Power Play
SD : 45571.2
N : 215
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise zachytí nouzový signál z 200 let staré lodi USS Essex, který přichází z neobydleného měsíce, který má silné EM rušení v atmosféře a tak znemožňuje použít transportní paprsek k přepravě výsadku na povrch. A tak Riker, Data a Troi použijí raketoplán, ale v atmosféře je velká atmosférická bouře a raketoplán je nucen přistát nouzově. Posádka je v pořádku jenom Riker má zlomenou ruku. O'Brien na palubě Enterprise se rozhodne i přes rušení transportovat na povrch pomocí transportního posilovače dopravit výsadek zpět. Podaří se mu dostat na povrch, najde výsadek a spolu začnou instalovat transportní posilovač. Těsně před spuštěním však zasáhne posádku blesk a do těl Troi, Data a O'Briena proniknou tři bytosti. Komandéru Rikerovi se to vyhne. Rikerovi se podaří spustit transportér a jsou přeneseni na palubu.
Dr. Crusher nenalezne nic závadného a všichni jsou puštěni z ošetřovny a míří na můstek. Ve výtahu má Dat problémy s řečí. Troi požádá o rozhovor kapitána v pohotovostní kajutě. Riker na můstku požádá Data, aby začal scanovat povrch v místě havárie raketoplánu. Dat s nelibostí přijme. O chvíli se Ro ozve, že někdo změnil kurs, Riker o tom nic neví a přistoupí k Datovi, ten ho udeří a hneď na to O'Brien vyřadí Worfa, Ro zasáhne O'Briena, ale nic se mu nestane a tak O'Brien zasáhne ji. Troi omráčí Picarda. Riker ještě stačí převést velení do strojovny. Dat, Troi a O'Brien odjedou výtahem. Riker převede velení zpět na můstek a spolu s kapitánem se pokusí zastavit Data, Troi a O'Briena s vědomím že nejsou těmi za koho se vydávají, ale nějakými vetřelci. Vetřelcům se nepodaří uniknout ale obsadí bar. Worf s bezpečnostním teamem při pokusu obsadit bar zpět je zajat. Bar je silovým polem odříznut od zbytku lodě. Dr. Crusher zjišťuje jakým způsobem se vetřelci dostali do těl 3 členů posádky. Ro a Geordi navrhnou způsob ( pomocí plasmového pole ) jak dostat vetřelce z těl. Kapitán Picard zatím vyjedná výměnu raněných rukojmích za svoji osobu. Geordimu a Ro se podaří nainstalovat a spustit plasmové pole, z těl O'Briena a Troi se podaří vetřelce dostat pryč, ale Data se dostal z dosahu tohoto pole, a tak pod výhružkou, že uškrtí kapitána Picarda jsou nuceni Geordi a Ro vypnout plasmové pole a vetřelci se vrátí zpět do svých hostitelů.
Vetřelci požádají všechny transportní funkce, aby mohli přetrasportovat cosi z povrchu planety nedaleko od jižního pólu planety. Propustí rukojmí, pouze si nechají Picarda, Worfa a Keiko O'Brien, která byla celou tu dobu spolu s malou Molly v baru. Přijdou do nákladního boxu 4, kde Troi po přetrasportování dalších vetřelců vysvětlí Picardovi, že jsou trestanci a byli na planetě v zajetí. Už jednou se pokoušeli dostat se z planety na palubě lodi Essex, ale nepodařilo se jim to, protože Essex se rozlomil v atmosféře a explodoval. Riker na můstku spustí tlumící pole a Picard řekne vetřelcům, že jsou ochotni obětovat život ( třeba vyhodit nákladní box do vzduchu ) jen aby se jim to nepodařilo. Vetřelci kapitulují, opustí těla svých hostitelů a Worf přepraví všechny vetřelce zpět na planetu.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]