Time Squared
SD : 42679.2
N : 139
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise zachytí automatický nouzový signál z raketoplánu, který je bez energie. Když ho navedou do doku, zjistí, že je to jejich raketoplán, k nerozeznání podobný tomu který stojí vedle. Když otevřou kryt, jsou šokováni, protože uvnitř leží v bezvědomí Picardův dvojník! Pulaski Picarda2 prošetří, a sdělí, že známky života jsou zmatené - je to člověk, ale jeho mozkové vlny jsou "mimo fázi". Bezvědomý Picard2 je převezen na ošetřovnu. Skutečný Picard o něm diskutuje s Troi, která potvrzuje, že to skutečně on. Data s Geordim se pokoušejí vyvolat lodní deník raketoplánu, ale nemohou se dostat k záznamům kvůli jinému rozdílu fází. Když konečně vyextrahují vše co šlo, povšimnou si hvězdného data, které bude teprve za šest hodin.
Pulaski probouzí druhého Picarda, který se zdá být velmi vystrašen a sám sebe si vůbec neuvědomuje. Později na poradě vyšších důstojníků, Geordi a Data přehrávají získané záznamy, které ukazují, že Enterprise bude za 3 hodiny a 19 minut zničena, je vidět pohled z raketoplánu do doků kde stojí Riker2, poté když se raketoplán trochu vzdálí, Enterprise něco zasáhne a vybuchne. Protože nevědí co přesně destrukci způsobilo, nebo jak by se tomu mohli vyhnout, rozhodnou se zůstat v původním kursu. Pulaski zatím informuje Picarda, že Picard2 si konečně začíná uvědomovat sám sebe a kapitán zamíří na ošetřovnu. Později je to ještě lepší, ale stále neví kým je a kdo je. Picard rozhněvaně odchází, protože neví jak zabránit katastrofě, ale ten druhý by to mohl vědět, ale nelze s ním komunikovat.
Krátce poté Riker navrhuje Picardovi, aby potlačil svůj "přirozený" sklon, ke každému problému najít okamžitě odpovídající řešení, a radí mu, aby si "sedl, byl zticha a čekal", a Picard poslechne. Náhle se pod lodí objeví zvláštní energetický vír a začne loď stahovat do středu. Picard se nejprve rozhodne pro průzkum anomálie, ale pak si to rozmyslí. Ale ani maximální výkon je neposune z dosahu víru. Musejí vypnout pohon, aby ho nepoškodili a to je přitáhne ještě těsněji do středu. Když jsou úplně obklopeni, vysílají sondu, která je nějakým zábleskem okamžitě zničena. Poté, na oba Picardy udeří nějaký druh paprsku. Když se to stane po druhé Troi pocítí za vírem přítomnost nějaké bytosti, která se plně soustředí na Picarda. Picard si uvědomuje, že myšlenka druhého Picarda byla, že pokud odejde, mohlo by to bytost rozptýlit na tolik, aby mohla Enterprise uniknout.
Picard okamžitě zamíří na ošetřovnu, a přikazuje propustit druhého Picarda a evakuovat všechny lidi z raketoplánového doku 2. Oba Picardové zamíří do doku, ale ačkoliv je druhý Picard již při vědomí nenaslouchá ničemu jinému než své potřebě opustit loď - je připoután k možnosti, kterou si vybral. Picard si po krátkém rozhovoru s Picardem2 cestou uvědomí, že druhá možnost je proniknout kupředu, do víru. Se slovy "před tím než se to může stát, musí být kruh uzavřen" namíří na Picarda2 phaser a zabije ho. Poté zamíří na můstek. Přikazuje aby loď vletěla přímo doprostřed víru. Při průniku mizí jak Picard2 tak druhý raketoplán. A o několik chvil později mizí i vír. Vše je v pořádku a Picard se odebere k oknu, aby přemítal o otázkách, které tento incident vyvolal.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]