň zalátat). Uzavření úplně uzdraví Manheima a Picard říká v simulátoru své poslední sbohem Jenici. Hned poté Enterprise odlétá.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]