Revulsion
SD : 51186.2
N : 173
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Na palubě neznámé lodi muž se zlatavou pletí odtáhne svého mrtvého někam...patrně ho chce někam ukrýt. Pak čistí stopy krve po onom mrtvém muži, když se jeho obraz jakoby zfázuje. Muž se vyděsí a okamžitě aktivuje komunikační zařízení : "Každé lodi v dosahu. Doufám, že obdržíte tuto zprávu. Jsem HD-2-5 Isomorfní projekce. Stala se nehoda. Moje posádka je mrtvá . Jsem sám. Prosím pomozte mi." Hle, Doctorův kolega...
Na palubě Voyager v jídelně probíhá oslava. Všichni vyšší důstojníci se baví a utahují si s Tuvoka, který je stoicky klidný. Nakonec Janeway vstane od stolu, připneme mu černou pecku a poblahopřeje mu k získání hodnosti Nadporučíka. Jídelna aplauduje. Tuvok pak poděkuje a mimo jiné řekne:"Během třech let na Voyageru jsem začal respektovat mnohé z vás...ostatní jsem se naučil aspoň tolerovat." Po krátkém proslovu, všichni opět aplaudují a postupně se rozprchnou. První odchází B'Elanna. Když si toho Tom všimne rozběhne se za ní.
Na chodbě ji dohoní vymění se krátké úsměvy a řekne ji, že je to směšný, ale již 3 dni si neřekli ani slovo. B'Elanna odpoví, že by si měl promluvit. Tom teda začne : "Myslím,...teda...řekla si mi, že si do mně zamilovaná. Uvědomuji si, že si trpěla nedostatkem kyslíku a byli se pouze několik sekund od smrti...Tak vím, že si... možná tak nemyslela..." (viz.: VOY:"Day of Honor")
B'Elanna mu skočí do řečí:"Ale já myslela...", a poněkud také nějak nemůže mluvit dál, "ale, ale.. neočekávám, že budeš moje.. moje city opětovat... opravdu... dělej jako bych nic neřekla....zapomeňme na to všechno." Tom již nevydrží:"Mlč už!" a přitiskne si ji na zeď a vášnivě ji políbí. Polibek trvá jen několik pár sekund, protože je vyruší Doctor, který chce s Parisem mluvit. B'Elanna odejde.
Doctor pak řekne, ještě ne zcela koncentrovanému Parisovi, že chce aby byl jeho novou sestrou, pouze 3 služby do týdne a ať se zítra ráno hlásí v 6:00 na ošetřovně. Tom se nezmůže ani na slovo, pořád myslí na B'Elanna a Doctor odejde zpět do jídelny.
Uvnitř Chakotay přiděluje Kimovi nový úkol - vybudovat Astrometrickou laboratoř a požaduje, aby s ním na tom pracovala Seven of Nine, protože má všechny potřebné taktické informace o části vesmíru, kde se momentálně nachází. Harrymu se to moc nelíbí, ale neodporuje. V té stejné době, Neelix rozmlouvá s Janeway a oznamuje jí jeho úspěchy při vyjednávání s Arritheany. Janeway jeho úspěchy pochvaluje, ale je přerušena oznámení z můstku, že obdrželi tísňové volání a měla by se i s Doctorem dostavit na můstek.
Na můstku si Janeway a Doctor vyslechnou nouzové volání. Doctor když vidí svého "kolegu", požaduje, aby vedl výsadek, protože chce pomoct někomu, kdo je hologram stejně jako on. Janeway nakonec souhlasí, ale Doctora doprovodí poručík Torres.
Mezitím Harry vstoupí do Nákladového prostoru 2 oznámit Seven, že budou pracovat spolu. Seven to již ví a podá mu padd s návrhem nových senzorů, které jsou založeny na Borgské technologie. Harry, který se necítí příliš dobře, se snaží svoji nervozitu skrýt humorem, ale Seven ho knokautuje každým slovem. Nakonec Seven odejde z "její kajuty" a Harry s lehkým úsměvem za ní.
Později v raketoplánu. Doctor je nervózní. Přešlapuje v raketoplánu sem a tam. Torres ho chce uklidnit, že loď určitě najdou, ale Doctor ji odpoví, že má starost o ošetřovnu, protože v jeho nepřítomnosti tam velí Paris. Torres mu řekne, že to určitě zvládne, na což Doctor odpoví, že ona ho zná určitě lépe než on. To Torres vytočí, přisune se na jezdící židli k němu blíž a řekne mu, aby do jejího vztahu nastrkal noc. Doctor se radši omluví. Pak již objeví loď, která je zdrojem nouzového signálu. Přiletí na dosah paprsku a transportují se dovnitř.
Uvnitř je nestálé osvětlení a tak první o co se začne Torres starat, je přívod energie. Doctor se zatím slovně pokouší někoho přivolat a říká, aby neměl strach, že mu přišli pomoct. A opravdu za ním se objeví onen Isomorf, jenže ani Torres ani Doctor o něm zatím neví. Zatímco Torres začne kontrolovat Doctorův holoemitér, Isomorf chytí něco jako kladívko a pomalu přistupuje k nim.
Jenže jeho obraz se destabilizuje a kladívko s cinkotem padne na zem. To oba Torres i Doctora pochopitelně vyruší. Torres zvedne kladívko a po několika sekundách se objeví před nimi zjeví Isomofr, okamžitě se omluví, že jim nechtěl ublížit a zeptá se Doctora, zda-li je jako on. Doctor odpoví, že ano a nazve se hologramem. Isomorf nadšeně vyslabikuje slovo hologram... 
Když se uklidní, zeptá se Torres zda-li je také hologram, a když dostane zápornou odpověď, trocha ho to zklame. Torres trikordérem zjistí, že jejich holografická technologie je podobná s Federální a tak se zeptá, kde je kde je kontrolní panel, aby mohla opravit jeho program. Zatímco Torres začne opravovat, Doctor se zeptá, co se stalo. Isomorf odpoví, že jeho původně 6členná posádka pochází z planety Seros a záhadně onemocněla. Jelikož on je naprogramován pouze na činnosti pro humanoida riskantní např. odstraňování radioaktivního odpadu, nemohl pomoci. Posádka byla napadena virem, který postupně všechny členy usmrtil. Torres dokončí opravu, řekne, že program je stabilizován, ale bude muset se ještě podívat na primární matici a tak se ptá, kde je. Isomorf je odpoví, že na nižších palubách, ale tam je radiace a tak ji řekne, kde je ovládací panel. Torres poděkuje a odejde tam. Isoforma se pak začne vyptávat na Doctora a jeho "životní dráhu"...
Mezitím na Voyager Harry a Seven pracují na Astrometrické laboratoři. Seven ohlásí, že je svou úlohou hotova. Harry to začne kontrolovat, což se Seven dotkne a zeptá, se, zda-li nevěří její práci. Harry ji odpoví, že pouze standardní kontrola. Zatímco mu Seven vykládá, jak je dokonalá a neomylná, Harry objeví chybu. Seven to nejdřív považuje za nemožné, ale pak když zjistí chybu, vymluví se na svou lidskou stránku. Harry se pak zeptá, co dělá pořád v Nákladové prostoru 2. Seven mu odpoví, že regeneruje, studuje záznamy Federace a přemýšlím o své existenci. [Zvukový záznam...] To Harryho zase umlčí.

Pak spolu odejdou na jinou palubu, kde Seven odstraní kryt od energetického vedení a rukou chce přímo za něj šáhnout. Harry ji zastaví, přece to je příliš nebezpečné.
Seven mu vysvětlí, že její exoskeleton na rukou to zvládne. Harry ji však řekne, že jelikož byla přiděla po něho, budou to dělat tak jak řekne on - tedy podle návodu. Seven to přijme, otočí se a začne na tom pracovat, jenže Harry má ještě dlouho problém se vypořádat se svými novými city - jemu na ní záleží, ale ještě včera by ji nechal odstřelit. Chlapcovi se zapalují lejtka.
Na cizinecké lodi. Isoform je uchvácen myšlenkou přenosného holoemitéru a říká, že k němu chodí lidé, jen když něco potřebují a je uzavřen v malé místnosti. Doctor mu řekne, že to zná - sám si to prožil, ale studiem kultury, literatury, musiky získal postupně u posádky respekt. Isomorf to nejdřív odmítá, že by to programátoři na Serosu nedovolili, ale Doctor pokračuje v naléhání. Když si později Doctor vezme něco s příruční taštičky, odkryje se krvavá skvrna. Isomorf ji začne okamžitě čistit a když se ho překvapený Doctor (který nevidí tu skvrnu) zeptá, co dělá, odpoví, že čistí, protože má rád pořádek. Doctor jeho smysl pro pořádek chápe. Později. Torres něco spravuje. Isomorf ji vyruší a nabídne ji něco k jídlu, přitom skoro šlápne do výtoku energie z nějakého kabelu. Torres ho varuje, že by to destabilizovala jeho matici a pak poděkuje za svačinku. Isomorf si pak vylije srdce. Řekne Torres, jak je nesnesitelné žít, jak žije on a s jeho dlouhého monologu je poznat jak nenávidí všechny organické formy (snad kromě rybiček). Přitom se stále přibližuje k Torres, ruce se mu natahují po jejím krku a Torres je nucena ustupovat, až narazí na zeď. Jenže Isomorf ukonči svůj proslov a rychle se omluví a stejně rychle si Torres zabalí svoje nádobíčko a pádí pryč od hologramu, s kterým evidentně není něco v pořádku.
Torres přispěchá k Doctorovi a sdělí mu co se jí stalo. Ale Doctor odmítá to vidět tak černě a řekne, že je to způsobeno jeho momentálním stavem, který se zlepší, až do okamžiku, kdy mu Torres řekne, že jim Isomorf lhal, na nižších palubách není žádná radiace a podle ní tam něco schovává. Dále řekne Doctorovi, že sice chápe jeho pocity, že chce pomoct svému kolegovi, ale radši deaktivuje, pokud to bude nutné. Doctor neodporuje. Torres ho ještě požádá, aby ho zabavil, protože se jde podívat na nižší paluby a najít onu primární matici. Vtom se Isomorf objeví a akvárkem pro rybičku, se slovy : "Vyrušuji?" Torres mu řekne, že ani ne, právě odchází. Když Torres odejde Doctor si začne povídat s Isomorfem.
Mezitím na Voyageru. Harry a Seven musí vytáhnou se země nějaké zařízení - Borgské navigační data. Seven odhaluje, že normálně by to vytáhla svou mechanickou paží, ale tu ji Doctor odstranil. Ovšem při vytahovaní se řízne a překvapeně zjišťuje, že se jí to nezaceluje ["I've been damaged"]. Harry navrhne, že by měly jít radši na ošetřovnu.
Na ošetřovně Paris zraní rychle ošetří majíc u toho přihlouplé kecy a upozorní Seven, že teď je zranitelná, jako všichni ostatní a proto by si měla dávat větší pozor. Seven odejde do svého Nákladového prostoru.
Harry pak vyjádří jakési obavy o ní, čemuž se Tom velmi podiví: "Včera si se bál s ní být v jedné místnosti..." Harry mu odpoví, že ji lépe poznal, má smysl pro humor a je inteligentní. Tom mu odpoví, že pochopitelně, že je inteligentní, když ještě před měsícem asimilovala lidi, pak se zamyslí řekne svému přítel: "Ty si se do ní zabouchnul." Harry to připustí. Tom mu pak dá radu, sice nezná Borgské ženy, ale aby s tím přestal. Pak Harry odejde.
Zatímco Doctor vysvětluje kolegovi, jaké všechny zařízení jsou na lodi a tím ho nevědomky utvrzuje v nenávisti vůči organickým bytostem (59% je na podporu života, něco co on vůbec nepotřebuje a nechce), Torres zkoumá nižší paluby. V době kdy najde onu kontrolní místnost, Isomorf říká Doctorovi, že nezapojí podporu života a přesvědčuje Doctora, aby opustil Voyager a vydal se s ním po Galaxii.
Torres mezitím aktivuje zařízení v kontrolní místnosti a objeví za panelem několik mrtvol. Vyděsí ji to...ale skládačka právě zapadla. Torres aktivuje primární matici o čem se Isomorf okamžitě doví a přemístí se za Torres. Torres ho chce praštit, ale pouze ním prolítne. Isomorf si ji hodí na panely a strčí do ní ruku a něco jí provádí s vnitřními orgány. Torres je v bolestivé agónii, ale podaří se ji zmačknout tlačítko na panelu a vypnout Isomorfa. Za malý moment se objeví Doctor, ale najde Torres v bezvědomí.
Harry sedí v jídelně a pozve si Seven, aby si spolu probrali nějaká data. Ale záhy řekne, že až tady skončí, vzal by ji do simulátoru. Tak Seven zjistí, že Harry míří ůplně někam jinam. Řekne mu, že neignoruje lidské zvyky a že již delší dobu pozoruje, jak on sleduje její tělo a teď ji pozval dokonce do simulátoru.
Pak se zeptá: "Jste do mně zamilován, praporčíku?" Harry to pochopitelně zapře. "Takže se mnou chce kopulovat?", pokračuje Seven. [Zvukový záznam...] Harryho odpověď je opět ne (pozn: Lhář).
Seven si však chce rozšířit obzory i co se týče sexuality a tak vyzve Harryho, aby se vysvlíkl. Harry rychle vstane, odstoupí od ní co nejdál a řekne, že chtěl ji pouze začlenit do teamu.
Seven to asi pochopila a se slovy: "V pořádku. Dejte mi vědět pokud budete chtít pokračovat v naší práci" odejde. Harry se posadí a několikrát zhluboka vydechne...
Později. Doctor probere Torres a oznámí ji, že má vnitřní krvácení a musí se vrátit co nejdřív na Voyager, ale zablokoval jim přistup k raketoplánu. Torres se zeptá na Isomorfa a Doctor ji odpoví, že ho asi deaktivovala. O malou chvíli později se Torres snaží proniknou do ovládání lodi a požádá Doctora, aby ji donesl nářadí. Doctor přijde teda k místu, kde má ležet a zeptá se, zda-li vypnula všechny holoemitéry. Torres to potvrdí a zeptá se proč se ptá. Doctor se sehne a podívá se do akvárka s rybičkou a navrhne jí, aby to radši zkontrolovala. Najednou se ozve jakýsi zvuk. Doctor se otočí a uvidí omráčenou Torres na zemi a vedle ní Isomorfa s kladívkem v ruce. Isomorfa se k němu přiblíží a začne ho obviňovat, že mu lhal. Doctor se brání, že mu chtěl pouze pomoct, protože je nestabilní. To již Izomorfa nesnese a praští ho kladívkem. Nic se samozřejmě nestane. Doctor prohodí Isomorfem tašku s nářadím. Zase nic. Doctor si složí ruce a řekne : "To bude trocha zdlouhavé." Avšak nebylo. Isomorf mu praští do emitéru a tím to deaktivuje.
Torres se probere s krvavou ránou na čele a snaží se od zlého hologramu dostat, co nejdál. Uzavře se v jedné místnosti, ale Izomorfa se tam okamžitě přemístí. Torres se plazí od něj po zemi. Rukou našmátrá ono vedení, které by Isomorfu ublížilo a když se nad ní sehne bodne to do něj. Isomorf se destabilizuje.
Torres pak aktivuje Doctora a oba se co nejrychleji vrátí na Voyager.
Harry přijde do kajuty Chakotaye se návrhem Astrometrické laboratoře. Chakotay si vezme padd a řekne Harrymu, že můžou začít s její výstavbou. Harry však nechce a říká, že by byl lepší team inženýrů a že to Seven určitě zvládne bez něj. Chakotay se zeptá, co se stalo. Harry to nejdřív nechce říct, ale pak řekne, že došlo k nedorozumění, pouze nějaké kulturní rozdíly mezi Borgy a lidmi. Chakotay mu však řekne, že to není co mu řekla ona. Harry je evidentně překvapen.
Chakotay mu tedy odhalí, že Seven byla s ním velmi spokojena a dozvěděla se mnoho o sociálních interakcích a zeptá se Harryho co tím asi myslela. Harry odpoví, že nemá představu. Chakotay pak prohlásí, že byli dobrý team a nechá je spolupracovat i budoucnosti. Harry chce začít protestovat, ale Chakotay ho přeruší: "Hodně zábavy". Když Harry odejde, Chakotay se ještě dlouho usmívá.
Na ošetřovně. Doctor prozrazuje Torres, že je v pořádku, ale dodává, že se to o jeho ošetřovně říct nedá. Paris se omlouvá, že ale byl to rušný týden a neměl čas uklízet. Torres se otočí na Toma a zeptá, se ho zda-li když je tak unavený, znamená to, že nepřijde k ní do kajuty. Tom odpoví: "Myslíš si, že to tvoje srdce snese?" Doctor na ně oba otočí skanujíc je trikordérem: "Registruji zvýšenou hladinu hormonů. Když nebudete klidnější, budu muset vyhlásit lékařskou pohotovost."
Paris si to však nebere a řekne: "Když mě nyní omluvíte, musím jít zkontrolovat Harryho..utrpěl nervové zhroucení." Torres se chce zeptat proč, ale Paris hned řekne, že to je dlouhý příběh a chce odejít z ošetřovny. Doctor ho zastaví, "Ne tak rychle. Nejdřív mi pomůžete stelirizovat každý milimetr ošetřovny," a pokračuje, že je zašpiněn organickými sekrecemi atd. ... ale nakonec řekne, že to byl jenom žert. Paris se zeptá Torres: "Co to s ním je?" a ona mu odpoví, že to je dlouhá historie.
Doctor se posadí na své křeslo, nohy na stole a začne pročítat nějaký padd...
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]