Ménage Á Troi
SD : 43930.7
N : 172
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Při recepci na Enterprise, která následovala po obchodním jednání na Betazedu, se Deanna opět hádá se svou matkou, Lwaxanou, která naléhá, aby se Deanna konečně "usadila" a založila rodinu. Poté je Lwaxana obtěžována jedním Ferengem, Daimonem Togem. Tog by neměl zájem pouze o Lwaxaninu telepatickou pomoc, při dojednávání obchodů, ale také o ní samotnou. Zdá se, že ho Lwaxana velmi vzrušuje, ale ona ho samozřejmě bouřlivě odmítá.
Riker s Deannou se přenesou na povrch Betazedu, aby si společně "odpočinuli", zatímco Enterprise zkoumá blízkou mlhovinu (tato mise je Wesleyho poslední, brzy chce odejít na Akademii, aby složil ústní zkoušky). Riker s Deannou se zatím procházejí v nějakém parku, a natrefí na Lwaxanu, která je zřejmě hledá (samozřejmě se svým sluhou Homnem). Když je konečně uvidí, tak jim sdělí svůj skvělý nápad, udělat si společně piknik.
Riker tím očividně není nadšen, ale Homn už rozprostřel na trávník deku a začal na ní pokládat jídlo. Při rozhovoru, se k nim ale zpoza keře přiblíží Tog a všechny je přenese na svoji loď Krayton. (Pan Homn byl zrovna pryč a když se vrátil už nikoho nenašel).
Když se Riker a obě Troi probudí v nějaké cele, Tog přenese obě ženy k sobě do kajuty - ale bez šatů. (Šaty spadnou Rikerovi k nohám.) Lwaxana, která rychle pochopila situaci, předstírá že Togovi pomůže s jeho záležitostmi, dokonce řekne, že ji také přitahuje a Deanna je vrácena do cely. Zatímco se Lwaxana snaží upoutat Togovu pozornost, (hladí mu jeho uši, což je u Ferengů erotogenní zóna), Riker se snaží nějak přelstít prvního důstojníka Kraytonu. Řekne mu, že si s ním zahraje trojrozměrné šachy a že se vsadí ža nad ním vyhraje. Po krátkém přemlouvání, Ferengi Rikera pustí a tomu se podaří Ferenga zneškodnit. Přistoupí k ovládacímu panelu, a chce navázat spojení s Enterprise, ale potřebuje Togův bezpečnostní kód. Deanna se telepaticky spojí se svou matkou a řekne jí co potřebují. Ale když se právě Lwaxana pokouší sebrat Togovi kód (zdánlivě, aby mu dala do ruky drink) uvidí jí doktor Farek, a chytí jí ruku. Naléhá na Toga, aby mu dovolil vyšetřit její mozek, aby zjistil, jak ta telepatie funguje, navzdory skutečnosti, že by jí to mohlo zabít.
Zatím Enterprise opustila mlhovinu a obnovila spojení. Posádka je informována, jedním Betazoidským vysokým činitelem, Reittanem Graxem, že Riker a obě Troi byli uneseni. Nezjistili ani kde se v tuto nachází Krayton a neumějí dekódovat Ferengijské zprávy.
Riker zatím vloží do warpového pole fázové posunutí a modifikuje nastavení tak, aby ho mohla Enterprise detekovat. Ale pouze Wesleymu se to podaří objevit, (tím opět zmešká svůj odlet na Akademii) a Enterprise začne pronásledovat Krayton. Mezitím nabídne Lwaxana Togovi obchod: Jestli, propustí Rikera a Deannu, ona s ním dobrovolně zůstane, a bude mu sloužit jak svým tělem tak svou telepatií. Tog souhlasí, a to právě když se objevuje Enterprise. Riker a Deanna jsou přeneseni zpět. Picard ale nechce nechat Lwaxanu v Ferengijských spárech. Picard s vášní v oku zadeklamuje Togovi, jak Lwaxanu miluje a že ji raději zabije, (zničením Kraytonu), pokud by nebyla jeho. Tog je velmi vystrašen Picardovým výstupem a uvěří mu. Lwaxana je přenesena na můstek, kde se láskyplně nakloní k Picardovi. Když ale Tog zmizí z obrazovky, Picard okamžitě od Lwaxany odskočí, aby ho náhodou nevzala za slovo. Wes tedy opět zmeškal Akademii, ale on přece nemůže čekat a tak ho Picard povýší na "řádného" podporučíka.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]