Hunters
SD : 51501.4
N : 183
Oficiální fotografie (1) z Star Trek Continuum
Oficiální fotografie (2) z Star Trek Continuum
 
Voyager prolétá nádhernou mlhovinou, ale nikdo z posádky jí nevěnuje pozornost. Všichni na můstku napínají uši, aby z právě přicházející zprávy, aspoň něco dekódovali. Zpráva má hodně interferencí, ale je patrné, že je od Flotily pro Voyager. Pak se zpráva zastaví. Janeway požaduje od Kima vysvětlení. On jí objasňuje, že se datový proud jednoduše ukončil. Janeway ho vybídne, aby se pokusil najít zdroj. Ale Harrymu se podaří něco jiného:"Kapitáne, zpráva byla poslána pomocí stejné sítě přenosových stanic, kterou jsme použili na poslání Doctora do Alfa Kvadrantu." Janeway řekne Kimovi, aby se pokusil odstranit interference. Harry začne něco ťukat do ovládacího panelu.
"Říkali, že se nezastaví, pokud nenajdou způsob, jak nás dostat domů," zasýčkuje Paris.
"Nemůže předpokládat, že vymysleli plán tak rychle," upozorní klidný Vulkanec stojící za taktickou stanicí.
Mezitím se Harrymu podařilo odstranit interference a tak si mohou vyposlechnou zprávu celou: "Tady Velitelství Hvězdné Flotily lodi USS Voyager. Pokud obdržíte tuto zprávu, prosím, nastudujte ji pečlivě. Máme informace...."
"To je vše. Vypadá to, že celá zpráva je uložena na jedné z těch přenosových stanic.... Je to asi 3.8 světelného roku daleko od nás, směrem 274 tečka 13," oznamuje Harry.
Janeway nařídí nastavit kurz tím směrem. Chakotay jenom poznamená, že když minule použili onu stanici, majitelé stanice jim používání neschválili. Ale Janeway to nevadí - musí za každou cenu dostat zbytek zprávy.
 
Mezitím na jiné lodi. Po stěnách jsou zavěšené různé lebky a trofeje. Dva hodně vysocí humanoidi, jejichž tělo je úplně opancéřováno modrým pancířem, dostávají tu samou zprávu, co před chvíli Voyager. Lokalizují ho a taktéž zjistí, že míří k jedné z jejich stanic. Určitě to musí být Hirogeni.
Vyšší z nich nařídí Menšímu, aby je začal pronásledovat. Zatímco Menší prapodivně pomocí jakýchsi špejlí ovládá loď, Vyšší si omočí prst do bílé barvy (nechaje červenou a zelenou barvičku na pokoji) a udělá si na helmě nad levým obočím šmouhu - prostě se maluje jako Indián před LOVEM.

Na můstku Voyageru probíhá diskuse o tom, co že to ta Flotila vymyslela. Zatímco Paris spíše stále pokračuje v sýčkování, Tuvok a Chakotay poznamenávají, že možná Flotila objevila stabilní červí díru vedoucí jejich směrem a Janeway všechny upozorňuje, že tyto spekulace sice mohou být zajímavé, ale také by se mohli zklamat.
Harry ovšem přemýšlí možná o důležitější věci - lidé doma se dověděli, že žijí. Janeway s ním souhlasí, ale Chakotay upozorňuje, že pro někoho to nemusí být až tak dobrá zpráva - možná se mnoho lidí již smířilo s jejich smrtí, našlo si nový život, a teď se dozví, že žijí, ale jsou hrozně daleko - to čekání a bezmocnost může být daleko horší. (Pozn.: Tak přesně to neřekl, ale myslel to tak). Ale málokdo na můstku je momentálně naladěn na Chakotayově vlně.
Harry je prostě rád, že se jeho rodiče doví, že je naživu. Janeway vstane a řekne:"Přinejmenším. Víme, že přenosové stanice sahají až takřka do Alfa Kvadrantu. Pokud Hvězdná Flotila našla způsob jak je používat k posílání zpráv, umožním nám to zůstat ve stálém kontaktu s lidmi doma. To by bylo příjemné." Přijde až k Harryho stanici. On jí řekne, že by byl radši, kdyby Flotila našla způsob, jak je dostat domů.
 

Mezitím. Doctor přijde do Astrometrické laboratoře, kde právě pracuje Seven (pozn.: teda to aspoň tak vypadá) Doctor ji vytkne, že nebyla na pravidelné prohlídce, ale Seven ho odbude, že pracovala - pokouší se dostat další části zprávy zaslané Flotilou.
"Vaše zanícenost povinnostmi je podivuhodná," řekne ji Doctor, "ale musíte si zapamatovat , že vaše implantáty se musejí pravidelně monitorovat."
Seven mu odpoví, že se cítí dobře, ale Doctor ji přesto začne scanovat a zeptá se, kdy se naposledy regenerovala. Seven mu s klidem odpoví, že před 58 hodinami. Doctor ji samozřejmě oznámí, že tak dlouho nemůže být bez regenerace i přes námitky Seven, že když byla Borg, mohla bez regenerace být až 200 hodin. Doctor ji naznačí, že již není Borg, na což mu Seven odpoví, že na to samozřejmě nezapomněla, ale nyní pracuje na té zprávě, což je pro kapitána důležité.
"Jsem si toho vědom. Ve skutečnosti, kdyby nebylo mně, toto vysílání by v první řádě vůbec nebylo," zaujme Doctor důležitou pózu a pokračuje, "byl jsem ten, který riskoval svoji matici, abychom se dostali do Alfa Kvadrantu. Když se dostaneme domu, předpokládám, že se stanu hrdinou. 'Pohotovostní Zdravotnický Program nápomocen při návratu posádky Voyageru.' Zní to hezky, nemyslíte?"
Seven Doctorovo nadšení nesdílí:"Na druhé straně je docela možné, že váš program bude smazán a budete zdokonalen, abyste vyhovoval posledním standardům." (Pozn.: Ta je ale drsná)
"Nepravděpodobné," brání se Doctor, "dokázal jsem věci, které EHM nikdy nedokázal. Doopravdy se stanu objektem intenzivních studií a diskusí - možná dokonce uctívání."
Seven na něj hodí jakousi grimasu. Ale v tom se Voyager otřese.

Na můstku Harry oznámí, že je zasáhla gravimetrická vlna, jejímž zdrojem je ona stanice, ke které se přibližují. Harrymu se podaří gravimetrické síly vykompenzovat, ale Janeway se hodně podiví, jejich síle protože jsou ještě dva světelné roky daleko.
Pak se ozve Tuvok a oznámí, že objevil ani ne milion kilometrů loď. Nic tam nefunguje (štíty, zbraně). Na palubě je pouze jeden člen posádky, ale mrtev, a tak ho přenesou pro pitvu.

Na ošetřovně Doctor oznamuje Janeway, že někdo udělal bytosti kompletní osteotomii a nedokáže taktéž ani určit, kdy se to stalo. Seven se zadívá a řekne, Borgové potkali malou loď Druhu 5174, jejíž posádka byla taktéž zničena. Doctor se ji zeptá, zdali zjistili, kdo to udělal, ale Seven odpoví, že to bylo irelevantní. Pak Seven a Janeway odejdou.
Po dvou dnech letu warpem se Voyager dostane na dosah senzorů ke stanici. Paris je trocha překvapen, stanice mu připadá hodně stará (pozn.: vypadá jako Ochránce). Harry to potvrdí - je stará 100 000 let, nikdo uvnitř není a je napájena malou černou dírou (kvantovou singularitou). Voyager se opět otřese a Harry varuje, že by se blíže neměli radši přibližovat. Chakotay řekne Parisovi, aby se teda Voyagerem radši od stanice vzdálil a pak zavolá Janeway do Astrometriky, že jsou tak blízko jak jen mohou.
V Astrometrice Seven oznamuje, že datový proud je degenerován - zpráva je různě proházená. Janeway si však s tím hlavu nedělá a řekne Seven, aby ji hlavně přijala, a pak ji budou lepit. Seven stáhne první blok dat (pozn.1.: rád bych viděl tu rychlost, pozn.2.: myslíte že to uloženo jako Webový stránky :-)). Janeway ho začne číst:"Jak moc ti chybíme....často o tobě mluvíme....jsme zvědaví na tvůj...den. Zní to strašně osobně na Velitelství Flotily....Děti vyrostli tak jak...." Janeway přestane číst. Na chvilku mlčí a vymění si pohled se Seven. "To jsou dopisy. Dopisy z domu..." a podívá se na obrazovku Astrometriky se slzičkou na krajíčku.
Janeway dá Neelixovi několik PADDů a ustanovuje ho oficiálním poštovným kurýrem a vyjdou z Astrometriky. Neelix práci nadšeně přijímá. Najednou Seven objeví něco zvláštního na zprávě a přivolá Janeway, která stojí za dveřmi do laboratoře. Když k ní Janeway přijde, Seven ji oznámí, že součástí zprávy je i kódovaný subkanál, se značnou spoustou textu. Možná, že přece jenom Flotila něco vymyslela, pomyslí si nahlas Janeway. Pak se posadí a zeptá se Seven:"Jsem zvědavá, Seven, co si myslíte o tom všem. Zprávy, možnost dostat se domů." Seven ji odpoví, že je absolutně klidná, nikdy nebyla na Zemi. Ovšem Janeway řekne, že možná tam má rodinu, což by ji mohlo zajímat. Seven se přestane dívat na Janeway a pokračuje v mačkání čudlíků, ale její tvář přece jenom naznačuje, že ji to trocha zajímá.
Neelix vtrhne na můstek a řekne, že zde má dopis pro Chakotaye. Chakotay si ho vezme sedne si do svého křesla a začne ho číst. Neelix se zeptá od koho je a Chakotay mu řekne s očima stále na PADDu, že od staré přítelkyně, která ho kdysi rekrutovala pro Maquis. Chakotayova tvář však vůbec nevyjadřuje nadšení. Pak sdělí, že si jde přečíst dopis do své kajuty a předá velení Tomovi. Harry se zeptá na další dopisy, ale Neelix mu odpoví, že pro posádku můstku je to vše, ale tou samou větou se je snaží uklidnit, aby byli trpěliví.
Tuvok pracuje ve své kajutě. Přijde Neelix a nadšeně mu oznámí, že má pro něj dopis. Ovšem Tuvok si ho nevšímá a pokračuje v práci na konzole. Neelix je překvapen, že Tuvok nepřestane pracovat a nevezme si PADD a nezačne ho hned číst. Ale Tuvok mu řekne:"Máte důvod věřit, že se obsah zprávy změní?"
"O to nejde. Je to dopis od rodiny. Vás nezajímá, co v něm stojí?"
Tuvok pochopil, že se Neelixe je tak nezbaví a tak ho vyzve, aby mu dopis začal číst. Neelix se posadí a spustí:" 'Můj manželi. Obdrželi jsme zprávu, že jsi naživu. Tvoje děti a já jsme požádali kněze v chrámu Aymouk...'" Tuvok ho opraví:"Amonak, jeden z nejposvátnějších chrámů na Vulkanu."
Neelix pokračuje:"'..aby se pomodlil pro tvůj bezpečný návrat.' To je sladké! 'Nejdůležitější zprávou je fakt, že tvůj nejstarší syn Sek, prošel Pon Farr. Našel si družku a stal se otcem.. Jsi nyní dědem zdravé ženy, které dali jméno T'Meri, po tvé matce."
Neelix poskočí vzrušením:"Jste starým otcem. Není to nádherné? Blahopřeji! Jak mám vás teď oslovovat. Dědečku? Dědo?"
Tuvok se otočí na Neelixe:"Myslím, že Komandér Tuvok postačí. Děkuji pane Neelixi. Zbytek si přečtu sám." Neelix odejde a Tuvok klidně pokračuje dál v práci. Ale po pár sekundách nechá práce, vezme si PADD ze stolu a pomalu klidně se posadí na válendu u okna. Začne číst.

Janeway přijde na můstek. V ruce má PADD, který obsahuje dopis pro ni, který ji Seven právě stáhla. Řekne Tomovi, že bude v pracovně.
V pracovně se posadí, nadechne se a aktivuje PADD. Je to pro ní od Marka Johnson. Začne číst s úsměvem na tváři. V další sekundě se dokonce i nahlas zasměje. Ale již v třetí sekundě se ji úsměv z tváře zcela vytratí. Dočte dopis - zprávy z domu však nebyly takové, jaké doufala.
 
 
Chakotay přijde do strojovny a vyhledá B'Elannu.
"Pamatuješ si Svetu?"
"Jasně, patřila jsem k ní." a zeptá se proč dostal dopis zrovna od ní.
Chakotay je dlouze hledí do prázdna. V B'Elanniných očích začíná být vidět panika.
"Stalo se něco hrozného," řekne nakonec, "četl jsem ten dopis hodiny, něž jsem to připustil. Ale musím říct něco jiného...a nevím jak.."
Nakonec pronese: "Je konec, B'Elanno. Maquis už nejsou."
"O čem to mluvíš. Bylo nás tisíce."
"Všichni byli rozdrceni. Zdá se, že Cardassiani měli spojence....druh z Gama Kvadrantu, který jim dodával lodě a zbraně."
Torres tomu nemůže uvěřit : "Atara...Roberto, všichni kromě nás jsou mrtví?"
"Skoro. Sveta a pár šťastlivců je ve vězení."
B'Elanna není zrovna klidná: "Nesnaž se mě utěšit. Nechci být klidná. To byli naši přátelé...dobří lidé ochotní položit svoje životy v linii pro něco, čemu věřili a teď mi říkáš, že jsou pryč.. všichni mrtví." B'Elanna exploduje a řve, že někdo za to musí zaplatit. Když se trocha uklidní řekne:"Kéž bychom je pomstili."
Chakotay k ní přistoupí a položí ji ruku na rameno. Pak odejde.
 
Zatímco Harry nepřemýšlí nad ničím jiným než nad dopisy, prozradí Tomovi, že Seven stáhla dalších 30 dopisů, Paris přemýšlí pouze nad tím, co to vlastně jí - chutná to odporně. Harry ho nechápe, přece pro něj ty dopisy musejí něco znamenat. Ovšem Paris říká, že ne.
V tom se objeví Neelix a rozdá další PADDy s dopisy. Ovšem ani tentokrát tam není pro Harryho a tak se zeptá:"Myslel jsem, že jich máte přes 30."
"30?" ptá se nechápavě Neelix a upozorní Harryho, aby nevěřil řečím. Pak Neelix odejde. Harry je zklamán. Paris se ho zeptá:"Budeš jíst svůj oběd?"
"Nejsem hladový," odpoví mu Harry. Paris mu pak řekne, že by měl přestat doufat. Když nemá naděje, nebude mít pak zklamání. Jenže tuhle filozofii Harry nesdílí.

Seven vpochoduje Janeway do pracovny a oznámí, že stahování dat jde stále hůř a hůř. Janeway upozorní, že nemůže riskovat se přiblížení ke stanici. Seven proto navrhne, že by tam teda mohla letět raketoplánem. Janeway se plán zalíbí, ale dodá:"Chci aby Komandér Tuvok letěl s vámi." Seven nechápe důvod a tak ji Janeway vysvětlí:"Není mým zvykem posílat výsadek o jednom člověku."
 
Harry vejde do Astrometriky, ale najde tam B'Elannu. "Myslel jsem, že Seven tady pracuje," řekne rychle. Torres mu vysvětlí, že Tuvok a Seven se pokouší obnovit datový proud. Pak dodá:"Zklamaný?" se značnou dávkou ironie a ještě stále trocha podrážděná po rozhovoru s Chakotayem.
"Samozřejmě, že ne," odpoví ji Harry. "Přestaneš s tím. Říkal jsem ti, že nebylo nic mezi námi."
"Já vím, není nic mezi vámi. Je to čistě jednostranné přitahování," pokračuje v rýpání Torres. Harry se jí to snaží marně už nějakou dobu vysvětlit, ale marně. Pak se Torres zeptá:"Pokud jsi nepřišel sem dolů, abys ji viděl, tak proč?"
"Chtěl jsem vědět...jestli jsem dostal...dopis..už," dostane ze sebe Harry.
B'Elanna si uvědomí svou chybu a konečně sa na něj otočí. Chvíli počká a řekne:"Je mi líto, ale pro tebe zatím nic." Harry se ji zeptá, zda-li každý dostane dopis a B'Elanna se ho pokusí ujistit, že Hvězdná Flotila určitě kontaktovala všechny rodiny a přátele:"Určitě vědí, jak je to pro nás důležité."
"To doufám," odpoví Harry.
"Harry, dostaneš ho. Snaž se být trpělivý."

Mezitím Seven a Tuvok letí v raketoplánu ke stanici. Uvnitř to pořádně houpe a tak mají plné ruce práce. Seven se znenadání zeptá:"Komandére, mám pravdu, pokud předpokládám, že Vulkanci nejsou schopni lhát?."
"Jsme schopni lhát. Však nikdy se mi to nezdálo nutné nebo potřebné."
"Nikdy jste nelhal?"
"Pouze na nařízení nadřízeného důstojníka."
"Takže se vás musim zeptat. Je kapitánovým zvykem posílat minimálně dva lidi na výsadek."
"To není jenom její zvyk. Je to doporučený protokol Flotily."
"Aha."
"Měla jste nějaký důvod pro tuto otázku."
"Překvapuje mně, že kapitán mi stále nevěří. Jestli cítí, že potřebuji dohled."
Tuvok ji odpoví, že kapitán určitě neměla zvláštní důvod, proto, že on letí s ní. Dosáhnou stanice a vystřelí na ni polaronový paprsek. Vypadá to, že akce se zdařila - proud dat je opět v pořádku.
Tuvok tedy pokračuje v rozhovoru:" Můžu se vás něco zeptat, Seven. Je kapitánův názor pro vás důležitý." Seven odpoví, že její pozorování hierarchie naznačuje, že kapitánův názor je důležitý pro všechny. Raketoplán je najednou čímsi zasažen. Tuvok oznámí, že ztratili navigaci a pokouší se kontaktovat Voyager. Jenže Seven mu naznačí marnost jeho snažení. Právě ztratili komunikaci, warp i zbraně. Vtom si Tuvok všimne, že se k nim zezadu přibližuje loď - Hirogeni.
Raketoplán je bezbranný i když stále odolává palbě Hirogenů. Jedinou možností je, dostat se do větší blízkosti stanice, kde jsou gravimetrické síly větší, což by více působilo na velikou Hirogenskou loď a raketoplán by mohl uniknout. Ovšem záhy jsou zachyceni vlečným paprskem. Tuvokovi se ještě podaří odpálit nouzový majáček, těsně před tím, než je zasáhne jiný paprsek, který je oba uspí.

V Astrometrice B'Elanna zavolá na můstek a požádá Janeway, aby jí poslala Parise:"Myslím, že mám něco, co by chtěl vidět." (Pozn.: Proboha žeby její prsa. fuj, já chlípník... :-))
Paris tedy přijde do laboratoře, kde mu Torres řekne, že má pro něj dopis, ale nechce mu říct od koho. "Možná je to od trestanecké kolonie. Dávají mi vědět, že jsem překročil zkušební lhůtu."
B'Elanna se podiví jeho reakci a řekne, že to ještě neví - musí chvíli počkat. Tomovi se to moc nelíbí, přece má službu a chystá se odejít. Ale B'Elanna mu řekne, že Voyager visí v prostoru, nepotřebují ho za kormidlem.
"Pouze si myslím, že bych měl být na svém místě."
"Můžeš si dělat blázna z někoho jiného. Ale teď mluvíš se mnou, Tome," řekne B'Elanna. Tom je již skoro u dveří.
Dopis se stahuje. Je to od někoho z Hvězdné Flotily - Admirál Owen.
"Admiral Owen Paris," řekne Tom, "to je můj otec."
"To je skvělé," řekne B'Elanna.
"Hm. Možná," řekne si Tom a přistoupí zpět k B'Elanně.
Pak řekne, že tak trocha nechápe lidi, proč jsou tak fascinováni těmi dopisy. On má na Voyageru něco daleko lepšího, než ostatní tam. B'Elanna mu řekne, že on není stejný člověk, jako byl před čtyřmi lety, tak proč by se otec nemohl změnit. Ale Paris tvrdí, že zná svého otce - ten se nezmění.
B'Elanna se otočí, položí jeden PADD na panel a opět se otočí zpět k Tomovi a s plačlivým hlasem mu vychrlí, že asi před hodinou se dověděla, že většina přátel, které měla, jsou teď mrtví. Stále to nemůže akceptovat. Paris popojde k ní a obejme ji a začne se ji omlouvat:"B'Elanno, to je hrozné. Je mi to tak líto. A já tady kecám o něčem, na čem vůbec nezáleží..."
"Ne, ne. Já se omlouvám. To zřejmě je. Staráš se o to, co si on myslí o tobě."
"Jo, myslím, že stále ano."
B'Elanna ho pohladí po tváři:"Dám ti vědět, až přijde celý dopis."

Později. Janeway studuje ve své pracovně něco na svém terminálu. Přijde Chakotay a oznámí, že Tuvokovi a Seven se to zřejmě podařilo - datový proud je stabilní. Sice s nimi nemaji kontakt, ale brzy by ho měli navázat
Janeway je spokojená a na oplátku ukáže Chakotayovi svůj objev. Stanice vyrábí tolik energie, co některé hvězdy za celý rok. Chakotay řekne, že jeho zase zajímá, proč někdo před 100 000 sbíral mikrosingularity. Janeway uzavře tuto část rozhovoru, že by ráda znala odpovědi na některé tyto otázky.
Janeway vstane a nabídne Chakotayovi šálek kafe. Odmítne, ale opatrně řekne, že ještě neřekla o jejím dopise. "Od koho byl?"
Janeway mu odpoví, že od Marka. Od muže, s kterým byla zasnoubena. Napsal ji o štěňátcích, jak držel v sobě naději, že stále žijí, ale později zjistil, že se oddává příliš fantaziím. No a tak se později začal opět stýkat s lidmi, začal nový život. Pak Janeway na chvíli ztichne, nadechne se: "Asi před pěti měsíci se oženil s ženou, s kterou pracoval. Je velmi šťastný!!!!!"
"A jak se vy cítíte teď?" (Oba se mírně přiblíží.)
"Věděla jsem konečně, že jeho život půjde dál,... ale z toho listu jsem cítila nežtě něco jiného."

Vtom se ozve, jak tu tak bývá, někdo z můstku.
"Harry kapitánovi. Můžete přijít na můstek?"
Kapitán i první důstojník se ještě na sebe podívají a pak zanechají všechny svoje problémy v pracovně. Na můstek už vcházejí úplně jiní lidé.
"Zachytili jsem automatický nouzový signál z Tuvokova raketoplánu. Senzory ukazují, že nikdo není na palubě."
 
Mezitím na palubě Hirogenské lodi Tuvok i Seven jsou v bezvědomí. Tuvok se probere jako první, ale zjistí, že je spoután a to dost. Probudí Seven, která je taktéž spoutaná. Snaží se zjistit kde jsou, nebo kdo je vězní ale na tuto otázku dostanou velmi rychle odpověď. Přijde totiž Vyšší a zvedne oba zajatce na nohy:"Byli jste patetické kořisti. Snadno získané. Z Lovu nebyl požitek," a zeptá se proč použili jejich modul. Vyšší chytí Seven za krk, přitáhne si jí a drsně ji 'zašeptá':"Mohl bych zlomit tvůj slabý krk jedním škubnutím." Seven se pro tentokrát zdrží komentáře. Tuvok se snaží diplomaticky naznačit, ze kdyz ji pusti, nebudou již nadále používat jejich stanici. Ale Hirogenům začne být stanice úplně ukradená. Vyšší odpoví:"Získal jsem vás ve férovém lovu. Požaduji trofeje lovené zvěře."
Pak si vezme černou barvičku a udělá Seven šmouhu nad pravým očičkem. Pak se zeptá se zda-li ostatní z jejich posádky budou nebezpečnější kořist. Seven mu pochopitelně řekne, že jejich kapitán je hrozivý protivník a loď je těžce ozbrojena. Ovšem tahle věta neměla požadovaný efekt. Vyšší prohlásí:"Dobře. Silnější kořist znamená lepší lov," u i Tuvokovi udělá šmouhu na čele.
"Pusťte nás a zachráníte se. Jinak vás zničíme," řekne Tuvok chladně.
Přijde Menší:"Bídná trofej."
Ovšem Vyšší s ním nesouhlasí:"Jsou první svého druhu. Budu obdivován."
Menší pak oznámí, že objevil Voyager, ale oznamuje, že by si měli přivést posily. Ovšem Vyšší o tom nechce ani slyšet:"Nechci se dělit o kořist s ostatními. Tito dva musí být jedinými trofejemi. Připrav je." Menší sklopí zrak a začne připravovat nářadíčko.

Mezitím na Voyageru. Harrymu se i přes silné interference podaří objevit loď - určitě je Hirogenská a Tuvok a Seven jsou na její palubě. Janeway nechá navázat spojení.
Spojení je navázáno, Janeway se představí a požaduje propuštění zajatců.
Vyšší odpoví:"Přerušte spojení s naším modulem a opusťte náš prostor."
Ovšem Janeway neodletí bez svých lidí a Vyšší se zase nechce vzdát svých trofejí. Janeway se snaží uzavřít dohodu, ovšem Vyšší odpoví, že jim dává šanci aby unikli, protože pokud přijde zbytek skupiny... (pozn.:evidentně se oba baví úplně o něčem jiném...)
Kim oznámí, že se přibližují další lodě vysokou warp rychlostí.
"Nebuďte pošetilá. Odleťte a zachraňte sami sebe," naléhá Vyšší.
"Vraťtě mi moje lidi a já to udělám," odpoví mu právě se objevující Action Kate.
"Jsou moji."
"Tak se připravte na boj," drsně prohlašuje Action Kate.
"Rudý poplach."
 
Vyšší přijde do místnosti, kde Menší právě připravuje Tuvoka a Seven:"Jsou připravení."
Menší odpoví, že ano, ale momentálně na to není čas, musí lovit - sbírat trofeje. (Teď konečně vidíme rozdíl velikosti Tuvoka a Menšího. Tuvok mu nesahá ani po ramena!!!!) Ovšem Vyšší o dalším lovu nechce slyšet. Podle něj ostatní mohou bojovat, on si teď bude připravovat trofeje. Menšímu se tohle rozhodnutí nelíbí a protestuje, ale Vyšší svojí autoritou prosadí svoje.
Tuvok se ještě naposledy pokusí pronést hrozbu, ale Vyššího to již vůbec nezajímá a nevzrušuje a začne si scanovat Seven a zjišťuje, že z ní bude hezká trofej - dlouhá vinoucí se střeva - to bude hodně ceněno. "Jste primitivní druh. Pouze vaše velikost budí úctu."
Vyšší opět chytí Seven za krk a řekne:"Vaše urážky jsou bídné stejně jako váš pokus o útěk."
Pak řekne, že začnou s Tuvokem, aby se žena dívala, co se stane s ní. Pak odejde pro speciální nářadíčko.
 
Mezitím k Voyageru se na vzdálenost hodu kamenem přiblížila loď. Janeway se ptá Torres, jak jsou na tom a on jí odpoví, že budou potřebovat ještě asi půl hodiny.
Harry oznamuje, že plášť Hirogenské lodi bude hodně odolný vůči palbě phaserů, Chakotay, že se blíží další tři lodě. Janeway dostane nápad použít gravitaci singularity jako zbraň a Voyager připravit na zvýšený stres. (pozn.: technologický popis bych nezvládl...). Všechno zaktivují. Voyager se začne otřásat. A Janeway nařídí Harrymu, aby se transportoval Tuvoka a Seven.
Uvnitř Hirogenské lodi. Vše se třese. Vyšší nařizuje stabilizovat loď, ovšem Menšímu se to nedaří. Tuvok využije na chvíli moment překvapení, vezme si od Vyššího nějaký srp a řízne ho pod krkem. Ovšem rána patrně nebyla přesná a Vyššímu se nic nestalo. Chytí Tuvoka a odhodí na zeď.
Vyšší zjistí, že Voyager snižuje zadržující pole modulu (stanice) a tak nařídí Menšímu, aby signalizoval ostatním lodím útok.
B'Elanna oznamuje, že datový proud se zhroutil. Janeway rozumí, nechá si zavolat Hirogenské lodě a řekne, že pokud ustoupí, obnoví zadržovací pole. Ovšem Hirogeni neodpovídají a začínají střílet po Voyageru. Chakotay oznamuje, že jejich zbraně destabilizují pole. Janeway nařizuje Hirogenům, aby přestali střílet. Ovšem oni pokračují.
Vtom okamžiku zadržovací pole zkolabuje a červí díra se ukáže ve své kráse. Okamžitě nasaje tři Hirogenské lodě. Naštěstí loď s Tuvokem a Seven je ještě v pořádku, protože ji Voyager zachytil vlečným paprskem. Harry již skoro začal transport.

Harry aktivoval transport. Samozřejmě, že není snadný. Ještě je nemají. Vlečný paprsek kolabuje. Hirogenská loď se začíná rozpadat a padá do černé díry. Vlečný paprsek zkolaboval. Harrymu se ale přece podařilo Tuvoka a Seven dostat. Ovšem ještě není konec. I Voyager padá do černé díry. Janeway nařizuje převést veškerou energii do motorů. Nic. Energii z podpory života. Nic. Plášť se bortí. Motory přetížit na 120%. Je to je ono.
Voyager se dostal ze spáru singularity. Janeway odejde to Astrometriky.
Torres ji oznámí, že masivní výboj energie destabilizoval celou síť. A opravdu na obrazovce Astrometriky postupně zhasínají veškeré spojení mezi stanicemi. Janeway se zeptá na zprávu od Flotily. B'Elanna řekne, že většinu zprávy mají a ještě pár dalších dopisů. Janeway se zeptá, kdy se jim podaří zprávu dekódovat. B'Elanna odpoví, že to bude trvat a navrhne, aby to udělal Harry. Pak si vezme PADDy s dopisy a chce je předat. Janeway ji řekne, že to může udělat Neelix, ale B'Elanna odpoví, že by to radši předala osobně. Janeway rozumí a Torres odejde.
 
Torres přijde na můstek, předá Harrymu PADD a dodá, že to bylo v poslední minutě. Harry se rozzáří jako sluníčko. Pak B'Elanna přijde ke kormidlu, kde sedí Paris a řekne mu, že jeho dopis se nepodařilo stáhnout.
"Právě když jsem nedočkavý si ho přečíst," řekne Paris.
"Můžeš předpokládat, že ti řekne, že tě miluje a je na tebe pyšný," povzbudí ho B'Elanna.
"Myslím, že budu," odpoví po chvíli Tom.
Později v kapitánově pracovně. Tuvok, kterému se nestalo nic, prozrazuje Janeway svoje zkušenosti s Hirogenama. Označuje je jako extrémně nebezpečné a bez morálky a dodá, že pochybuje, že je viděli naposledy. Do místnosti vejde Chakotay a Tuvok zase odejde. Janeway nabídne Chakotayovi kafe a on ho tentokrát přijme. Pak se oba posadí na pohovku u okna.
Janeway řekne, že s Voyagerem nebudou žádné problémy, ale s posádkou to může být horší - mnozí doufali, že budou mít pravidelné spojení s domovem. Chakotay ji řekne, že Neelix už připravuje improvizovanou párty a zeptá se jak se cítí. Poslední dny museli být těžké. Získali kontakt s domovem a zase jej ztratili. Ale Chakotaye přece jenom nejvíc zajímají osobní pocity z dopisu, který Janeway dostala. Janeway řekne, že byla z toho dopisu opravdu překvapená a odhalí, že používala Marka jako pojistku, která ji varovala, před kontaktem s někým jiným. Chakotay chytře poznamená, že pojistku již nemá. Janeway mu odpoví, že to je pravda, ale jelikož tady život v Delta Kvadrantu vůbec není jednotvárný, nemá možnost se pustit do nějakého vztahu a tak je vlastně sama.
Chakotay ji však řekne, že vůbec není sama a podle něj, má přece stále spoustu času.
V tom se ozve Neelix a oznamuje, že párty může začat, ale ještě chybějí dva lidi. Janeway mu odpoví, že jsou už na cestě. Pak vstanou, Chakotay ji nabídne rámě a oba s úsměvem odejdou z místnosti.
 
Copyright © 1999 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]