Worst Case Scenario
SD : 50953.4
N : 167
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
B'Elanna se rozhlíží po chodbě - trocha prázdná. Ale za chvíli se k ní přidá Chakotay a spolu zamíří k turbovýtahu. Když se výtah rozjede, Chakotay řekne, že ne jenom všichni Makisté ale i 25 důstojníku Flotily by šlo s ním. Poznamená, že kapitán Janeway určitě není ta, kdo by vyhrával soutěž popularity (pozn. tak nemluví člověk, který k ní má citově velmi blízko). Torres zastaví výtah a s vytřeštěnýma očima se zeptá, zda-li tady nepřipravuje vzpouru. Chakotay ji řekne, že pouze teoreticky a chce vědět, zda-li bude na jeho straně.
Na můstku. Janeway (s drdolem na hlavě, pozn.: že by návrat k starému účelu) vyjde z pohotovostní místnosti a řekne Chakotayovi, že spolu s Parisem odlétá v raketoplánu na Rukani. Chakotay ji ubezpečí, že vše musí být jednou po prvé a že Voyager bude v dobrých rukou. Když Janeway odchází k výtahu, Chakotay se ji zeptá, zda-li by nebylo pro její ochranu lepší, aby s ní letěl Tuvok. Tuvok však Chakotaye ubezpečí, že udělal vše pro zajištění bezpečnosti kapitána. Když Janeway odejde, Chakotay popojde k stanovišti, kde stojí Kim, aby odstavil transportéry kvůli vyčistění. Kim se zeptá, zda-li by nebylo lepší počkat na návrat Janeway, ale Tuvok mu nahlas připomene, že dostal přímý rozkaz od nadřízeného důstojníka.
Pak přijdou na můstek na 2 členové ochranky. Chakotay si od nich vezme padd a posadí se do kapitánské židle. Když Tuvok oznámí, že raketoplán s Janeway vletěl do warpu, Chakotay mu poděkuje, a ohlásí celé lodi:"Chakotay všem, Teď!"
Tuvok to nejdřív nepochopí, ale vzápětí už ano. Chakotay ho střelí phaserem a muži z ochranky střelí po muži za kormidlem. Na můstku zůstane z Flotily jenom Harry, kterému se podaří vyhlásit poplach, ale po chvilce do něj střelí B'Elanna!
Chakotay ji pochválí a za chvíli se interkommem ozve Jonas (není náhodou mrtvý) se zprávou, že na palubě 2 narazili na odpor. Chakotay mu na pomoc pošle ony dva muže z ochranky.
Chakotay a B'Elanna pak jdou na jednu z palub, kde se k nim připojí Seska (pozn.: tak moment, ta už je přece dlouho mrtvá, navíc má ještě Bajoranské vzezření) a spolu zlikvidují několik bránicích se Flotilňáků. Seska jim pak řekne, že skupina loajální k Janeway se zabarikádovala v kantýně.
V kantýně sedí Neelix s jednou skupinou. Za chvíli explodují dveře a dovnitř se vrhne Chakotay, B'Elanna a Seska. Neelix se okamžitě postaví na stranu Chakotaye a tak jsou další Flotilňáci zajatí.
Pak se ozve Jonas a hlásí, že strojovna je pod kontrolou. Po něm se hlásí další Makisté s oznámeními, že všechny důležité místnosti jsou pod kontrolou. Chakotay řekne Sesce ať spolu s B'Elannou projdou zbývající místnosti a všechny koho najdou odvedou do nákladního prostoru 1. (Při průchodu odchytí i Kes ještě s krátkými vlasy).
Později Chakotay přijde do Nákladového prostoru 1 a oznámí Flotilňákům a Kes, že jsou zajati a na nejbližší obyvatelné neobydlené planetě jich vysadí. Ale mladším důstojníkům dá ještě 15 minut na rozmyšlenou, mohou následovat Neelixova vzorného příkladu. Všichni pak poletí domů co nejrychleji a nemusí dodržovat žádné Federální principy.
Najednou se ozve "B'Elanno!" B'Elanna se otočí ke dveřím a tam Paris, který se podivuje, co se tady děje. B'Elanna nechá zastavit program. (pozn.:Aha!) Tom je udiven, jakýže to program si tu přehrává, přece měli schůzku u oběda. B'Elanna se mu omluví, neuvědomila, že čas tak rychle uběhl, a vysvětlí mu, že při rutinním vymazávání lodních databází narazila na tento program. Podle ní, je to něco jako holoromán a je velmi, velmi reálný, podmanivý,... Paris se zeptá, kdo to napsal, ale na to mu B'Elanna odpoví, že to je velká záhada.
B'Elanna vysvětlí, že program od neznámého autora a byl zakódován, když ho objevila. Hráč na sebe vezme roli jednoho mladšího důstojníka Flotily, člena bezpečnosti, kterého osloví Chakotay a nabídne mu zúčastnit se vzpoury. Tom se zeptá, zda-li by to neměli hlásit Janeway. Shodnou se, že jo, ale budou muset podat jakože kompletní zprávu a pak přesvědčí Tom B'Elannu. Aby program odstartovala pro něj.
Tom ve žluté uniformě kráčí po chodbě. Připojí se k němu Chakotay a začne se mu stejným způsobem přimlouvat, zda-li nemá problémy s Tuvokem, že tu 70 let nevydrží,... Pak Tom v turbovýtahu ujistí Chakotaye, že je na jeho straně. Chakotay ho pak požádá, aby když Janeway odletí na Rukani, má zamknou členy posádky ve svých kajutách a když se ho zeptá, jestli už vylepšil interní senzory a on odpoví ano, bude vědět, že je vše připraveno. Tom to pochopí a usměje se.
Na můstku se pak scéna zopakuje. Chakotay se zeptá Toma na senzory,..., Chakotay vyhlásí vzpouru. Tom však rychle varuje Tuvoka. Ovšem pozdě. Tuvok i Harry nestačí zareagovat a jsou střeleni phaserem. Sám Tom je zajat Makisty a spolu s Tuvokem odveden do cely.
V cele naléhá Tom na Tuvoka, že musí něco podniknout, ale Tuvok mu typicky Vulkanským klidem sdělí, že budou pozorovat a až nastane vhodná chvíle něco udělají. Pak přijde Chakotay a všechny kromě Harryho a Tuvoka odvede do Nákladového prostoru 1. Tom na rozloučku řekne Tuvokovi, aby si hezky užíval čekání. Chakotay pak v Nákladovém prostoru dá všem 15 minut na rozmyšlenou jít s ním. Tom hned vystoupí a řekne, že jde s ním.
Později. Paris a Torres v kantýně spolu rozmlouvají o tom, co zažili v simulátoru. Přijde Neelix a řekne, že taky zkoušel program. Chtěl v něm poslat Janeway zprávu, ale Chakotay ho objevil a zastřelil. Paris se zeptá Torres, zda-li Neelixovi řekla o programu, ale Neelix odpoví, že se to dozvěděl od Doctora. Pak přijde Harry a začne se vyptávat na ten nový holoromán.
Další pokus Toma. Tentokrát jako člena Chakotayovi bandy ve funkci šéfa bezpečnosti. Seska přijde na můstek a oznámí, že nefunguje warp. Chakotay vysloví domněnku, že mají na palubě sabotéra. Pak Seska stojíc za Harryho stanicí (Ops) oznámí blížící se loď. Je to Janewayin raketoplán.
Navážou spojení, ve kterém Janeway řekne Chakotay, že na palubě má ona přílete, což Chakotay potvrdí. Chakotay pak obhajuje svoje jednání tak, že chce co nejrychleji doletět domů. Paris v raketoplánu prohodí, že bez warpu to bude dost těžké. Raketoplán pak aktivuje zbraně a dvěma zásahy deaktivuje štíty Voyageru. Chakotay pak nechá raketoplán zničit. Ale v zápětí počítač oznámí přítomnost vetřelců na palubě 8. Tom ohlásí, že jsou to Janeway a Paris. Chakotay předá můstek Sesce a odejde s Tomem do turbovýtahu.
Janeway osvobozuje Harryho a Tuvoka z vězení, ale překvapí ji Chakotay. Janeway ho trefí do ramena, ale on do ní střelí naplno. Pak se objeví Paris a namíří phaser na Toma a Tom na Parise. Pak se program zastaví s tím, že už nelze dále provádět simulaci. Paris rozmrzele opustí simulátor.
Později B'Elanna a Tom se snaží vypátrat autora programu, ale bezúspěšně. B'Elanna konstatuje, že ten, kdo to napsal, musel být dobrý a Tom dodává, že velmi dobrá a navíc sadista.
Později. Janeway ukončí poradu a zeptá se zda-li někdo zde z přítomných neví nic a nějakém holorománu. B'Elanna se po chvíli přizná, že ona ho objevila a vzápětí se Tom, Neelix i Harry přiznají, že ho hráli. Janeway pak řekne svým důstojníkům ať najdou autora. Tuvok se ozve a řekne, že to není nutné. On je autorem. Všichni jsou překvapeni a podotýkají, že neměli vůbec představu a kvalitách Tuvokovy literární tvorby. Tuvok však oznámí, že to byl původně taktický trénink pro mladé důstojníky Flotily v době, kdy Makitská vzpoura byla ještě velmi reálná. A jelikož se to časem stalo nepravděpodobným smazal program a nepředpokládal, že ho někdo najde, dekóduje a bude tak zvědavý. Tuvok z toho důvodu trvá na tom, že tato napůl-dokončená simulace, by měla být smazána. Ale Janeway s myslí, že ten program by měli nechat jako něco, co určitě zvedne morálku. Chakotay navíc podotkne, že pokud se posádka nedoví jak to skončí, můžou si vyzkoušel vzpouru v reálu. Paris se pak nabídne, že se o to pokusí dokončit. Janeway pak rozpustí poradu s poznámkou, že se těší na to jak kapitán Janeway přelstí konspirátory.
Paris sedí v kantýně a pracuje na dokončení programu. Přijde za ním Tuvok a nabídne mu taktické informace, které ale Paris odmítne a řekne, že již vymyslel konec: Kapitán Janeway získá loď a nechá všechny popravit. Tuvokovi se to ale nelíbí a říká, že to není realné, ale Paris se braní tím, že to přece není realný život. Tuvok odpoví, že podle Vulkana T'Heina a jeho Diktátu Poetiky, by chování postav by mělo odpovídat jejich charakterům. Paris namítá, že chce udělat neočekávaný konec, což Tuvok také odmítá, protože by se z toho mohla stát parodie. Pak jim do řeči skočí B'Elanna s komentářem, že to mezi nimi vypadá na autorské neshody a řekne, že zatím je v holorománu dobrá akce, ale chce to víc citů a srdce. Tuvok se ohradí, že v žádném případě nepíší milostný román. Tom se nad tím zamyslí a pak řekne, že B'Elanna má pravdu. A Navrhne vášnivou milostnou scénu mezi darebáckým kormidelním z Flotily a Makitským šéfinženýrem. "Ó, jak realistické", řekne B'Elanna. Pak přijde Neelix a navrhne nějaké vylepšení k postavě Neelixe. Na to se Tom a Tuvok zvednou a odejdou. Oba přijdou do simulátoru, kde na nich již čeká Doctor s jeho vylepšeními. Tuvok ho však nechá přenést na ošetřovnu, aby neotravoval. Tom mu za to poděkuje a požádá Tuvoka, aby odešel, že chce dokončit program. Tuvok mu však řekne, zakódoval program a je jediný kdo mu může dekódovat. Paris kapituluje a navrhne, aby program dokončili spolu, co Tuvok považuje, za velmi rozumné řešení. Tuvok pak nastaví program, aby se do něj mohlo přidávat a odstartuje ho. Jenže program se odstartuje nějak divně. Harry na můstku oznamuje, že oba transportéry jsou bez energie, komunikace ven je zablokována a dokonce i celý simulátor.
Tuvok a Paris se ocitnou ve vězení. U vezení stojí Seska, která jich přivítá a sdělí jim, že objevila program již dávno a upravilo ho svým vlastním způsobem. Oznámí jim situaci, ve které se nacházejí a navíc jim sdělí, že vypnula bezpečností protokol simulátoru. Seska pak vypne silové pole a dá jim 10 sekund na útěk. Paris a Tuvok nejdřív nechápou, snaží se vypnou program, nebo dostat se ze simulátoru, ale pak jim nezůstává nic jiného než běžet. Po chvíli běhu jich zastaví holografická Janeway v transportním boxu. Dá jim zbraně a řekne jim, že se musí dostat do Nákladového prostoru a osvobodit ostatní.
Janeway se již postaví na transportní plošinu, když se objeví Seska a Chakotay. Janeway jich chce střelit, ale phaser jakoby vybuchne (paprsek nevyletí z phaseru), což má za následek, že se Holo Action Kate rozplyne.
"Hop, Zapomněla jsem Kathryn říct, že phasery v zásobníku 3 byly poškozeny" (pozn.: znefukčněny), řekne Seska.
Chakotay si Sesku přitáhne k sobě a řekne jí, že je opravdu neuvěřitelná žena a políbí ji.
Po polibku se oba opět zaměří na Tuvoka a Parise, kteří nechtějí pokračovat v této hře, protože Seska do předu všechno naprogramovala. Seska jim dá opět čas na útěk, tentokrát však Paris dostane od Chakotay phaserem, aby si uvědomil, že bezpečností protokol je opravdu vypnutý.
Tuvok a Paris zamíří na ošetřovnu. Aktivují Doctora, jenže ten je poněkud brutálnější, Parisovo zranění ještě zhorší a Tuvoka skoro uškrtí. Pak ji oba vyhodí z ošetřovny. Tuvok navrhne, aby se vyvarovali kontaktu s dalšími členy posádky. Za chvíli se interkommem ozve Seska a oznámí, jim že pořád je sleduje a ví, kde jsou. Paris proto navrhne, aby se ukryli v Jeffriských průlezech.
Na reálném Voyageru. Kim a B'Elanna oznámí Janeway za to vše je zodpovědná Seska, která to přeprogramovala asi měsíc před tím než odešla z Voyageru. Janeway pak napadne, že jelikož je program otevřen mohou i oni do něj zasahovat a tak pomoct Tuvokovi a Parisovi.
Mezitím se ti dva plazí v Jeffriho průlezu. Otevřou jednu z přepážek a za ní je oheň. Tuvok se snaží dveře zavřít, ale nejde tom. Najednou si Tom všimne právě vzniknuvšího hasičáku a zahasí oheň. Tom položí otázku, jak se tam vzal a hned si na ni odpoví: Seska prodlužuje jejich muka. Ale Tuvok je optimističtější. Podle něho se jich kolegové z posádky snaží jim pomoct. Tom se pak zeptá, proč rovnou nevypnuli program. Tuvok se domnívá, že se jim to asi nepodaří, ale podařilo se jim proniknout do méně hlídané části programu. Pak oba objeví nápis, který potvrzuje Tuvokovu hypotézu. Otevřou nejbližší dveře, ale za nimi je již čeká Chakotay.
To vše sledují Janeway a B'Elanna na monitoru ve strojovně. Janeway se podiví přítomnosti Chakotaye, ale Torres ji vysvětlí, že Seska interaktivně program mění.
Chakotay v nákladovém prostoru přednáší svůj projev. Objeví se Seska a požaduje okamžitou exekuci Tuvoka a Parise.
Když to uvidí Janeway na monitoru, nařídí Torres, aby se dostala do charakterů postav.
V simulátoru Chakotay řekne Sesce, že není nutné je zabít. Zdá se, že Janewayin plán funguje, ale najednou Seska zastřelí Chakotaye a trvá na splnění rozkazu. Jeden z Makistů již nabíjí zbraň, když se celá holo-loď otřese pod palbou Rukanské lodě. Všichni popadají na zem. Tuvokovi se podaří ukořistit phaser. Jenže Seska zapne autodestrukční mechanizmus a tak přinutí Tuvoka, aby ji phaser vrátil.
Seska stiskne spoušť phaseru..., ale místo výstřelu opět exploduje phaser a Seska se rozplyne (pozn.: stejně jako předtím Janeway). Tom to komentuje, že to nebylo špatné a Tuvok podotkne, že Seska není jediný, kdo umí nastavit phaser do chybového stavu.
Program se ukončí a vše se vátí do normálu.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]