One
SD : 51929.3
N : 193
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
 
Pohled na hvězdy vystřídá pohled na obličej Seven of Nine. Zhluboka se nadýchne a přistoupí k stolu v jídelně, kde baští Harry a B'Elanna. Oba ji pozdraví a pozvou ji k jídlu, ale Seven odmítne a vyjádří prosbu si s nimi promluvit. Harrymu ani B'Elanně to nevadí a tak se Seven začne ptát: "Praporčíku Kime, odkud jste?"
Harry ledva stačí říct, že s Jižní Karoliny, když ho Seven přeruší a zeptá se B'Elanny, proč se stala členem Maquis. "Bylo to kvůli Chakotayovi....vlastně mi zachránil život..." Seven ji opět přeruší a zeptá se Harryho, jaké sporty hraje. Harry spustí, že tenis, Parissejovy čtverce ale nejraději volejbal. Seven ho opět přeruší. B'Elanna nechápe a zeptá se co to má znamenat. Seven ji neodpoví a položí další otázku (pozn.: dnes je Seven extrémně zvědavá) : "Popište povahu vašeho sexuálního vztahu s poručíkem Parisem."
Torres vybuchne a najednou se ozve Doctorův hlas: "Počítači zastavit program." Celá jídelna zamrzne, kromě Doctora a Seven. Doctor se jí zeptá, co to mělo znamenat. Seven se brání, že přece konverzovala, jak jí řekl. Doctor to ovšem nenazve konverzováním, ale výslechem a upozorní ji, že by měla také poslouchat co druzí říkají, položit otázku na podobné téma.....no prostě měla by si to zkusit znova.
Seven se na něj otočí:"Myslím, že je čas na pravidelnou prohlídku."
"Nikdy jste se nehlásila dobrovolně na prohlídku předtím," podiveně se ptá Doctor. 
"Je to vhodnější než zůstávat zde," a odchází ke dveřím. Doctor ji následuje.
Voyager přilétá k mlhovině třídy Mutara (taková růžová). Jelikož posádka můstku na ní neshledá nic závadného, Janeway vydá rozkaz Parisovi vletět dovnitř polovičním impulsem. K Harrymu na stanici začínají přicházet první informace. Začne je číst, ale náhle ho rozbolí hlava. Tvrdí, že to nic není a chce číst dál, ale bolest se zvyšuje. Náhle si Paris začne stěžovat na bolest za krkem. I Tuvok začne pociťovat palčivou bolest. Pak Janeway a Chakotay a celý můstek. 
Janeway vydá rozkaz okamžitě se vrátit zpět mimo mlhovinu. Ovšem Tom zkolabuje a nestihne zmačknou příslušné čudlíky. Pak kapitán zavolá na ošetřovnu, že okamžitě potřebují pomoc. Na ošetřovně se začínají hromadit pacienti. Doctor řekne Seven, aby si vzala regenerátor a šla můstek. Seven odejde z ošetřovny.
Na můstku Tuvok zmobilizuje svoje síly a přejde od taktické konzoly ke kormidlu a namačká povely pro zpětný kurz.
Na několik sekund jsou již mimo mlhovinu a posádka se začíná zvedat ze země. Janeway s ošklivým krvavým flekem na tváři rozkáže vše zastavit.
Seven se přiřítí na můstek. Hned u dveří turbovýtahu leží jeden Noname člen posádky. Seven ho otočí na záda a uvidí, že jeho tvář je totálně zohavená - popáleniny n-tého stupně. "Je mrtvý," konstatuje bez toho, aby ho jakkoli prozkoumala trikordérem. 
V Astrometrice Janeway a Seven studují na obrazovce polohu Voyageru a velikost mlhoviny. Seven oznamuje, že mlhovina je veliká minimálně 110 světelných let. Janeway si spočte, že skrz by to trvalo asi tak měsíc, ale kolem ní daleko víc - třeba i rok. Seven chytře poznamená, že posádka ovšem nevydrží déle než několik minut.
Janeway se zadívá na obrazovku Astrometriky:"Proletěli jsem 15000 světelných let. Nezastavili nás temporální anomálie, trhliny ve warp jádře, nepřátelští cizinci - zpropadeně pokud mě zastaví jedna mlhovina." 
V ošetřovně Janeway získává informace od Doctora (pozn.: kdyby měla posádku co proto, tak ji aspoň něco zjistí její důstojníci - např. Chakotay ). Doctor samozřejmě přijde s myšlenkou : stázové komory. Janeway se toto drastické opatření moc nelíbí, ale Doctor ji přesvědčí, přece má zkušenosti s velením lodi. Janeway ale trvá na tom, že někdo musí zůstat s ním, vůbec nevědí jaký bude mít radiace na jeho holomatrici. Doctor si uvědomí : "Je tu ještě jeden člen posádky kromě mně, na kterého nemá mlhovinou vliv."
V nákladovém prostrou oznamuje Janeway Seven svoje rozhodnutí vložit osud posádky do jejích rukou. Janeway se snaží upozornit Seven, že to nebude lehké, většina lidi nereaguje dobře na dlouhé období izolace. Ovšem Seven je klidná, přece je Borg a přizpůsobí se. I přesto, že Janeway vlastně Seven důvěřuje, rozhodla se, že předá velení raději Doctorovi. Seven trochu nelibě nese, že bude muset poslouchat hologram, ale Janeway ji upozorní, že Doctor je jejich zdravotnický důstojník a zná protokoly Flotily. Seven to akceptuje.
Později v zasedačce Janeway oznamuje Chakotayovi, Parisovi, Torres a Kimovi svoje rozhodnutí. Že by zrovna propukali nadšení se říct nedá. Zejména Paris se vyptává, zda-li není jiná eventualita, jak dlouho budou ve stázi, jak je budou kontrolovat a hlavně přece není správné se zbavovat vlády nad sebou samým.
Janeway námitky přijímá, taky se jí nelíbí, že se vzdává kontroly - žádný důstojník to nedělá rád, ale přece bodou ve stázi asi jenom měsíc a tak to určitě zvládnou. Pak zavelí rozchod a do 17 hodin mají volno.
Jediný, kdo neodejde je Chakotay a vyjádří obavu ani ne tak z toho, že jsou do stáze, ale z toho, kdo zůstane při vědomí.
"Máte obavu o Seven," zeptá se Janeway. Chakotay po ní chce aby se na to podívala z jiného pohledu. Seven je podle něj nezodpovědná, porušuje rozkazy..."stručně řečeno, já vím, že vaše pouto k Seven je zvláštní, jiné než kohokoli jiného. Od začátku v ní vidíte věci, které ostatní nedokážou. Ale možná mi můžete pomoci porozumět nějaké z těchto věci."
"Nevím, jestli můžu. Je to pouze instinkt. Je to něco ve mně, co mi říká, že se může napravit. I přes její drzost. Namouduši věřím, že se k nám chce chovat dobře."
Chakotayovi tohle "vysvětlení" stačí (pozn.: teda mně by nestačilo).

Paris, Kim, Janeway, Doctor a Seven jsou poslední, kteří zůstali vzhůru. Zbytek posádky už hajá v komorách, které jsou uloženy na palubě 14.
Harry vesele skočí do komory a přeje Tomovi sladké sny. Ovšem Tom má plno řečí a zdržuje, např. chce vědět, co má udělat, kdyby se musel rychle dostat z komory. Seven mu připomene, že uvnitř je také otevírání. Tom si teda sedne dovnitř, ale pořád si ne a ne lehnout.
"Zaznamenávám známky klaustrofobie, poručíku?" ptá se Doctor.
"Proč to museli tyhle věci navrhovat jako rakev?" položí poslední otázku Paris. Janeway se na něj zadívá, což ho okamžitě uklidní.
"Máme ti replikovat medvídka na spaní," zeptá se Toma Harry. Ale Tom už je připraven a víko za ním uzavře. Za pár sekund i nad Harrym. Janeway přijde ke své postýlce.
"Nemějte obavy, kapitáne," prohlásí Doctor. "Usnete a další věc o které budete vědět, je jak nad vámi stojím a říkám, že jsme proletěli mlhovinou."
"Uvidíme se za měsíc," a ulehne a Doctor nad ní zavře "rakev".
"Tak a zbyli jsem už jenom dva," řekne Doctor.

Voyager letí růžovou mlhovinou (pozn.: musí být každá mlhovina růžová?"). Seven se regeneruje. Probudí se a zapíše do deníku:
Osobní deník Seven of Nine, hvězdný čas 51929.3. Toto je desátý den naší cesty přes mlhovinu Mutara. Vytvořila jsem efektivní denní postup.
Seven vejde do tmavé jídelny, kde si nareplikuje něco pod označením 14-Beta-7. V klidu to vypije, pak jde na můstek, kde mírně upraví kurz (tentokrát o 0,347 na pravobok). Později jde na palubu 14, kde najde Parise v bezvědomí. Zavolá Doctora:"Poručík Paris opustil stázovou jednotku a je v bezvědomí."
"Patrně je více klaustrofobický než jsem si myslel, ale nevykazuje žádné známky nemoci," komentuje situaci Doctor když vrátí Toma zpět do komory. Pak provedou zběžnou kontrolu a komor a Doctor řekne Seven, aby šla s ním do simulátoru kde si má opět cvičit svoje konverzační schopnosti. Seven odmítne s odůvodněním, že na takové zábavky nemá čas. Ovšem Doctor se naštve a dá ji to rozkazem.
V simulátoru je celkem zábava. Všichni členové posádky se baví, jenom Seven stojí v rohu a študuje PADD. Když si ji Neelix všimne a přistoupí k ní, Seven využije situace a obeznámí ho s problémem, který řeší.
Neelixe to velmi zaujme a za chvíli se k němu přidá i Janeway. Seven v klidu sleduje, jak se dva hologramy baví nad její problémem.
Doctor zastaví program a řekne, že zcela nepochopila záměr programu. Seven samozřejmě odpoví, že na to nemá čas. Doctor ji začne trochu hlasitěji objasňovat, proč musí trávit čas tímto způsobem (naučit se mimo jiné společenskému chování a taktu). Jejich hádka je přerušena počítačem, který oznámí nebezpečí exploze antihmoty v jádře. Po dohodě u jednoho z panelů Doctor zamíří na můstek a Seven do strojovny...
...Doctor se na můstek dostane dřív než Seven a tak začne Seven informovat jak je to špatné ve strojovně a radí ji, aby tam nešla. Ovšem Seven je odhodlaná tam jít. Seven otevře dveře strojovny...
..."Seven, slyšíte mně," dožaduje se odpovědi Doctor...
..."Falešný poplach," oznámí v klidu Seven při pohledu na poklidnou reakci v jádře.
 
Doctor zjistí, že problém je s gelovými bateriemi, které v důsledku havárie způsobily počítači lehkou halucinaci.
Oba se Jeffriesovými trubicemi dostanou až ke místu kde jsou tři gelové baterie. Dvě jsou v pořádku, ale jedná je úplně černá - evidentně nefunkční. 
Seven baterii vymění a Doctor začne "nemocnou" baterii scanovat. Zjistí, že je "nemocná" zvláštním způsobem a budou to muset vyřešit až ve strojovně.
Doctorův emitér najednou začne vypadávat a tím i Doctorův obraz. Doctor okamžitě vyzve Seven, že se musí dostat zpět na ošetřovnu. Stísněné prostory Jeffriesových trubic pouze zvyšují Doctorovu paniku.
"Žádnou paniku, to je kontraproduktivní," komentuje Doctorovo chování Seven. Doctor se opět zachvěje.
"Ještě jednou a jsem na dobro vyřízený," křičí Doctor a začne utíkat - směr ošetřovna.
Podaří se jim to včas. Když Doctor vběhne dovnitř nadšeně prohlásí:"Milovaná ošetřovna. Nikdy jsem si nemyslel, že budu tak rád vidět tyto stěny!" Doctor si sundá z ruky emitér a podá ho Seven. Ta hned zjistí, že je poškozený a Doctor ho nemůže nadále používat.
"Mlhovina má škodlivý vliv na jakoukoli technologii na lodi," konstatuje Seven.
"A to máme před sebou ještě týdny. Je to na vás udržet loď v provozu. Nemůžeme si dovolit havárií v mlhovině," řekne Doctor.
Seven nyní ví, že vše je jenom na ni: "Nechci vás zklamat," slíbí.
 
Seven je uvnitř někde v mrazivé krajině. Všude je mráz a sníh. V tom počítač oznámí 6 hodin a Seven se probudí. 
Osobní deník, Seven of Nine. Hvězdný čas 51932.4: 29 den v mlhovině Mutara. Věřím, že začínám pociťovat efekty dlouhé izolace. Moje sny jsou....rušivé. Ale jsem rozhodnuta splnit svoje povinnosti. S Doctorem omezeným pouze na ošetřovnu beru na sebe více služeb. Lodní systémy začínají vyžadovat neustálou údržbu, aby se zabránilo nehodě. Toto ráno musím očistit pomocný plasmový ventil. Konec záznamu.
Na můstku Seven požádá počítač opět o drobnou korekturu kurzu. Počítač neodpovídá, resp. ano ale jeho hlas není zrovna v pořádku. Seven požádá o manuální kontrolu kormidla a napraví kurs sama. Pak zajde do turbovýtahu, zadá směr Astrometrika a nařídí počítači autodiagnostiku. Počítač oznámí, že relé na gelových baterií nejsou OK a tak je Seven nařídí přesměrovat přes jiný subprocesror. Hlas počítače se vrátí do normálu.
V Astrometrice si nechá Seven zobrazit současnou pozici Voyageru a spočítat za jako dlouho vyletí z mlhoviny. 
"Šest dní, čtyři hodiny," odpoví počítač.
"Šest dní," řekne si pro sebe Seven a odejde z Astrometriky. 
Seven prochází koridory a zaslechne jak Paris volá o pomoc. Zajde tedy ke komorám na palubě 14, ale vše je pořádku. 
Počítač oznámí přibližující se loď a volání z lodi. Seven teda nechá navázat spojení (pochopitelně pouze audio) slovy: "Tady hvězdná loď Voyager, udejte svou identitu." (holt Borg se nezapře)
Cizince se představí jako Trajis lo-Tarik a potřebujě nějaké zařízení. Seven na oplátku potřebuje hélium a tak si sjednají "schůzku" v nákladovém prostrou.
 
V potemnělém nákladovém prostoru Seven hledá v bednách zařízení, které cizinec chce. Trajis je s ní a lehce se vyptává na loď, na posádku,... pak se zeptá na její jméno - zdá se mu neobvyklé. Seven odpoví, že je to Borgské označení.
"Borg? Nikdy jsem o nich neslyšel," řekne si Trajis.
Cizinec pokračuje ve vyzvídání a jeho otázky začínají být čím dál tím víc osobní, ale Seven odpovídá dál.
Cizinec dále vyzvídá:"... jste sama, slyšel jsem, že dělníci nemohou zůstat sami. Jsou příliš spjatí s Kolektivem."
(pozn.: moment, Seven mu neřekla ani slovo o Kolektivu a dělnících....)
"Jak to můžete vědět?" ptá se překvapená Seven.
"Je to pravda, že ano?" a pokračuje v říkaní věcí, které nemůže vědět pokud o Borgu neslyšel.
Seven to přestane bavit a z jedná bedny vytáhne phaser, namíří jej na něj a požaduje, aby odešel z její lodi. Cizinec teda odchází, hubu plnou keců - že ho vlastně potřebuje. Seven jde za ním několik kroků a pořád na něj míří phaserem. 
Najednou zaslechne Parisův hlas volající o pomoc. Podívá se za hlasem, ale tam nic. Pak se podívá zpět Trajise, ale ten je pryč. Pouze zahlédne běžící stín na konci chodby. Seven ťukne na komunikátor : "Seven of Nine Doctorovi, máme na palubě vetřelce."
Na ošetřovně Doctor a Seven hledají cizince, ale lodní interní senzory ho nemohou najít. Doctor dále oznámí, že udělal pokrok na opravě svého emitéru, ale stále nemůže opustit ošetřovnu. Vtom počítač nestabilním hlasem oznámí, že zásoby deuteria nebezpečně klesají. Doctor ji připomene, aby udělala, co musí, ale ať si dá pozor na cizince, asi nebude hodný. Ale Seven je jakási nejistá. Doctor to zpozoruje a řekne:"Seven...vy jste...vylekaná."
Seven mu vrátí pohled, ve kterým je však stále trochu vidět strach, ale i přesto jednoznačně sdělí:" Já jsem Borg," a zamíří ke dveřím.
 
Seven vybavená velkým phaserem chodí po chodbách a hledá cizince. Ale nemůže ho najít. Jde dál a začne slyšet hlasy členů posádky volající o pomoc. Seven začíná mít strach, protože když přijde na palubu 14, vše je v pořádku.
Najedou se ozve Trajisův hlas v interkomu. Začíná se přimlouvat k Seven a chce, aby mu odpověděla. Jenže Seven ví, že s vetřelcem se bavit nesmí a zajde do strojovny. Ta je ovšem prázdná a klidná.
Trajis pokračuje:"...Doufám, že nebojíš tmy." Světla ve strojovně pohasnou.
"Kde jste?" odpoví konečně Seven.
"Konečně. Jsem rád, že odpovídáš. Bude to daleko zajímavější, pokud budeme tuto hru hrát společně."
"Vaše poloha!" požaduje informaci Seven.
"Daleko od vás, na můstku - velícím centrum vaší lodi, myslím. Můžu odsud udělat cokoliv."
Najedou Seven ve strojovně zaslechne volat Toma o pomoc. Seven se podívá na druhé patro podlaží strojovny, kde uvidí Toma i Harryho jak potřebují její pomoc. Seven neváhá ani minutu, vyleze tam po řebříku. Ovšem když tam je, jejich těla, která nyní leží na zemi, vzplanou a začnou hořet.
Opět se ozve Trajis a vysvětlí pravidla hry. On aktivuje fotonové torpédo, ale neodpálí jej. Seven se hra nelíbí, protože by sek torpédu nedostala tak rychle a navrhne jinou hru: "Co když kyslík na můstku najedou dojde."
"Co?" zakřičí Trajis.
"Co myslíte, jaké následky to může mít?" raduje se Seven ze zajímavé hry.
Trajisův hlas začne chraptět a pak se odmlčí.
Seven zavolá Doctora. Ted ji odpoví, že je na cestě, protože již opravil svůj holoemitér.
Ovšem první kdo otevře dveře strojovny je Trajis. Seven to pochopitelně nechápe a vůbec se jí to nelíbí. Střelí po něm phaserem, ale paprsek ním v pohodě proletí. Trajis se začne k ním přibližovat se slovy: jsi slabá a nikdy se nemůžeš stát člověkem, protože jsi Borg.
V tom momentě se modrá barva vyzařující s jádra promění na zelenou. (pozn.: JÚÚ). Trajis pokračuje v přibližování a v děsných kecech. 
"Nepřibližuj se, nebo tě zabiji."
"Seven?" zeptá se Doctor, který právě vyjde z ošetřovny. Z jeho pohledu, Seven míří do prázdna a jádro je normálně modré.
"Kam šel," nechápe Seven, když se podívá na místo, kde má stát Trajis.
"Seven..máte halucinace," oznámí diagnózu Seven.
Seven se začne svěřovat s svými obrazy a Doctor poslouchá, jako zkušený terapeut.
"Jednou když jsem ještě byla dělník, byla jsem oddělena od kolektivu na dvě hodiny. Zažila jsem paniku a obavy," řekne Seven Doctorovi. Její hlas se zeslabí :" A nyní se cítím stejně."
Doctor ji řekne, že půjdu na ošetřovnu a tam ji něco dá.
Ovšem náhle jeden z panelů exploduje. "Varování, Primární EPS vedení jsou přetíženy," oznámí naléhavě počítač. To není halucinace Seven. Doctorovi se to vůbec nelíbí, protože napojil emitér na EPS vedení. Začne naléhat na Seven, aby to okamžitě opravila. Seven začne horečně pracovat panelem u jádra.
"Opravte EPS vedení. Vše závisí na vás," křičí Doctor.
"Nemůžu pracovat sama," křičí Seven.
"Musíte! Jste jediná možnost jak můžeme přežít." Doctor zmizne. Jeho emitér spadne na zem.
"Nééééé," zakřičí Seven otočíc se do prázdné strojovny.

 
V několik dní později. Seven v Astrometrice zkoumá, jak dlouho ještě budou v mlhovině. "Na tom nezáleží, to nezvládneš," řekne známý hlas. 
Je to Harry, který má na tváři nehezké radiační popáleniny. Evidentně se jedná o halucinaci. Seven se dozvídá od počítače, že ještě 17 hodin 11 minut. "To je celá věčnost," usmívá se Harry. Seven mu řekne, ať zmizí, ale Harry tvrdí, že je trvanlivá halucinace. 
Koridory Voyageru jsou zelené. Není proto divu, že Seven narazí na Borga:"Seven of Nine, pomocník třetího stupně unimatice 01. Upustila jsi Kolektiv. To bylo nerozumné rozhodnutí. Nyní jsi sama. Opustila jsi Ostatní. Nyní jsi Jedna. Stala jsi se člověkem - slabým, patetickým."
Seven se otočí a zamíří radší obráceným směrem. Ale tam ji čeká tentýž Borg:"Lidé nemají naši sílu. Jsou nedokonalí. Nyní jsi také nedokonalá. Nepřežiješ. Nepřežiješ bez Kolektivu."
"Přizpůsobím se," řekne Seven.
"Stáváš se slabou - méně dokonalou."
"Adaptuji se jako individuum"
"Jedna. Jedna sama. Borg nemůže být Jeden."
"Budu silnější."
A pořád dokolečka. Předtím než Seven vejde do výtahu, Borg řekne:"Zemřeš sama!" 
Ve výtahu na ni však čeká Trajis. Seven požádá výtah, aby ji dopravil na můstek. Trajis pokračuje v nátlaku. Turbovýtah se zastaví a dveře se otevřou. Za nimi je vidět vnitřek Borgské lodě - Kolektiv. 
"To je domov. To je místo kam patříš," mele Trajis.
"Ne," řekne Seven a snaží si "vsugerovat", že to není reálné. 
"Seven of Nine, odpor je marný," oznámí ji Kolektiv.
"Můstek," pronese Seven a dveře se zavřou. 
Otevřou se až na můstku, kde na ni již čekají starší důstojníci. Všichni mají krásné radiační popáleniny. A okamžitě se do ní začnou navážet, že to nezvládne atd...
Počítač oznámí, že pohon začíná kolabovat. Seven začne horečně pracovat za jedním panelem na můstku, aby to napravila. Počítač ji dále oznámí, že zbývá už jenom 41 minut. Seven vypne všechny nepotřebné systémy a převede energii do motorů. I přesto motory přestanou fungovat. Seven dále deaktivuje i komory na palubě 14. Motory naběhnou. Ale pokud nic neudělá, posádka zemře. Utíká proto na palubu 14.

Po průchodu zelenými chodbami se dostane, až k místnosti s komorami, kde ji přivítá Janeway slovy."Přišla jste se podívat, jak umírají." V deaktivovaných stázových komorách Tom a Harry (patrně i další) propadají agónií. Zbývá už jen 11 minut. Seven se zadívá na umírající přátele a řekne:"Počítači, vypni podporu života na všech palubách apřeveď energii do stázových jednotek."
"Tak zůstanou na živu, ale co vy?" ptá se halucinační Janeway. "Žádný kyslík, žádné teplo, sbohem Seven."

Podlaha se začne naplňovat kouřem. Seven začne rychleji dýchat a postupně klesá k zemi. Zavírá oči.
Její poslední slova jsou:"Jsem Seven of Nine... jsem sama...ale přizpůsobím se." Její hlas je již příliš slabý....
 
 
Janeway, Doctor a Chakotay se sklánějí nad Seven. 
"Už přichází k sobě," oznamuje Doctor. Když se Seven úplně probere, přivítají ji. Poděkují ji, že to zvládla a vysvětlí, že když loď opustila mlhovinu, Doctor se aktivoval, našel ji v bezvědomí, aktivoval opět podporu života a probudil posádku. 
"Doctor řekl, že jste měla celkem dobrodružství," ptá se Janeway.
"Bylo to zajímavé," pronese slabým hlasem Seven.
"Dobře, až si odpočinete, ráda bych si to vyslechla," ukončí Janeway a spolu s Chakotay odejdou.
 
Doctor se uměje:"Jsem na vás pyšný. Vedla jste si obdivuhodně."
"Jsem...ráda, že jsem mohla pomoct," odpoví Seven.

Harry, B'Elanna a Tom se baví u oběda. Seven jich pozoruje a zdráhá se k nim přiblížit. Ale přesto se odváží. Osloví je a požádá, zda-li by se k nim nemohla připojit. Všichni jsou udiveni, ale Tom nakonec řekne, že ano. Když si přisedne, opatrně odhalí:"Myslím, že potřebuji přátelství." Všichni jsou překvapeni ještě víc.
Opět je to Tom, který se první zmůže na slovo:"Hm, po měsíci stráveným pouze s Doctorem, tomu rozumím."
"A jaké to bylo, pouze dva," zeptá se Harry.
"Doctor byl velice užitečný. Nestěžuji si na něj," odpoví Seven.
"Jsme vašimi dlužníky," prozradí Torres.
"Jo. Představte si, že jsem mohl umřít v těch rakvích," ozve se Paris.
"Tuším, že byste našel cestu ven, než by se to stalo, poručíku," odpoví záhadně Seven.
"Jak to myslíte?" zeptá se Harry.
"Poručík Paris odmítal zůstal stísněn. Ve čtyřech případech, jsme ho já a Doctor museli přivést zpět do jeho stázové jednotky," prozradí takřka diplomaticky Seven.
Harry se začne smát:"Byl jsi, hm, zamykán v tmavých kumbálech nebo něco když jsi byl dítě?"
"Prostě nemám rád stísněné prostory. Nikdy jsem neměl. Nevím proč," brání se Tom.
Seven se zadívá mírně do stolu a řekne:"Možná nesnášíte být o samotě."

Copyright © 1999 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]