Code of Honor
SD : 42805.25 (toto datum nesouhlasí s pravidly, ale bylo řečeno v epizodě)
N : 104
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise navštěvuje Ligon II, aby převezla vzácnou vakcínu potřebnou k odvrácení epidemie na Stryis IV. Vůdce Ligoniánů Lutan přichází na palubu, ale zdá se, že je velmi arogantní a velmi ho přitahuje Tasha. Ta se, ale tváří odmítavě. Při odjezdu tedy Tashu unese přímo z Enterprise.
Data a Riker si myslí, že Lutan unesl Tashu jako symbol "připravovaného převratu" - ukradením té nejriskantnější ceny - Tashy, tím podle zvyků svého lidu, dokázal velkou statečnost svým potomkům. Podle ligoniánského zvyku musí Picard veřejně (na banketu) požádat o Tashino vydání zpět. Učiní tak, ale Lutan tvrdí, že ji nemůže opustit. To je však v rozporu s jeho vlastními zvyky. Jeho žena, Yareena, vyzývá Tashu na souboj na život a na smrt, který musejí akceptovat, jestli chtějí získat vakcínu (a ta je potřeba rychle, protože epidemie se šíří čím dál tím víc). Lutan teď nemůže nic ztratit, když Yareena zemře, zdědí její zemi (na Ligonu vlastní půdu ženy), a jestliže přežije nic neztratí.
Posádka se pokouší zápas zarazit, ale bez výsledku. A tak přejdou od diplomacie ke lsti. Yar sice souboj vyhraje, zabije Yareenu smrtícím jedem na zbrani, ale poté jsou ihned obě přeneseny na loď, kde se Beverly podaří Yarreenu zachránit. Tím, že vstala "z mrtvých" zaniká Yareenino manželství s Lutanem. Ihned poté si vybírá jiného manžela, Hagona, a loď odlétá s Tashou i s vakcínou.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]