The Naked Now
SD : 41209.2
N : 103
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise se setkává s vědeckou lodí U.S.S. Tsiolkovsky, která monitorovala kolabující hvězdu. Ale když přilétá zachytí nouzový signál, který zní jako by na lodi "divoce" oslavovali. Riker, Troi, Tasha, Geordi a Data se přenesou na palubu a nalézají celou posádku mrtvou (jsou pokryti tenkou vrstvou námrazy).
Přenesou se zpět, ale Geordi záhadně přenesl na Enterprise stejnou nemoc jaká infikovala Tsiolkovsky (přenáší se dotykem). Riker určí Data, aby hledal podobné příznaky nemoci na Tsiolkovskym. Geordi uniká z ošetřovny a začne rozsévat infekci po palubě.

 
Infekce má zvláštní příznaky, které vypadají spíše jako opilost. Yar se stává ... chtivá lásky, a svede Data. Geordi propukne v pláč a naříká na svojí přirozenou slepotu. Beverly začne hledat Picarda, který je chce "nesmírně, nesmírně...ale ovšem nikdy jsme neměli čas na tento druh věcí!" Ale nejhorší ze všeho je, že Wesley zneužívá Picardova hlasu a přebírá kontrolu nad strojovnou jako kapitán. 
 
Zatím Dat nalezl záznamy původní Enterprise, kde se tato choroba vyskytla, a posílá léčbu dolů na ošetřovnu k Bev. Naneštěstí, virus zmutoval a stará léčba je neúčinná. Bev, už infikovaná, začne pracovat na novém vzorci. Poté, aby bylo ještě hůř, hvězda zkolabuje a exploduje, to vyšle z hvězdy úlomek přímo na Enterprise.
Dokonce když se šéfinženýr McDougal dostane k ovládaní strojovny (vyskartováním Weslyho obraného pole) zjišťuje, že jeho asistent vytáhl všechny kontrolní čipy. Dat je přenesen do strojovny a podaří se mu právě včas vložit všechny čipy zpět. Wes dodá lodi potřebný "extra" impuls změnou přenosového paprsku na odrazový spolu s odstrčením se od Tsiolkovského. Bev nalézá léčbu a Enterprise uniká...
Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]