The Maquis, Part II
SD : neuvedeno
N : 441
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část...
Sisko, Kira a Bashir jsou zadržováni v Makitském táboru, ale Dukat tam není. Cal Hudson pak řekne Siskovi, že opouští Hvězdnou Flotilu, aby se mohl přidat k rebelům, protože si je jistý, Cardassia porušuje smlouvu z Federací tím, že pašuje zbraně do Demilitarizované Zóny a ujistil ho, že Makisté udělí, aby tomu zabránili. Sisko mu nabídne svému příteli pomoc, ale Hudson ji odmítá a pak uspí Siska i čelny jeho posádky.
Zpět na DS9. Admirál Necheyevová podceňujíc Makisty nařídí Siskovi, aby s nimi začal dialog. (přece jsou to občané Federace). Ještě se ho zeptá, jaký má na to názor Hudson, ale Sisko zapře, že jeho přítel zradil Flotilu. Mezitím se Odovi podaří vypáčit z Quarka, co všechno prodal Makistům. Později se Sisko střetává z Legátem Parnem, který obviňuje Dukata, že on pašoval zbraně do Zóny. Sisko mu nevěří ani slovo, ale jedno se tím dozvěděl, že Cardassia opravdu pašuje zbraně. O'Brien mezitím zjistí, kde by mohli Makisté zadržovat Dukata. Sisko, Bashir a Odo si vezmou runabout a letí tam. Po drobné přestřelce Sisko zachrání Dukata a zajme Makisty. Ale jednoho pustí, aby vyřídil Hudsony, že Flotila nic neví o jeho zradě a ještě je čas to změnit.
Po návratu na stanici Sisko, řekne Dukatovi, že Cardassiani se obrátili proti němu. Ne příliš potěšen Dukat navrhne Siskovi, že on zastaví dodávky zbraní a Sisko na oplátku slíbí, že zastaví Makisty. Mezitím Quark vypracoval seznam zbraní, které zprostředkoval Maqitům (úctyhodná sbírka). Dukat odhalí, že zbraně jsou pašovány pravděpodobně pomocí lodí Xepolitanů, kterou později Sisko nalezne a Dukatovou pomocí zadrží a zabaví. Mezitím Odo umístí Sakonnu do stejné cely jako Quarka a ten jí brzy udělí lekci logiky. Quark předvede Sakonně ukázku Ferengijské logiky (spočívala v tom, že Makisté chtějí zaplatit příliš velkou cenu za mír, který teď po odhalení, že Cardassiani pašovali zbraně do Zóny, je levný (využil 3. Pravidlo Zisku)) a přesvědčí ji, aby řekla co mají Makisté v úmyslu - zničil Cardassianský sklad zbraní, který je ukryt pod hustě obydlenou kolonií, ale neví kde. Zatímco Dukat zjišťuje, kde by to mohlo být, Sisko letí na Volanské kolonie, aby se naposledy pokusil Makisty zastavit. Poté co tam přijde i Hudson, Sisko mu řekne, že je schopen zastavit Cardassianské dodávky zbraní, ale Hudson ho neposlouchá a říká mu, že on bude bojovat svoji válku a definitivně odmítne Siskovu nabídku, aby se vrátil do flotily.
Dukat se dovídá, že ten sklad zbraní je umístněn v kolonii Bryma. Přidá k vyšším důstojníkům DS9, kteří chtějí třemi runabouty zabránit Makistům v útoku na kolonii. Poté co přiletí dvě Makitské lodě a po přestřelce, kdy jsou vyřazeny dva runabouty a jedno Makitské plavidlo se Sisko a Hudson utkávají tváří v tvář (loď proti lodi). Sisko zničí Hudsonovy zbraňový systém, ale umožní mu odletět.
Sisko se vrací na DS9 jako hrdina, ale není moc nadšen, protože nezastavil válku, pouze ji odložil.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]