Heart of Glory
SD : 41503.7
N : 120
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise zjistí známky bitvy v Neutrální Zóně a letí to prozkoumat. Najdou zničenou Talarianskou loď Batris. Je možné, že jsou na lodi živí lidé, ale díky velké radiaci od strojovny si nemohou být jisti. Riker, Geordi a Data se přenesou na palubu.
Po krátkém průzkumu naleznou tři Klingony: Korise. Konmela a Kunivase, který je smrtelně raněn. Všichni se přenesou na Enterprise právě několik okamžiků před tím než Batris exploduje. Všichni Klingoni zamíří na ošetřovnu, kde se setkávají s Picardem a s Worfem. Tvrdí, že byli na lodi pouze jako cestující, a když byli náhle napadnuti Ferengi převzali kontrolu nad lodí (s povolením kapitána samozřejmě) a dokázali zničit jejich loď v poslední minutě. Ale když se jich Picard ptá na podrobnosti nechtějí více prozradit s tím, že jsou velice unaveni. V jejich kajutě doženou Worfa ke hněvu pouze proto, aby "věděli jestli je toho "lidský" Klingon schopen".
Poté co Kunivas umírá na své zranění se oba zbývající Klingoni (spolu s Worfem) připojují k rituálu smrti. Worf jim poté vypráví o svém původu: jeho rodiče byli zabiti na stanici Khitomer. Odkud byl on sám, zachráněn lidským důstojníkem Hvězdné Flotily a přijat za jeho syna.
Oba Klingoni se odvolávají na Worfův Klingonský původ a odhalují mu co se doopravdy stalo: jsou disidenti, kteří nesouhlasí s mírem mezi Federací a Klingony a loď, kterou zničili byl Klingonský válečný křižník, který je měl eskortovat zpět. Žádají Worfa o prohlídku lodi. Na můstku objeví další loď, která se přibližuje k jejich pozici.
Druhá loď je Klingonská a její kapitán K´Nera požaduje navrácení Korrise a ostatních kriminálníků. Yar je poté pro jistotu ihned uvězní. Korris při tom naléhá na Worfa, aby se k nim připojil. Ale když jsou zamčeni do cely sestaví z různých častí svého oděvu, které vypadali jako ozdoby, disruptor a prorazí ven. Při tom zabijí jednoho strážného (Konmel při pokusu o také umírá).
Korris zamíří do strojovny a dostane se až ke komoře s dilithiem a namíří zblízka phaserem na komoru. Jeden výstřel z této vzdálenosti, by snadno zničil celou Enterprise. Trvá na tom, že bude mluvit pouze s Worfem, který okamžitě zamíří do strojovny. Po příchodu se Worf pokouší přemluvit Korrise, že "opravdová zkouška pro válečníka není za něco zemřít, ale žít!" ale selhává. Korris nevěří Worfovi, že si udrží svou loajalitu vůči Hvězdné Flotile. Nakonec donutí Worfa, aby ho zabil.
Když se to K´Nera doví, zve Worfa, aby se až ukončí své závazky vůči Federaci, připojil k jeho posádce. Worf je polichocen, ale odmítá a Enterprise odlétá.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]