Duras

Rasa/Pohlaví: Klingon/muž
Poslední umístění: člen Klingonské vysoké rady a uchazeč o místo Kancléře
Rodina: dvě sestry (Lursa a B'Etor) a jeden syn Toral
Datum úmrtí: 44246.3, zabit Worfem v souboji

Jeho otec spolupracoval s Romulany a vydal do jejich rukou kódy od Khitomerské základny. V důsledku toho byla tato základna zničena. Při tom zahynul nejen on, ale s ním i desettisíce dalších Klingonů (mezi nimi i Worfův otec Mogh, který přijel na tuto základnu prošetřit podezření z kolaborace s Romulany).
Byl vůdcem jednoho z nejmocnějších a nejvýznamnějších Klingonských Domů. Následoval ve šlépějích svého otce a spoluprací s Romulany (samozřejmě náležitě utajené - jinak by přinesla víc škody než užitku) dosáhl tak vysokého postavení, že když hrozilo pouhé prozrazení spolupráce jeho otce, tak se kancléř K´mpec rozhodl "hodit přes palubu" Worfa. To bylo způsobeno tím, že přiznání k tomu, že jeden z nejvyšších členů Klingonské vysoké rady spolupracuje s Romulany, by destabilizovalo a velice oslabilo Klingonskou říši.
Jeho povaha byla ještě o něco výbušnější nežli je u Klingonů zvykem. Liboval si v teatrálních gestech. To na čem mu nejvíce záleželo byla jeho kariéra a moc. Vrcholem jeho kariéry bylo, když kandidoval na místo kancléře, které se uvolnilo po smrti K´mpeka. Jeho protikandidátem byl Gowron, o kterém bylo známo, že je považován za outsidera a který měl oproti Durasovi nevelkou šanci. Přesto považoval za vhodné použít i v tomto případě nekalých praktik a to se mu stalo osudným. Zabil totiž K'Ehleyr - Worfovu družku a Worf ho poté v souboji zabil.
 
Životopis
2366
(43685.2)
V této době hlava jednoho z nejmocnějších Domů v Říši. Jeho Dům byl tak silný, že přinutil Kancléře K'mpeca, aby vinu jeho otce, který kolaboroval s Romulany, svalil na Worfa. K'mpec s tím souhlasí, protože se obával, že kdyby se ukázalo, že jeden z nejvlivnějších kolaboruje s Romulany vyvolalo by to občanskou válku.
2367
(<44246.3)
Duras postupně otráví K'mpeca.
2367
(44246.3)
Po smrti K'mpeca se stává uchazečem o místo Kancléře. Velvyslankyně K'Ehleyr odhaluje kolaboraci jeho otce s Romulany a on ji za to zabije. Když se to doví Worf, jehož družkou K'Ehleyr byla, pomstí ji a v souboji Durase zabije. Zdálo by se, že to je konec moci Domu Durasů. Omyl!

Copyright © 1998 Štepán Luňák