The Killing Game, Part II
SD : 51715.2
N : 187
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část...

Americký simulovaný pátý pěší vstupuje dovnitř. Ale Janeway a Seven tam již jsou. Brzy narazí na dva Němce, ale Janeway je dobrý střelce a oba je zabije. Pak rozhlédne kolem a konstatuje: "Vypadá to, že Hirogeni, byli velmi usilovní. Celá sekce je vybavena holo-emitéry. Pojďme do Astrometrické laboratoře."
V ní Janeway knokautuje dalšího němce. Seven se podívá na lodní senzory a oznámí, že na palubě je 85 Hirogenů, koncentrovaných na palubě 2-9. Na můstku jsou čtyři a Harry. Protože je neurální interface kontrolován z ošetřovny, Janeway se zeptá na tamní stav. Seven oznámí, že na ošetřovně je Doctor a jeden Hirogen, ale koridory jsou dobře strážené.
Janeway řekne, že neurální interface je jejich první cíl, ale potřebují pomoc. Seven dostane nápad: "V simulaci Druhé světové války mají spojence - Francouzský odboj." Janeway to pochopí: "Je čas získat Odboj na svou stranu." a vybaví se větší zbraní, kterou po sobě zanechal onen nebohý němec.
Na můstku Kim hlásí Alfa Hirogenovi bojovou situaci. Na monitoru si přehrávají, co se děje v simulátoru, ale spojení je přerušeno a Kim oznamuje, že to bylo poslední spojení mezi můstkem a simulátorem 1. Harry navrhuje jediné řešení, kterého napadlo, zlikvidovat celý systém. To však Alfa Hirogen odmítá, protože on holografickou technologii chce, jak se on domnívá, pro záchranu Hirogenské kultury.
SS Hirogen přijde na můstek a požaduje posily. Alfa Hirogen mu povolí si vzít posily s simulátoru 2, kde se provádí Klingonská simulace. SS Hirogen se zeptá, zda-li může Janeway zabít, ale to mu Alfa Hirogen zakáže a řekne, že pokud ji chytí, má mu ji předvést. SS Hirogen namítá, že nyní je lov reálný, kořist by měla být zabita. Alfa Hirogen si však stojí na svém: "Posádka Voyager musí zůstat naživu, aby mohla provést opravy nebo jinak ztratíme vše. Tuto Loď a její technologii."
Tuvok, Paris, Chakotay a Torres v baru debatují o tom, co právě objevili. Všude za okny je slyšet střelba. Podle Chakotaye je to laboratoř, kde se vyvíjí určitě nějaké tajné zbraně (nějaké objevili, byli tam podivné materiály...) a proto míní Paris, by ji měli zničit. Chakotay pak rozdělí úkoly a požádá Torres, aby vysvětlila Parisovi, kde jsou schovány zbraně.
Torres to Parisovi teda vysvětlí, ale oba zavzpomínají na to, co prožili - není to lehké vzpomínání, když Paris vidí, že jeho Bridgete (Torres) je těhotná. Klid je přerušen podivným zvukem za barem. Všichni chytnou nějakou zbraň a začnou mířit a chodičku, která se za barem otevře. Je to Janeway. Tuvok je překvapen, že ji vidí, přece bylo velitelství úplně zničeno.
Chakotay pak řekne Janeway, že se domnívá, že to co objevili, je německá zbraňová laboratoř a již poslal pro letectvo. Janeway mu odsouhlasí, že je to laboratoř, ale má jiný plán. Ohladí, že pozorovala onu budovu po měsíce a našla zdroj energie. Je sice dobře chráněn, ale pomocí výbušnin to zvládnou a nějaké pomoci. To je pro Chakotaye dobrý důvod pro letecký zásah, ale Janeway ho upozorní, že jsou tam takové energie, které kdyby explodovali celá vesnice by byla úplně zničena. Chakotay rozkáže aby jednotka "C" snažila, co nejvíce němců zaměstnat a nabídne se, že půjde s ním. Janeway ho nejdřív nechce, ale pak podvolí.
Zatímco ostatní odejdou od baru, Janeway řekne, že až tuto válku vyhrají budou potřebovat nějaké efektivnější zbraně. Seven se, že by mohla tyto zbraně zdokonalit pomocí Borgských technologii, ale potřebuje se dostat do Nákladového Prostoru 2. Tuvok pak přistoupí k Janeway a ptá se, zda-li se její podezření potvrdilo. Janeway tomu nejdřív nerozumí, ale po druhé narážce to pochopí a tak ubezpečí Tuvoka, že Seven maximálně důvěřuje. Němci si přiblíží k baru a tak je čas zmizet - Chakotay s Janeway odcházejí tunelem ze simulátoru.
Na ošetřovně Doctor se snaží zachránit dalšího člena posádky. Přijde jeden skoro zraněný Hirogen a HiroDoc ho začne okamžitě ošetřovat. Doctor protestuje a tvrdí, že by se nejdřív měli věnovat vážnějším zraněním. HiroDoc to nechce poslouchat a vypne ho.
V simulátoru 2. Neelix sedí u ohně s dvěma Klingony a opíjejí se - prostě Klingonsky relaxují. Neelix se chová jako opravdový Klingon. 
Mezitím v chodbách Voyageru Kim pochoduje s inženýrským kufříkem. Tom Paris a jeden voják ho zastaví a chtějí ověřit zda-li je s nimi nebo proti nim. Tom ale nemá čas mu položit všech 20 kontrolní otázek a tak se zeptá jenom na jednu věc: "Kdyby teď tady Betty Grable prošla, která část by tě hned zaujala." Harry samozřejmě neví. Část mu již vypršel, Tom nabije pistol a Harry rychle vykřikne "Její Nohy." Tom se zdá s odpovědí spokojen, ale Harrymu řekne do očí, že měl štěstí.
Janeway a Chakotay se plazí v Jefferieho průlezech. Před jedním oddělením se zastaví a Janeway začne vysvětlovat, že tunel vede do jeskyně, kde žijí velmi excentričtí lidé, ale není nutné se obávat. Janeway a Chakotay za malí okamžik přistoupí k Neelixovi a jeho dvou Klingonům (pozn.: vždy jsem si myslel, že Klingoni žiji v Francouzských jeskyních :-) Neelix se zeptá Janeway, jak se sem dostali a kdo je poslal. Janeway mu odpoví, že je z Domu Toh-maag. Neelix však nezná, žádný Dům Toh-maag. Janeway odpoví: "Možná ne...ale byli bychom poctěni, kdyby takový bojovníci bojovali po našem boku..." To Neelixe přesvědčí, ale požaduje, že si s ním musí nejdřív připít. Janeway ještě upozorní Chakotay, aby to nepil, je to 2x silnější než americká whisky a odejde do jeskyně. V jeskyni najde panel a pomocí něho aktivuje Doctora. Janeway okamžitě spustí, že by měli deaktivovat ostatní neurointerfacy. Doctor řekne, že to bude dlouho trvat, ale Janeway se mu pochlubí se svým plánem. Simulátorovou výbušninou zlikviduje vedení a tím odstaví všechny neurointerfacy. Doctorovi se plán příliš nezamlouvá, ale souhlasí. Janeway a Doctor se vrátí ke Klingonům, kde si vyzvedne Chakotaye a zanechá tam k jeho nevoli Doctora.
Tuvok, Torres a Paris střílí s baru po němcích. Když vyleze Seven z tunelu a začne pracovat na zdokonalení výbušniny, Tuvok ji přijde uvítat a zeptá se, kde byla. Seven mu řekne, že byla v německé laboratoři a vzala si tam nějaké zlepšení, které by mohli zlepšit jejich zbraně. Tuvok tomu uvěří... pro tentokrát.
SS Hirogen a Hauptmann utíkají před americkou armádou. SS Hirogen se spojí s můstkem, kde sedí Alfa Hirogen požaduje muže s nukleonovými zbraněmi. Alfa Hirogen to odmítne, ale posily pošle. Mezitím Chakotay a Janeway instalují starodávnou ještě analogovou bombu - čas výbuchu 5 minut.
Na ošetřovně HiroDoc oznamuje můstku, že Hirogeni padají jako Kořisti. Něco zaslechne, vypne počítač a jde se podívat za zvukem. Uvidím tam Janeway a Chakotaye, kteří na něj míří pistolí. Chakotay odvede Hirogena pryč z ošetřovny a Janeway zatím zapne počítač a pokouší se bezpečností pole pro ošetřovnu.
Alfa Hirogen na můstku se pokusí opět navázat spojení s ošetřovnou.
Mezitím Chakotay vede HiroDoca chodbou pryč. Ovšem objeví se další 2 Hirogeni a Chakotay je donucen na ně vystřelit. To dá HiroDocovi čas a snadno Chakotayovi vezme jeho pistol a vrátí se zpět na ošetřovnu.
Janeway pozdě zareaguje na jeho příchod za což zaplatí tím, že ji Hirogen střelí do nohy. Janeway se podaří uniknout druhým vchodem na ošetřovnu.
Hirogen přiběhne k terminálu a zjistí, že Janeway uspěla - vypnula silové pole a jemu se nedaří mu ho zapnout. HiroDoc si uvědomí svoji chybu, je na nesprávném místě - 5 minut uplynulo...
Ošetřovna exploduje...
Neurointerface se deaktivuje. Paris, Tuvok a Torres si však pozdě uvědomí co se děje. Do baru vstoupí Hirogeni a zatknou je i spolu se Seven, která je také v baru.
V baru. SS Hirogen se chlubí, že zatknul 4 členy posádky a objevil další vstup do simulátoru. Alfa Hirogen mu přikáže, aby onen otvor zajistil. SS Hirogen se ptá, jestli může zajatce zabít, což mu Alfa Hirogen zakáže. Mezitím zajatci si uvědomují kvalitu simulace - Torres se divý proč má takový břicho a Tuvok konstatuje, že tuto simulaci nezná.
Ale Paris ano a všem vysvětluje, že jejich protivníci nosí nacistické uniformy - totalitní fanatici, kteří chtěli dobít svět - Borgové 20. Století, ale přizná, že ne tak dobří. Což Seven odsouhlasí.
Hauptmann se zadívá na Torres a ona se ho zeptá, proč na něj tak čučí. Pak se Torres doví, že má s ním simulované dítě a on jí za její chování zfackuje. Paris se zastane B'Elanny a nazve Hauptmana prasetem. Skopčák si vytáhne pistoli, namíří ji na Parise a nebít rozkazu SS Hirogena, byl by asi Paris po smrti.
V simulátoru 2. Doctor pracuje za panelem snažíc se zjistit, co se děje v simulátoru 1 a Neelix mu asistuje. Ovšem Klingoni se proberou u opice a dožadují se, aby jim jejich vůdce Neelix - prozradil plán bitvy. Neelix se do toho nemá a tak ho Klingon k tomu donutí tak přiložením dýky ke krku. Neelix se již přestane hádat a následuje Klingony.
Mezitím v pohotovostní kajutě, která je vyzdobena trofejemi. Alfa Hirogen přijme Janeway se zraněnou nohou, která si okamžitě a ocení výzdobu. Hirogen ocení její pokus znovu získat loď, ale odhalí ji, že nyní mu pomůže, ukončit simulaci a upravit boj.
"Ne", odpoví Janeway, "radši zničíme loď než bychom se ji vzdali." "Nesnažte se mě naštvat, Kapitáne", řekne nebezpečně Hirogen, "Střetl jsem již daleko úpornější kořisti než jste vy. Pokud bude boj pokračovat, slibuji vám, že ulovím a zabiji každého člena vaší posádky!!" Janeway zůstává klidná, takové výhružky ji ani zbytek posádky neoblomí. Hirogen změní tón:"Vy nechápe, co je v sázce." Janeway mu klidně odpoví:"Vím, vaše pokažená hra!"
Hirogen zuřivě vstane a zařve: "Toto není hra" ["This is not a game"] a když se uklidní poněkud slabším hlasem dodá: "Snažím s vytvořit budoucnost pro můj lid." Janeway nechápe: "budoucnost?" "Nepředpokládám, že by jste to pochopila. Jste jenom Kořist", řekne ji Hirogen.
Janeway řekne, že to může zkusit a Hirogen ji odholí, že lov poznamenal jeho lid, který nedělá nic než létá po celém kvadrantu a hledá nové kořisti. Ale pomocí holografické technologie by mohl změnit budoucnost i když připustí, že by sice dále lovili hologramy s vypnutým bezpečnostním protokolem.
Janeway začne chápat, ale nerozumí, proč nestále ji a členy její posádka umisťoval do další a další simulace. Alfa Hirogen ji objasní, že jako obyčejně, aby mohl studovat Kořist, ale holografická technologie mu umožnila víc - poznat kulturu, historii a hodně se naučil. Poznal, že lidé stáli před vyhlazením mnohokrát, ale vždy mu dokázali zabránit a lidé vždy dokázali pochopit čas pro změnu.
Janeway s ním souhlasí a řekne, že jedna takový moment právě probíhá v simulátoru. Hirogen řekne, že to byla jedna z netěžších epoch a přesto lidé přežily. Janeway to pouze krátce komentuje: "A nebylo to lehké." Hirogen pak řekne slova, která by v tuto chvíli ani neřekl o své rase.: "Jste... pružná rasa. Obdivuji vaši dovednost." Janeway mu pak navrhne obchod. Ukončí simulaci. On jí dá zpět loď a ona mu dá holografickou technologii. Hirogen to přijme.
V simulátoru. SS Hirogen je otráven z celé simulace, hologramů atd. Hauptmann k němu přistoupí a řekne, že v posledních dnech byli rozkazy velitele velmi podivné a nechápe proč s nimi neudělají krátký proces. I SS Hirogenovi smýšlí stejným způsobem, ale rozkazy jsou rozkazy, ale přesto se chce trocha pobavit.
Přistoupí k Seven a nařídí ji, aby zpívala. Seven to odmítne. Hirogen vytáhne pistoly a zopakuje svůj rozkaz: "Zpívej.. nebo zemřeš." "Tak zemřu", odpoví Seven. Tuvok se snaží její rozhodnutí změnit, logický rozborem situace, ale ona odpoví mu, že logika je irelevantní a Hirogenovi řekne: "Jednoho dne vás Borgové asimilují i přes vaši aroganci. Když to nastane... vzpomenete si na mě."
Najednou se Alfa Hirogen ozve z můstku a řekne, že se dohodl s Janeway o zastavení palby a ať propustí zajatce. Všichni v simulátoru tomu tak trocha nemohou uvěřit, ale rozkaz je rozkaz. Když zajatci odejdou Hauptmann začne drsně promlouvat k SS Hirogenovi o tom, že vůdce je idiot a podobně a mělo by se pokračovat v boji. SS Hirogen ho vyslechne a nechá se přemluvit. Vypadá to, že boj/lov ještě není u konce.
Chakotay vydá všem jednotkám rozkaz k zastavení palby. Ovšem jen co Paris stačí doříct Seven, že ho těší, že válka skončila, Němci začnou pod velením Hautmanna opět střílet.
V simulátoru 2. Doctor konstatuje, že posádka potřebuje jeho pomoc a tak by se měl transportovat do simulátoru 1 a Neelix by ho měl následovat Jeffrieho průlezy. Doctor, ale dostane nápad, Klingoni jsou možná nejlepší bojovníci v Galaxii proč by je nemohli požít v simulátoru 1. Ovšem k tomu je potřebné, aby je Neelix přemluvil. První Neelixův pokus není úspěšný, vůbec nekřičí a Klingoni si ho ani nevšimnou. Ovšem druhý pokus, když začne řvát, je už lepší....
Ve strojovně. Janeway a Alfa Hirogen pracují na vypnutí simulací, ale nebude to tak snadné, jediné řešení bude přetížit síť emitérů, ale pak bude trvat nějakou dobu, než se to opraví. Janeway převede přetížení na můstek k Harrymu. Za chvíli se ve dveřích strojovny objeví SS Hirogen s puškou v ruce. Alfa Hirogen se ho zeptá, proč nezastavil palbu, ale jeho odpověď jsou 2 výstřely po Alfa Hirogenovi.
Janeway se snaží pomoct, ale pozdě. Alfa Hirogen je mrtev. Janeway se pak otočí na SS Hirogena a řekne: "Na co čekáte?" Hirogen ji odpoví: "Já jsem Lovec. Ty si moje Kořist... Běž" A Janeway se rozběhne i když s postřelenou nohou top moc nejde. 
V simulátoru 1 je opět noc. Spojenci prohrávají a jsou obklíčeni. Jedinou možností je nějak modifikovat zbraně a čemž pracuje Seven. Její granát by neměl nic udělat živý tvorům ale v dosahu 20 metrů by měl zrušit veškeré holografické aktivity.
Mezitím chodbách SS Hirogen loví - pronásleduje Janeway. Mezitím Harry konečně aktivuje přetížení emitérů, které nastane za 9 minut.
V simulátoru 1, Seven dokončí svůj granát. Chce ho hodit, ale je zasažena a granát ji vypadne z ruky. Za několik sekund exploduje a všechny zbraně a Spojenečtí vojáci v okolí zmizí. Zůstanou pouze Chakotay, Tuvok, Paris, Torres a Seven - ovšem úplně bezbranní.
Janeway utíká dál. Dojde až k jednomu velmi zničenému místu a všimne si podle jednoho vojáka, kterému mizí nohy, že za ním již emitéry nefungují. Vysune ho a tam se ukryje. SS Hirogen přijde za malý moment k ní. Janeway dělá, že se bojí a vzdává se - prostě se ho snaží přilákat blíž. To se ji i podaří. SS Hirogenovi zmizí zbraň z ruky, Janeway ho praští a Hirogen začne utíkat. Janeway si zvedne nějakou zbraň a nyní začne lovit ona jeho.
Mezitím Němci zatknou Chakotay a ostatní a postaví je ke zdi. Torres zůstane ušetřena a to jenom z důvodu, že nosí jeho dítě. Hauptmann rozkáže střílet, ale těsně před střelbou se objeví Klingoni a vrhnou se na Němce.
SS Hirogen přiběhne k místu, kde je díra do simulátoru a pozoruje polo-hořící město. Pozoruje jak Klingoni likvidují Němce. JE to buj muže proti muži. Neelix a Doctor povolávají další a další Klingony s pokřikem "Qa'pla!" Němci postupně umírají...Hauptmann také.
A SS Hirogen to celé pozoruje. Jeho budoucnost končí. Najedou uslyší za sebou kroky. Otočí se. Janeway drsným hlasem pronese: "Tenhle lov je u konce." (pozn.: Skoro tak dobrý jako Astala-vista baby) "Nařidtě svým Lovcům, aby přestali." SS Hirogen jenom pozoruje svou bývalou oběť. Janeway ho varuje:"Použiji to, pokud se mně pokusíte napadnout." Hirogen to zkusí a Janeway ho odpálí. Poslední Hirogenova slova jsou: "AAAA" jak letí dolů s výšky 25 metrů. 

Na můstku Harry sleduje, jak za několik málo sekund se emitéry přetíží. A opravdu za několik sekund všechny holofigury zmizí. 5 členů posádky se vzájemně na sebe dívají. "Je konec", řekne Chakotay, "pojďme."
Kapitánský deník, hvězdný čas 51715.2: Škody na Voyageru jsou extrémní. Obě strany utrpěly těžké ztráty a je jasné, že nikdo nezvítězil. Boje ustali a zbylí Hirogeni souhlasili s podepsáním dohody.
Hirogeni a zástupci Voyageru se naposledy střetnou v Nákladovém prostoru 2. Janeway předá zbylým Hirogenům informace o holografické technologii. Nejvyšší Hirogen si to však nechce vzít a říká, že názory bývalého vůdce byli velmi nekonvenční a on je sdílí. Janeway se usměje a zeptá se zda-li je více nekonvečního zastavení palby s Kořistí. Před několika dni by to vylo ještě zcela nemožné. Janeway mu podá data a řekne: "Přijměte tuto...trofej. Můžete to použít na vytvoření nové budoucnosti pro váš národ a v nejhorší.. si to můžete pověsit na zeď." Hirogen to přijme.
Všechny 4 lodě se pak odpoutají od Voyageru, který se bude muset vnitřně hodně opravit možná i přebudovat...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]