Blood Fever
SD : 50537.2
N : 157
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Epizoda je součástí Borg timeline...
Voyager objeví na čtvrté planetě neobydleného systému rozsáhle zásoby galacitu, látky které pomůže obnovit warp-cívky. Podle průzkumu se zdá, že na povrchu je opuštěná kolonie a tak si nemusí někoho žádat o povolení. Janeway nařídí Torres ať sestaví výsadek.
B'Elanna se připravuje ve strojovně na svůj nadcházející úkol. Pomáhá ji mladý Vulkan praporčík Vorik. Vorik chce, aby ho také zařadila do výsadku, ale Torres ho tam již zařadila spolu s Parisem a Neelixem. Vorik však v zápětí vyrukuje s velkým překvapením. Zeptá se, zda-li se nestane jeho družkou. B'Elanna je pochopitelně překvapená a odmítne to. Vorik začne více naléhat - stupňuje argumenty proč právě on to má být, ale B'Elanna ho nechce poslouchat a odchází. Vorik se za ní rozběhne a chytí její hlavu do svých rukou. Torres je na chvíli bezbranná, ale po pár sekundách se vzpamatuje a knokautuje ho.
Později na ošetřovně, Doctor prohlíží, co je Vorikovi. B'Elanna to chce vědět, ale Doctor je to odmítne říct - je to čistě mezi doktorem a pacientem. Když B'Elanna odejde Doctor se zeptá Vorika : "Proděláváte Pon Farr, že ano." Vorik se však o tom odmítá bavit a Doctor poznamenává, že vše co ví, je s pozorování doktorů z Hvězdné Flotily a těch není mnoho, ale přesto by diagnózu určil jako Pon Farr. Vorik řekne Doctorovi, že každých 7 let se Vulkani instinktivně vracejí na Vulkan, aby si tam vyhledali družky. Ale nyní to není možné a tak jediná možnost jak projít Pon Farr jsou meditace. Doctor mu navrhne alternativní léčbu v simulátoru, ale Vorik nechce a odchází.
Později zavolá Doctor Tuvoka, aby od něho získal informace o Pon Farr. Jenže Tuvok mu nechce poskytnou pomoc. Když se Doctor zeptá jestli nemůže nebo nechce. Tuvok odpoví, že s obou důvodů. To už Doctora naštve a řekne Tuvokovi, že Vulkani mají opravdu viktoriánský náhled na sex. Nakonec přece jenom Tuvok prozradí 3 přirozené řešení situace. První je najít si partnerku, co se Vorik snaží s Lt. Torres, druhá je rituální boj, který tady však Tuvok nebude tolerovat a třetí je intenzivní meditace, kterou právě Vorik provádí. Nakonec Doctor poděkuje : "Vulkanská mysl mě nikdy nepřestane udivovat, děkuji, pane Tuvoku, byl jste pro mě 'velkou' pomocí."
Torres, Paris a Neelix (Vorik pochopitelně zůstal na lodi) se transportují na povrchu planety. Neelix se všimne zřícenin, Tom určí jejich stáří asi na 60 let, ale Torres o tom nechce ani slyšet a nařídí, aby ji následovali ke zdroji toho galacitu. Všichni pak začnou v jakési jeskyni slaňovat hluboký sráz. Neelixova skoba se uvolní a on spadne na dno propasti. Posléze zjistí, že si zlomil nohu. B'Elanna zcela nepochopitelně začne řvát na Neelixe, co to provedl. Tom si všimne, že B'Elanna není ve své kůži. B'Elanna se stává nekontrolovatelnou. Tom se ji snažit chytit a uklidnit. Ona přdestírá, že ho chce políbit, ale místo toho ho kousne. Tom je z toho překvapen a zeptá se jí, co jí je, ale B'Elanna odpoví, že nic a dodá, že je zodpovědná za misi a jde ji dokončit. Tom nevěří vlastním očím a uším, jak Torres mizí někde v jeskyni. Tom ohlásí Voyageru, co se stalo. Chakotay mírně pobaví, když uslyší, že Torres kousla Parise. Tom odpoví : "Ano, a zdá se, že ji to Klingonským způsobem i těšilo."
Janeway nařídí, aby Chakotay a Tuvok vedli "záchranný" team, který má za úkol dopravit zpět Neelixe a najít Torres. Tuvok se zamyslí a prozradí Janeway, že asi ví proč se chová Torres tak, jak se chová.
Tuvok navštíví Vorika v jeho kajutě. Vorik nejdřív křičí "vypadněte", ale když si všimne, že je to Tuvok, omluví se mu. Tuvok se pak omluví jemu, neměl ho vyrušovat a pak se ho zeptá, zda-li nastal kontakt mezi ním a Torres. Vorik odpoví, že ano. Tuvok se dále zeptá, jaký to byl typ, ale Vorik mu odpoví, že neví, jednal tehdy velmi iracionálně a nepamatuje si to přesně. Potom prozradí Tuvok Vorikovi, že u Torres jsou zjištěny ranné známky Pon Farr. Vorik se nad tím pozastaví, přece není Vulkanka, ale Tuvok mu odpoví, že bylo zaznamenáno již několik Pon Farr u ne-Vulkanů. Vorik se nabídne, že ji pomůže najít, ale Tuvok to odmítne a doporučí mu, aby pokračoval v meditaci.
Na povrchu je Neelix zachráněn. Tom se přidá k Chakotayovi a Tuvokovi při hledání B'Elanny. V jeskyni lehce domlácená B'Elanna najde ten zdroj galacitu. Za pár sekund se tam objeví její pronásledovatelé. Chakotay ji řekne, aby se vrátila na loď, ale ona odmítne. Poté ji Tuvok prozradí, že právě prodělává Pon Farr. B'Elanna o tom nikdy neslyšela a Tuvok ji to objasní a pokračuje v naléhají, aby šla s nimi. Jenže B'Elanna má oči jenom pro Parise. Najednou se zeď pohne. Není to zeď, jsou to zamaskovaní obyvatelé této planety oblečení tak, aby barvou splynuly se zdmi jeskyně Cizinci obklíčí 4 Flotilňáky.
Cizinci se začnou vyptávat, kdo jsou, co tu dělají, jaké mají zbraně, zda-li jich jejich detekční zařízení objevili... Relativně mírumilovný rozhovor je přerušen poté co cizinecké senzory zaznamenají zemětřesení. Jeden cizinec chce odvést Torres do bezpečí, ale ta to nepochopí a napadne ho. Po krátké rvačce ho svalí na zem. Najednou se zeď otřese.
Když se vše uklidní, Paris a Torres se ocitají sami - Tuvok a Chakotay i všichni cizinci jsou pryč. B'Elanna nyní už jenom v tričku se chová, již velmi labilně. Její stav se stále zhoršuje.
Mezitím se na lodi snaží Doctor pomoct Vorikovi. Vytvoří kopii Neelixova holo-programu a zabuduje do ní překrásnou Vulkanku jménem T'Pera. Vorik nejdřív odmítá s ní mít cokoliv - tvrdí, že je jenom holo-program, není reálná, ale pak asi zapracují hormony (pozn.:tedy doufám, že i Vulkani mají hormony) s Pon Farr a začne s mu líbit. Doctor se odebere pryč.
Mezitím pod povrchem planety se odehrává jiný románek. B'Elanna začíná jet po Tomovi po Klingonsku. Tom ji odmítá a stále připomíná, že se musí vrátit na loď. Dále Tom ji poznamená, že je tu ještě Vorik, ale o něm ona nechce ani slyšel. Najednou se rozběhne po Tomovi a shodí ho na zem a rozehraje se Klingonská milostná rvačka. Tom tu rvačku nejdřív akceptuje, ale pak se B'Elanny zbaví a řekne ji, že to nemůže udělat: "Nenáviděl bych se a ty by si nenáviděla mě."
Mezitím se Chakotay a Tuvok baví se zástupcem místních obyvatelů (jmenují se Sikari). Sikaranec po nich požaduje, aby si mohli vyměnit technologie a všechny znalosti. Chakotay to uvítá a řekne, že radši rychle odletí, dřív než se nájezdníci opěr vrátí.

Doctor se vrátí do simulátoru, kde najde spokojeného Vorika. Vorik poděkuje a oba se vrátí na ošetřovnu, kde Doctor vysvětlí Janeway svoji léčbu a vysloví domněnku, že stejně to bude fungovat na B'Elannu.
Tom objeví, že východ je zavalen a tak nemůžou dál. Stav B'Elanny se zhorčuje, ale Tom odmítá mít s ní sex. B'Elannin stav se dá špatně popsat - chce ho, ale nenávidí ho, že ji nechce, přitom neustále rychle dýchá a má mnoho škrábanců po celém těle. Naštěstí přijde spása. Na druhé straně závalu se objeví Chakotay a pomůže Tomovi z druhé strany odstranit zával. Nakonec všichni dosáhnou povrchu, ale Voyager neodpovídá na jejich volání. Tuvok zjišťuje, že B'Elannin stav je již kritický a když nic neudělají zemře. Tom poznamená, že je to bizarní situace, ale resignuje a nechá se B'Elannou odvést někam do ústraní.
V lesíku začne jakási Klingonské milostná předehra, ale je náhle přerušena, když čísi ruka odhodí Toma, který právě seděl na B'Elanně. Je to Vorik a řve : "Si moje družka, ne jeho" ["You are my mate, not his"]. Za chvíli se objeví Tuvok následován Chakotayem. Tuvok chce vědět, co tady dělá a Vorik mu odpoví, že požaduje obřad "tuna kasserole". Tuvok to pro ostatní přeloží : rituální souboj. Ať chce, nebo ne, momentálně je to jediné rozumné východisko, a proto dá k tomu svolení. Boj je relativně krátký. Oba přežijí. Tuvok pak prohlásí, že Pon Farr je s obou odstraněno.

Hvězdná čas 50541.6: Sakari poskytly galacit pro Voyager. Voyager se připravuje na odlet. Zatímco si B'Elanna a Paris v turbovýtahu objasňují, co se stalo, a co s tím podniknou, Chakotay zavolá Janeway na povrch. Chakotay pozdraví Janeway během toho jak ji vede k nálezu, řekne, že objevili tělesné pozůstatky jednoho z nájezdníků. Ohrne stranou křoví a odhalí humanoidní kostru z černým krunýřem. Janeway zalapá do dechu a podívá se na Chakotaye: "Borg..." [Zvukový záznam...]
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]