Resolutions
SD : 49690.1
N : 141
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na VOY:"Lifesigns" a VOY:"Deadlock" (Vidiian timeline)...
Janeway a Chakotay se probudí v kryogenické boxu na povrchu jakési planety. Janeway zavolá na loď Doctorovi, který ji s lítostí oznámí, že byli na povrch celých 17 dní, ale nepodařilo se mu za tu dobu odstranit virouvou nákazu získanou bodnutím neznámého hmyzu na této planetě. Navíc se zdá, že přítomnost na planetě je nutná, jinak by zemřeli. A tak musí zůstat na povrch a pokusit se nalézt protilátku, v co Janeway jako bývalý vědecký důstojník doufá.
Na lodi přebírá velení Tuvok a na povrch transportuje Janeway a Chakotayovi věci nutné k přežití - obydlí, replikátory, trikordéry, všechny nutné zařízení k nalezení protilátky a dokonce i raketoplán ovšem jenom s warp 4 a tak by se domů dostali až za 2700 let. 
 

 
Voyager odlétá z orbity a když dosáhne vzdálenosti, kde bude ukončeno spojení, Janeway se rozloučí s posádkou a nařídí Tuvokovi, aby přivedl loď domů, a aby za žádnou cenu nekontaktoval Vidiiany i když by jejich lepší lékařské znalosti mohli pomoct. Tuvok to přislíbí a rozloučí se s nimi za celou posádku.
 

Týdny plynou. Na planetě se Janeway a Chakotay sžívají s novým prostředím. Janeway má s tím trochu problémy, není odchována trampským životem, zatímco Chakotay je ve svém živlu. Chakotay se navíc již smířil, že tu zůstane dokonce života, protože Janeway se stále nedaří jakkoliv pokročit s výzkumem infekce. Chakotay proto různě zpříjemňuje jejich nový domov, zatímco Janeway vnitřně žere cokoliv co Chakotay udělá, protože se ji nelíbí pomyšlení, že tu zůstane.
Na lodi se situace úplně jiná. Tuvok sice dobře řídí loď, ale nedokáže se dobře vcítit a ani to nechce do pocitů posádky, která je nyní špatném morálním stavu do odchodu Janeway a Chakotaye. Když zaznamenají Vidiianský konvoj a Tuvok nařídí, aby se mu zdaleka vyhnuli. Paradoxně je to Harry Kim (lepší kandidáti by byli Paris nebo Torres), který otevřeně nesouhlasí s Tuvokovým rozhodnutím a konal tak rozhořčeně, že přinutil Tuvoka, aby ho vyvedl z můstku.
Z Harryho se tak rázem stal hrdina a získal si podporu celé posádky. Večer zajde za Tuvokem, který sedí v zešedlé místnosti. Kim po něm žádá, aby vyslechl prosby posádky a kontaktoval Danaru Pel, Vidiianskou hematoložku, kterou Doctor přednedávnem zachránil. Tuvok to odmítá s odůvodněním, že nebude riskovat životy členů posádky (Vidiiani je určitě nemají rádi poté, co se stalo v VOY:"Deadlock") i když Kim tvrdí, že je celá posádka ochotna riskovat.
Mezitím na planetě Janeway konečně našla v lapačích, které instalovala, hmyz, který ji a Chakotaye infikoval. Janeway je velmi ráda. Najednou potká opičku (už jednou ji potkala) ukazujíc předníma nohama směrem vzhůru. Janeway si konečně všimne oblohy. Na obloze to pořádně vře - blíží se nejspíš plazmová bouře. Najednou je všude tma a začne foukat hrozně silný vítr. Chakotay ji včas najde a odvede zpět do příbytku, kde se schovají pod stůl sledujíc jak jim bouře ničí obydlí. Navíc Janeway ztratí i tu krabičku s tím hmyzem, který před chvílí našla.
Na Voyageru se situace také dostává do varu. Kes navštíví Tuvoka v kapitánově pohotovostní kajutě, kde po krátkém rozhovoru nakonec změní jeho názor. Tuvok přijde na můstek, kde rozradostněné posádce sdělí, aby kontaktovali Vidiiany.
Později se Danara Pel opravdu ozve a oznámí Voyageru, že předčasem našli lék na tu nemoc z té planety a dohodne si s Voyagerem schůzku na daných souřadnicích.
Na planetě Janeway a Chakotay uklízí a zpravují svůj příbytek po bouři. Pokazili se zařízení, které by ji umožnili nalézt lék na nemoc a tak definitivně rezignuje na hledání léku. A tak ji dostal Chakotay tam, kde ji chtěl mít.
Voyager přilétá na dané souřadnice a tam nachází 3 křižníky po zuby ozbrojené a připravené k palbě. Vidiiani zahájí palbu. To, co Tuvok očekával, tj. že to je past, se splnilo. Během bitvy se podaří Danaře kontaktovat Doctora, omluví se mu, že toto opravdu nebylo součástí jejího plánu a řekne Doctorovi, že lék má. Doctor zavolá na můstek a oznámí, že potřebuje na chvíli stáhnou štíty, aby mohl transportoval lék. Voyager stáhne štíty, Doctor transportuje lék a ostatním se podaří vážně poškodit (výbuchem torpéda v antihmotě) všechny tři Vidiianské lodě. Tuvok nařídí kurs k planetě, kde zanechali Janeway a Chakotaye.
Na planetě Janeway zahradničí a Chakotay ji zavolá k počítači, kde navrhnul člun, kterým by mohli prozkoumat řeku. Náhle ne odněkud ozve signál a oni zjistí, že je to Tuvok. Když odpoví na volání, tak jim Tuvok oznámí, že mají lék, a že za den budou na orbitě.
Na druhý den jsou Janeway a Chakotay již v uniformě před domkem a čekají. Vše je sbaleno. Ještě se rozloučí s opičkou a transportují se na loď. Kapitán vstoupí na můstek, kde ji Tuvok předá velení. Janeway si koukne Tuvokovi do očí a trocha mu vynadá : "Kdybych Vás neznala, myslela bych si, že jste jdenal emocionálně." Poté se posadí a nastaví kurs směr Alfa Kvadrant, Warp 8.


[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]