Conspiracy
SD : 41775.5
N : 125
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na TNG:"Coming Of Age"...
Enterprise je na cestě k Pacifice jak kvůli vědeckému studiu tak kvůli odpočinku, když náhle obdrží zprávu Kód 47, určenou pouze pro Picardovi oči. Picard ji přijme ve své pracovně, je od jeho starého přítele Walkera Keela. Keel žádá o okamžité setkání s Picardem na Dytalixu B, blízké těžební planetě a jen nejasně Picarda varuje.
Po příletu naleznou již na orbitě tři jiné lodě spolu s dalšími dvěma kapitány na palubě. Poté, co ho Walker prověří testem paměti, jestli je to ještě skutečný Picard, vysvětlí jim proč je všechny takto tajně svolal. Už po nějakou dobu pozoruje, že je něco divného na příkazech velení Hvězdné Flotily, ale nemůže říct v čem konkrétně. Picard je skeptický, ale souhlasí s tím, že si ode dneška bude dávat větší pozor a zůstane s Walkerem v kontaktu.
Picard se svěří se svými starostmi Troi a určí Data (ale bez vysvětlení proč to má dělat), aby přezkoumal rozkazy Hvězdné Flotily z posledních šesti měsíců. Když ale namíří zpět na Pacificu, naleznou v přilehlém sektoru jakési trosky. Nenaleznou žádné identifikační symboly, ale podle velikosti a složení trosek, Worf určí, že to může jedině úplně zničený Horatio.
Teď již podezřívavý Picard, probírá s Rikerem teorii o spiknutí ve Hvězdné Flotile. Riker je tak jako Picard skeptický, ale později mění názor, a to když Data přijde se záznamem "neobvyklé výměny personálu zvláště na vedoucích místech", které Data chápe jako utajený pokus ovládnout několik sektorů na území Federace. Teď již jsou všichni dost rozrušeni a Picard velí zamířit k Zemi, aby zjistili jak se věci doopravdy mají, a současně informuje posádku o svém podezření.
Po příjezdu se ale reakce zdá být úplně mírná. Dva admirálové, Savar a Aaron, zvou Picarda a Rikera na večeři. Třetí, Gregory Quinn žádá o povolení pro vstup na palubu. Po příchodu popírá většinu z toho, co řekl na Relvě 7 a ujišťuje Picarda, že byl zaujatý.
Picard se přenáší na Zemi a Riker doprovází Quinna do jeho kajuty. Když tu náhle Quinn na Rikera zaútočí a předvádí svou neuvěřitelnou sílu a téměř nezranitelnost. Omráčí Rikera a později dokonce Worfa těsně před tím než ho Beverly omráčí opakovanými výstřely z phaseru. Vyšetří ho a najdou v jeho těle zvláštního parazita, který nad ním převzal kontrolu.
Beverly o svém objevu informuje Picarda, který už je dost podezřívavý z rozhovoru s Savarem a Aaronem. Ale přece jde s nimi na večeři, kde se odhalí, že všichni už nevládnou svým vlastním rozumem, ale jsou ovládáni parasity. Pokouší se zmizet, ale je polapen Rikerem, který tajně zmizí Beverly a který se zdá být také infikován. Ale Riker pouze hraje jednoho z nich a podaří se mu (při jídle červů) společně omráčit všechny v místnosti až na Aarona, který uniká. Ale i toho se jim podaří polapit a okamžitě pronásledují stvoření, které mu vylezlo z úst. To je zavede k Remickovi, který se zdá být jejich vůdcem. Zabijí Remicka, a i matku parasitů, která se mu snaží vyplazit z hrudníku. Quinna se podaří uzdravit a vše se zdá zase v pořádku, až na to, že Data zjistí, že Remick těsně před svou smrtí vyslal k "domovu" výstražný signál...

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]