Coming Of Age
SD : 41416.2
N : 119
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise zakotvila na oběžné dráze Relvy, kde by měl Wesley složit přijímací zkoušky na Akademii. Zatím Picarda nečekaně navštíví admirál Gregory Quinn. K jeho ještě většímu překvapení je Quinn smrtelně vážný a je v doprovodu svého asistenta, poručíka Dextera Remmicka, z Inspektorátu. Jeho práce je jak on sám říká, nalézt jakoukoli "špínu na této lodi."
Remick začíná vyslýchat posádku. Nejprve mluví s Rikerem a ptá se ho zejména na Picarda. Riker, po Remickových pochybnostech o kapitánovi, Picarda brání.
Wesley se zatím seznamuje se svými soupeři: s dívkou Olianou Mirren, Vulkankou T´Shanik a s Benzitem Mordockem. Wesley si při zkouškách vede velmi dobře, a spřátelí se s Mordockem.
Remmick pokračuje v křížovém výslechu. S Geordim diskutuje o incidentu s "Cestovatelem" a s Troi o pozdějším incidentu se Stargazerem, kdy jej nazývá mentálním selháním. Později, když je zrovna Remmick na můstku, Wesleyho přítel Jake, který neprošel testem k tomu, aby se mohl stát kandidátem Enterprise na Akademii (mohli navrhnout pouze jednoho kandidáta a Wesley byl lepší), chce utéct z lodi a ukradne raketoplán, který se stává v jeho rukou neovladatelný a raketoplán unáší Jakea k planetě. Picard, ale dokáže Jakea zachránit, když mu přikáže, aby zamířil přímo k Relvě a ve správný okamžik se odrazil od atmosféry. To dokonce udělá dojem i na Remmicka...ale pouze jen na malou chvíli.
Znovu na planetě se Wesleymu podaří projít rozhodujícím testem znalostí zvyků jiných druhů (když místo toho, aby se omlouval jednomu členovi posádky za to, že do něj vrazil, zvýší hlas a řekne několik tvrdších slov, poznal totiž, že u tohoto druhu je omluva urážkou). Ve stejnou dobu se Remmick začne vyptávat jak to vlastně bylo s virem, který nakazil celou posádku a málem tak sami zničili Enterprise. Poté přijde na řadu Beverly a její osobní city k Picardovi (o kterých odmítá diskutovat jako o irelevantních a nesouvisejících s Remmickovou prácí), a nakonec vyslechne i Picarda, kterému připomíná porušení Primární direktívy při při záchraně Wesleyho od Edoňanů. Picard se konečně rozhodne, že už toho bylo příliš a žádá Quinna o vysvětlení, který místo odpovědi pouze zavolá Remmicka, aby podal konečné hlášení.
Remmick v rozpacích připouští, že na této lodi nebo na Picardovi nenašel nic špatného a Quinn ho propouští. Poté odhalí Picardovi pravý důvod vyšetřování. Quinn se domnívá (ještě s několika dalšími), že s Flotilou se v poslední době děje něco špatného a on chce mít Picarda u sebe. Chce ho jmenovat admirálem, který by vedl Akademii Flotily. 
Překvapený Picard odkládá rozhodnutí až na večer. Wesley se zatím podrobuje psychotestům a musí čelit tomu před čím má největší strach: učinit rozhodnutí, které pošle jednoho člena posádky na smrt (stejně jako se musel rozhodnout Picard o životě Wesleyho otce, který musel zemřít).
I když Wesley dosáhne vysokého skóre, Mordock je o několik bodů lepší a na Akademii je přijat on. Nešťastný se vrací na Enterprise, kde ho utěší Picard tím když mu důvěrně prozradí, že on také nebyl napoprvé přijat. Později Picard oznamuje Quinnovi, že zůstává na Enterprise a Quinn odchází se slovy "možná vidím spiknutí i tam kde není."

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]