Lifesigns
SD : 49504.3
N : 136
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na VOY:"Faces" (Vidiian timeline) a Navazuje na VOY:"Alliances" (Kazon timeline)
Voyager zachytí nouzový signál vysílaný z malé lodi, na které je pouze umírající Vidiianka. Transportují ji na ošetřovnu, kde Doctor okamžitě zahájí okamžitě léčbu. Všimne si, že na spánu má Vidiianka nějaké zařízení, pomocí kterého je možné její paměť přemístit do paměti počítače.

Dále Doctor vytvoří holografickou podobu Vidiianky a spojí její přemístěnou paměť s tímto hologramem. Vidiianka se probudí a představí se jako Danara Pel (její povolání je hematoložka ).
Když ji Doctor ukáže zrcadlo, aby se na sebe mohla podívat rozpláče se štěstím nad svou novou podobou a poděkuje Doctorovi. Doctor je vysvětlí, že je pouze holografickou podobou Denary, a proto se nemůže volně pohybovat po lodi, ale ji to vůbec nevadí a zeptá se na jméno svého "zachránce". Doctor ji řekne, že nemá žádné jméno.
Později Doctor prosí B'Elannu, aby darovala kus své mozkové kůry Danaře. B'Elanna je velmi zatvrzelá po svých nehezkých zkušenostech s Vidiiany asi před rokem a nechce o darování kusu svého mozku ani slyšet. Ale když ji Denara poprosí, B'Elanna změkne a svolí s dárcovstvím. 
Denara si chce někam vyrazit, ale Doctor ji řekne, že nemůžou odejít z ošetřovny, ale pak dostane dobrý nápad...
Oba sedí u stolu a Tomově hologramu a příjemně se baví. Ona mu povypráví o sobě a jejím světě (dovídáme se, že ne všichni Vidiaani trpí Phage ) a on ji na oplátku poví o sobě (nic nového, všechno podstatné jsme se již dozvěděli v VOY:" Projections"). Pak jelikož se ji nelíbí, že Doctor nemá jméno, dá mu jméno po své strýci : Schmullis a vysvětlí, že je to proto, že její strýc ji stejně dokázal rozveselit jako on teď. Doctor ji suše vysvětlí, že žertování s pacienty je součástí jeho programu a doplní, že smích má výborné terapeutické účinky. Tomu se už nezasmála. Pak se oba vrátí do ošetřovny a Doctor ji řekne, že by ji měl asi na 8 hodin deaktivovat, aby si odpočinula. Denara nejdřív nesouhlasí, ale nakonec podvolí.
Později Kes přijde na ošetřovnu a najde jak Doctor provádí auto-diagnostiku s odůvodněním, že jeho program nefuguje správně, protože se nemůže soustředit na práci, když je v jeho blízkosti Denara. Kes jednoduše ohodnotí jeho chování jako zamilovanost. To se Doctorovi nelíbí, ale Kes ho přesvědčí, že jediné spráné řešení této situace, je aby ji řekl, co k ní cítí.
Příští den Doctor provádí nějaké zákroky na churavějící Denaře,a je tak mimochodem mezí řečí řekne Denaře : "Jsem do vás romanticky zamilovaný a zajímá mě, zda-li cítíte to samé?" Denara je tím pochopitelně překvapená a neodpoví mu. Doctor pochopí, že asi nejednal dobře a byl odmítnut a jde pro radu do simulátoru za poručíkem Parisem.
Zatímco Kes se přimlouvá k Denaře na ošetřovně, aby nechala své pocity k Doctorovi vyplout na povrch, Paris vysvětluje Doctorovi, jaké jsou symptomy odmítnutí (Doctor je má všechny) a potom mu poradí co má udělat, když chce získat srdce ženy.
Později v simulátoru : Doctor sedí v chevroletu, který je na povrchu marsu a očekává příchod Denary. Ta se za chvíli objeví na druhém sedadle vedle něj. Doctor ji dá všechny dárky (sice pořád trocha bez citu) a pak začne Denaře popisovat prostředí a hvězdy. Jejich hlavy se při naklánění velmi přiblíží a podívají se do očí a vášnivě se políbí.
Později na druhý den provádí Doctor připravuje návrat Denary zpět do jejího těla. Ale něco není v pořádku. Někdo ji dal škodlivou látku, její stav se zhoršuje a Doctor chce zjistit, kdo to udělal. Denara se brzy přizná, že to byla ona. Doctor to nechápe, přece zabíjí sama sebe. Damara nechce žít ve svém bývalém těle a raději by žila jenom 2 dni (pak dojde k zhroucení její paměti v počítači) v holografickém těle, než celý zbylý život ve normálním těle a obává se, když se vrátí zpět do Doctor ji přestane mít rád protože bude škaredá. Ale Doctor ji řekne, že ji bude milovat stále a chce aby žila. Nakonec ji přesvědčí.
Později sedí Doctor za stolem v Tomově programu a přijde Denara. Není krásná, ale Doctor se na ní usměje a začnou tančit (Doctor přidal tancování do svého programu)...

Děj B : Divné chování Toma Parise, které začalo po dílu VOY:"Threshold" pokračuje a zhoršuje se. Stále chodí pozdě na služby. To se to přestává líbit Chakotayovi a proto zajde za Janeway, ale ta mu jenom řekne, aby si s tím poradil sám. Chakotay pak zajde za Parisem do jídelny a zeptá se ho, co je mu, jestli se cítí dobře, nebo zda-li nemá nějaký problém. Chakotay je překvapen, kdy uslyší Parisovu odpověď : "Můj problém jste Vy!!" a dodá, že vůbec nedává svým podřízeným volnost a řekne mu : "Nenechám si od Vás radit, jak mám dělat svou práci!!" odpoví na jeho slova Chakotay. Tom zvýší hlas a navrhne Chakotayovi, aby si promluvil s kýmkoliv, kdo se cítí stejně. Pak si vyžádá dovolení k odchodu a dostane ho. A na to vše se díval Michael Jonas.

Děj C : Později Jonas hlásí nějakému Kazonovi, že na Voyageru jsou již rozbroje v posádce a žádá, aby mohl mluvit s Seskou. Ale tam mu jen dá nové rozkazy . Má připravit sabotáž na warp-motoru. Jonas však odmítá : "Nepoškodím loď a když mě nenecháte promluvit se Seskou můžete zapomenout na má další hlášení!!" a naštvaný ukončí spojení.

Zpět Děj B : Paris přichází do službu na můstku - pozdě - opět, ale zjišťuje, že už někdo sedí za jeho místem. Chakotay řekne Parisovi, že ho již dneska nebudou potřebovat, Paris se otočí na Janeway, ale ta neudělá nic. Paris se zeptá, kdy se bude moc vrátit do služby a Chakotay mu odpoví, že až dospěje. Chakotay chytne Paris a chce se odvést k turbovýtahu, ale Tom ho odstrčí a ho a Chakotay spadne na zem. Na to se Janeway podívá na Parise a řekne Tuvokovi, aby ho eskortoval Parise do vězení.

Zpět Děj C : Později při dalším spojení se vyplní Jonasovo přání : Může mluvit se Seskou. "Dostala jsem všechna tvoje zprávy," řekne Seska, "byl si velmi užitečný." Jonasovi se stále nelíbí poškodit loď, nebo ji zavést do pasti, ale Seska je neoblomná, nechce rodit dítě na Kazonské lodi. Potom mu nařídí přesné instrukce (pochopitelně mi nic neslyšíme), jedinou zmínkou je planeta Hemakek 4.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]