Remember Me
SD : 44161.2
N : 179
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise přistává na základně 133 a Bev jde uvítat svého starého přítele Dr. Dalena Quaice, který odchází ze stanice po smrti své ženy. Když ho doprovází do kajuty, přemýšlí nad jeho poznámkou, že nejhorší na stárnutí je to že všichni, které člověk znal, jsou pryč. Pak jde za Wesleym, který je ve strojovně a pracuje na experimentu s warp-polem. Geordi ho popohání, aby už skončil, protože budou potřebovat motory na odlet. Bev sleduje svého syna jak pracuje, když tu náhle se objeví záblesk. Všechno je v pořádku, jenom když se Wesley otočí k místu, kde stála před chvíli jeho matka, tak tam nikdo není. Asi odešla, pomyslí si.
Další ráno jde Bev do kajuty doktora Quaice, ale zjišťuje, že je prázdná. Zeptá se počítače, zda-li je Quaice na palubě, ale počítač odpoví, že ne. Bev jde za kapitánem, který si však nepamatuje, že by kdy schválil přepravu Dr. Quaice, ani po sdělení Bev, že mu formulář o žádost dala již více než před týdnem. Jediné co Picard navrhne je začít po doktorovi pátrání na lodi a ověřit si, zda-li si neudělal nějaké nepřátele na základně. Ovšem základna odpoví, že nemá žádný záznam o tom, že by Dr. Quaice na ni pracoval. Jako by toho nebylo dost, O'Brien, který transportoval Quaice, si na to vůbec nepamatuje, jenom si vzpomíná, že Bev přišla do přepravního boxu, chvíli tam stála, pak řekla děkuji a odešla. A samozřejmě počítač nemá žádný záznam o transportování Dr. Quaice.
Zatímco Worf, Riker a další pátrají po doktorovi na palubě, Bev jde vyšetřit O'Briena, zda-li je v pořádku. Je v absolutním pořádku, ale Bev zjišťuje, že doktorky Hill a Selar a další 4 členové jejího personálu jsou pryč, ale přece již měsíce byli na palubě. Jde to ohlásit Picardovi. Oba pak jdou do strojovny za Wesleym, který jim poví o své experimentu. Experimentoval s Kosinského rovnicemi pro warp-pole, ale když ho vytvořil (mělo tvar warp-bubliny) nebylo stabilní a zaniklo. Teoreticky mohla bublina zachytit Quaice, ale problém je v tom, že neopustila strojovnu a ani by to nevysvětlovalo, proč sa na nic nepamatuje počítač.
Bev jde zpátky na ošetřovnu a ta je prázdná. To si ji už vůbec nelíbí a jde to konzultovat s ostatním důstojníky na můstku. Data si však nepamatuje žádné jméno, které mu Bev řekne a když se ho zeptá kolik má Enterprise členů posádky, Data ji odpoví, že 230. To způsobí Bev, vážný šok (správné číslo je něco přes tisíc). Spolu jsou do kapitánovy pohotovostní kajuty, kde Bev přesvědčí kapitána, aby se vrátil zpět na základnu 133. Kapitán souhlasí a poradí ji, aby si šla o všem promluvit s Troi.
Ne moc dlouho poté je Bev na ošetřovně. Náhle se objeví jasný vír z ničeho, který do sebe všechno nasává a vtáhl by i Bev, kdyby se nezachytila. Geordiho team však nenajde žádné stopy tohoto úkazu. Analýzy ukazují, že se určitě nejedná o poruchu a žádná loď v sektoru (včetně Ferengijského křižníku) nehlásí nic neobvyklého, ale nyní má kompletní posádka pouze 114 členů. Nikomu z důstojníků na lodi nepřipadají divné prázdné kajuty a dodávají, že se můžou použít pro přepravu kolonistů, diplomatů nebo pro naléhavou evakuaci.... Dále si nikdo nepamatuje na Worfa, jako kdyby o něm nikdy neslyšely. Později se Bev zeptá Deanny, zda-li se nezbláznila, ale ona ji odpoví něco ve významu, že asi ne. Náhle se Bev v panice rozběhne a běží za Wesleym do strojovny.
Naštěstí Wes je stále ve strojovně. Bev mu řekne, že musí najít někoho, kdo rozumí těm warp bublinám. Wes řekne, že již hovořil s Kosinskim, ale on neumí pomoct, ale že by mohl jeho asistent, Cestovatel, ale nikdo neví kde je. Oba jdou za Picardem, ale když se otočí, Wesley už tam není. Totálně zpanikařená Bev přiběhne na můstek, kde je jenom Picard.
Picard si samozřejmě nepamatuje na nikoho z posádky a podotkne, že posádka nepotřebuje více lidí. Bev ho poprosí, zda-li by nemohl počítač monitorovat jeho životní projevy. Picard souhlasí. Chvíli s Bev hovoří o členech posádky, na které si nepamatuje, o pak taky náhle zmizí. Bev je na lodi sama. Náhle se na můstku objeví vír, který již jednou viděla. Je daleko silnější, ale Bev se zachytí o řídící panel a vír ji nevtáhne.
V normální realitě : Geordi a Wesley se snaží vytvořit bránu mezi normální realitou a bublinou, do které se Beverly dostala. Ten vír, kterému se Bev brání, je právě ta brána. Ale to Beverly neví. Ani druhý Wesleyho pokus o záchranu matky nevyšel. Wesley to už chce vzdát, když tu náhle se ve strojovně objeví Cestovatel a řekne Wesleymu : "Ještě není konec, Wesley,... Ještě je stále možnost!"
Cestovatel v zasedačce vysvětlí posádce situaci. Řekne jim, že Bev je stále živá, ale zůstane živá, jen do té doby, dokud si bude myslet, že je živá. Naneštěstí nemůže proniknout do její reality (protože je jenom její), ale s Wesleym se ji pokusí vytvořit bránu, ale poznamenává, že Bev unikne ze své reality, jenom když to sama bude chtít.
Mezitím se Bev snaží zjistit co se vlastně děje, ale nedostane se nikam, přesto že uvede počítač do sporu poté, co se zeptá, zda-li je sama schopna řídit a vykonávat mise Enterprise a počítač odpoví záporně. Na můstku se snaží kontaktovat někoho z rasy Cestovatelů, a proto nařídí kurs na Tau Alfa C. Tento systém je vzdálen 123 dnů cesty rychlostí warp 9.5, ale přesto řekne "vpřed", ale nic se nestane. Počítač řekne, že žádný systém Tau Alfa C neexistuje.
V normální realitě se Enterprise vrací zpět na základnu 133 a Wes s Cestovatelem znovu vytvářet rovnice bubliny. Bev se taky snaží dosáhnout základny, ale nenajde nic. Na obrazovce je, podle počítače, jenom mohutné energetické pole o průměru 705 metrů. Pak si začne uvědomovat důležitou věc.
Crusher : "Jestli tedy není nic špatného se mnou, pak je něco špatného s vesmírem." [Zvukový záznam...]
Crusher : "Počítači, na tuto otázku by si neměl znát odpověď. Jaké povahy je vesmír?"
Počítač : "Vesmír je sféroidní oblast o průměru 705 metrů!!"
A je to!
V normální realitě. Loď je na základně 133. Cestovatel umí "vycítit" bublinu a řekne Wesleymu, kde ji má hledat. Poté se mu ji podaří znázornit na panel, oba uvidí, že bublina začíná kolabovat.
Bev si nechá znázornit vesmír a počítač ji ukáže Enterprise uvnitř warp-bubliny. A tak se Bev dozvídá, že ona je chycena uvnitř bubliny, která jak vidí kolabuje a schází pouze 4 minuty 17 sekund do úplného kolapsu. Bev to začne být všechno jasné : Její myšlenky vytvořily tuto realitu, ale jak s ní ven. Mezitím co schází pouze 3 minuty se Cestovatel začal fázovat. Bev se dozvídá z teoretické databáze, jak by vypadal přechod mezi bublinou a reálným vesmírem.. Počítač ji sdělí, že by to byla atmosférické porucha veliké intenzity a Bev si najednou uvědomí, že ty víry byly pokusy jak ji zachránit. Ale kde budou dělat bránu teď. Ve strojovně - tam dělali bublinu poprvé. A tak běží do strojovny. Není to lehké, protože nyní je již plášť Enterprise částečně zničen vlivem zmenšujícího se vesmíru.
Nyní se fázuje již i Wesley a brána se začne utvářet ve strojovně. Bev dorazí do strojovny své Enterprise, uvidí vír a vrhne se do něj. V reálném vesmíru Bev vyskakuje z víru a padá na podlahu strojovny Enterprise. Uvidí Cestovatele a poděkuje mu, ale on ji řekne, že to vše udělal její syn. Ještě se zeptá kapitána, kolik lidi má posádka členů. Obdržení správnou odpověď - všechno je tak jak má být.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]