The Arsenal of Freedom
SD : 41798.2
N : 121
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise přilétá na Minos, kde nedávno zmizel U.S.S. Drake. Minos se stal slavným během dávno minulých Ersalropských válek jako přední dodavatel a výrobce zbraní pro obě strany. Loď je kontaktována automatickým prodavačem, který je pozve, aby se přenesli na planetu. Riker, Yar a Data tak učiní.
Na povrchu Riker uvidí postavu kapitána Drakea, jeho starého přítele Paula Ricea. Je ale rychle z Enterprise informován, že kolem něho nejsou žádné známky života. Lstí odhalí, že Rice je pouhý holografický obraz. Poté se okamžitě přemění do malého vznášejícího se zařízení, které zřejmě sloužilo jako projektor. Toto zařízení uvězní Rikera v silovém poli. Yar ho hned poté sestřelí phaserem.
Picard s Beverly se přenesou dolů na pomoc a Picard nechává velení Geordimu. Naneštěstí, když začne pracovat na odstranění silového štítu, objevuje se druhé zařízení a začne po skupině střílet. Picard s Beverly se běží schovat a skončí pádem po hlavě do hluboké jámy. Beverly je těžce raněna. Data a Yar musí spojit svou palbu, aby zničili druhé zařízení a po chvíli se Datovi podaří osvobodit Rikera.
Právě, když se Geordi chystá přenést výsadek na loď, objeví se na orbitě podobné (i když mnohem větší) zařízení a začne střílet na Enterprise. Je vybaveno maskovacím zařízením, a odmaskuje se vždy jen na tak dlouho, aby stačilo vystřelit, ale ne tak dlouho, aby ho mohli zaměřit. Po druhém zásahu, vstupuje na můstek šéfinženýr Logan, požaduje, aby Geordi odletěl s lodí pryč z orbity a navrhuje, aby mu předal velení jako důstojníku s vyšší hodností. Geordi odmítá a posílá ho zpět do strojovny.
Na povrchu se zatím objevuje třetí zařízení, ale tentokrát je vybaveno vychylovacím štítem, a tak musejí všichni tři spojit své síly, aby ho dokázali zničit. Na orbitě se Worf a poručík Solis u navigace snaží předpovědět pohyby nepřítele a vypalují na tuto pozici phasery a fotonová torpéda. Působivá ukázka, ale úplně vedle. Poté co jsou ještě několikrát zasaženi, povolá Geordi Logana na můstek.
Když se Logan dostaví, Geordi opouští orbitu a předá Loganovi velení...nad talířovou sekcí lodi. Loď se rozdělí, a bojová sekce se vrací k planetě. Na povrchu na dně jámy zatím Picard nalezl ovládání počítače, který pronásleduje výsadek a náhodně spustí program prodavače, který naznačuje, že to byl tento systém, kdo zničil Minosiany. Zatím se výsadku podaří najít Picarda (trikordéry kvůli rušení nefungují) a Data seskočí do jámy. Nakonec se Picardovi podaří systém deaktivovat, když ho přesvědčí, že si ty zbraně koupí, (zařízení útočila, protože systém chtěl upoutat potencionálního zákazníka jejich ničivostí) a poslední jednotka na povrchu se zničí.
Geordi nakonec dokáže lokalizovat útočníka, když zamíří s lodí přímo do atmosféry planety a tak odhalí nepřátelskou loď díky proudění. Úspěšně ničí zařízení a přenesou výsadek zpět. Picard ponechává Geordi ve velení, až do setkání s talířovou sekcí s tím, že on jemu předal loď celou a proto ji chce také celou zpět.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]