The Royale
SD : 42625.4
N : 138
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Když Enterprise zkoumá dosud nezmapovaný hvězdný systém, narazí na trosky, které obíhají kolem jedné špinavé planety. Když je přenesou na palubu, jsou šokováni, když na nich naleznou nápis NASA a americkou vlajku z poloviny 21 století. Detekují na planetě nějakou budovu, která je obklopena koulí dýchatelného vzduchu, a přitom je uprostřed strašných bouřek. Riker, Data a Worf se přenesou dolů.
Jediné co ale vidí je černá tma a prosvícené otáčivé dveře. Vejdou jimi dovnitř, a ocitnou se v "Hotelu Royale", hotelu s Casinem, a jsou uvítáni recepčním jako tři cizí gentlemani (samozřejmě očekáváni). Komunikace s lodí je ztracena, a Geordi s Wesleym se pokoušejí nalézt frekvenci, která by pronikla skrz. Data, zatím zjistí, že žádná z postav v tomto hotelu nevykazuje známky života.
Zatímco Geordi a Wes pokračují v práci, Data se od Texase (jednoho z hráčů) naučí hrát Blackjack, a snadno vyhrává. Rikera to už ale přestává bavit, a zavolá k sobě Data a Worfa a odcházejí. Ale když projdou otáčivými dveřmi vstoupí znovu do hotelu. Zkouší to ještě několikrát ale vždy vyjdou tam odkud vyšli. Stěny dokonce odolávají i phaserům. Riker si jde znovu promluvit s recepčním, který si očividně neuvědomuje, že není na Zemi, a není jim k ničemu. Data zachytí trikordérem stopy lidské DNA, a všichni se vydají do vyššího patra, aby je prozkoumali.
V jednom pokoji, ale naleznou pouze vysušené ostatky Stevena Richeyho, pilota Charybdisu, lodi, která byla vyslána v polovině 21 století. Podle jeho deníku, zjistí, že jeho loď byla přepadena nějakými bytostmi, a všichni členové posádky kromě něho byli zabiti. Bytosti, které se cítili odpovědné za jejich smrt, vytvořili místo, kde by mohl Richey žít. Vytvořili proto tento hotel Royale, podle špatně napsané novely "Hotel Royale", kterou měl jeden člen posádky sebou. Picardovi se nakonec podaří se výsadkem spojit, a posádka na lodi prochází udanou knihou, aby nalezli řešení jak z dané situace ven.
Po scéně z novely v kasínu, ve které je zabit poslíček gangsterem Mickeym D., místo ženy jménem Rita, Picard zjistí, že novela končí příchodem tří gentlemanů, kteří koupí celý hotel. Data začne hrát kostky, a potom co jednu z nich upraví, snadno vyhraje 12,3 miliónů. To je suma, za kterou je majitel ochoten hotel prodat. Když je hotel jejich, mohou bez zábran opustit hotel, ale bez odpovědí.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]