The Dauphin
SD : 42568.8
N : 136
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise přilétá na Klavdiu III, aby přibrala na palubu Ssaliu, budoucí vládkyni Daledu IV. Geordi využívá příležitosti, aby provedl nějaká menší zlepšení na warpovém pohonu a posílá Wesleyho pro magnet. Wes ho vyzvedne a při cestě zpět vrazí do Salie, a oba se na sebe zahledí. Zdá se, že si jsou navzájem "sympatičtí".
Zatímco Deanna vyjadřuje svoje podezření, že Salia a Anya nejsou přesně tím čím se zdají (to znamená humanoidy), Geordi uvolňuje Wese ze strojovny dokud se mu nesklidní hormony. Wes se chce se Salií seznámit a proto se jde poradit nejprve s Worfem, Datem a nakonec Rikerem, ale nikdo mu při tom nijak zvlášť nepomůže. (Riker spolu s Guinan mu předvádějí jak by měl muž mluvit se ženou, ale to není nic pro něho). Když je Anya (Saliina služebná, kterou jsme viděli měnit její tvar) na prohlídce lodi, Wes obchází kolem Saliiných dveří, dokud se ho Salia nezeptá jak fungují replikátory.
Anya, zatím se zdá být velmi paranoidní ohledně bezpečnosti Salie. Když zahlédne Geordiho jak něco opravuje, okamžitě chce vědět co je to přesně za problém, a říká že se ještě později zastaví, aby zkontrolovala jak oprava pokračuje. Když při prohlídce dorazí na ošetřovnu a zjistí, že jeden člen posádky má nakažlivou chorobu, trvá na tom, aby byl zabit, bez ohledu na to, že se to dá vyléčit. Když Pulaski rezolutně odmítne, Anya změní svůj tvar na obrovské monstrum a zkouší ho zabít sama. Worf ale okamžitě zasáhne a podaří se mu (víceméně) donutit Anyu, aby změnila svůj tvar na původní. Picard ji přikazuje, aby už neopouštěla svůj pokoj, ale přiznává, že by s tím mohli nastat problémy, pokud by Anya znovu změnila svůj tvar.
Zatím Wes ukázal Salii v simulátoru několik různých světů, a právě teď s ní je u jídla v Přední desítce. Salia si přitom uvědomí, že je nešťastná z toho, že už asi nikdy v životě neopustí Daled IV, jakmile tam jednou dorazí. (Má za úkol sjednotit dvě znepřátelené frakce na planetě, protože ona sama je potomkem obou, a to je práce na plný úvazek). Když Wes naivně navrhne, že by mohla zůstat na Enterprise, propukne v pláč a rychle odchází. Wes za ní běží, ale než ji dostihne narazí na Picarda a Anyu, která si právě všimla, že Salia je pryč.
Zatímco loď konečně zamíří na Daled IV, (protože Geordi už dokončil opravy) Picard vysvětluje Wesovi, že Anya patří k druhu, který umí měnit tvar - Allasomorph a je velmi nebezpečná. Wes slibuje, že se Saliou už nebude stýkat, ale dovolí Salii, aby se proplížila do jeho pokoje, když Anya spí. Oba se políbí, ale jsou přerušeni Anyou, znovu ve tvaru monstra. Wes je šokován, protože Salia poté také změní svůj tvar, a to v něco mnohem horšího a přinutí tak Anyu, aby se vrátila do humanoidního tvaru. Loď přilétá na Daled IV, a Anya informuje Saliu, že její funkce Ochránce právě skončila, a ža s ní na planetu nepůjde, ale vrátí se domů. Když Salia zamíří do Wesovi kajuty, aby mu řekla sbohem, Wes je naštvaný a "raněný", a žádá Saliu, aby odešla. Když se ale připravuje na přenos na planetu, přinese jí Thalianský čokoládový pohár jako "chuť, která Ti mě připomene". Pozoruje jak se mění do svého vlastního tvaru (nějaký druh světla), a jak je přenesena na povrch. Poté zamíří do Přední desítky, kde se ho Guinan snaží utěšit.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]