Wolf 359
 
Wolf 359 (čti Wolf tři, pět, devět) je hvězdný systém rozprostírající se asi osm světelných let od Země. Nenachází se v něm žádná obyvatelná planeta, nic co by stálo za zmínku. A přesto se hvězdného data 44001.4 zapsal do historie. A nezapsal se jako příjemná událost.
Když přiletěl Borg do Federace, asimiloval kapitána Picarda, z U.S.S. Enterprise-D. Ten poté jako Borg vedl bitvu proti spojené flotile federálních a klingonských lodí, kteří se borgské hrozbě postavili právě u Wolf 359. Ten den bylo zničeno na čtyřicet lodí a patnáct tisíc lidí zemřelo.
 Jenom díky odvaze posádky Enterprise se podařilo Borg zastavit, poté co pronikli planetární obranou v systému 001 (Sluneční soustava) a přiblížili se k Zemi.
Můžete si říct, že 40 lodí na obranu Země je málo v porovnání třeba s válkou proti Dominionu, ale je nutno si uvědomit důležitou věc. Útok Borgu přišel znenadání, krize vznikla během několika málo dní a tak Flotila nedokázala shromáždit lodě. Federace byla tehdy v míru nebo relativním klidu s všemi hlavními velmocemi, snad kromě Cardassie, ale i ta tehdy ještě nepředstavovala pro Federaci větší hrozbu.
 Všechny lodě se mohli věnovat výzkumným misím a Flotila nemusela úzkostlivě strážit hranice a kolonie. Naopak proti Dominionu byla Flotila "relativně" připravená, protože tehdejší doba si vyžadovala, aby loděnice neustále produkovali válečné lodě. Mezi odhalením Dominionu a oficiální započetím války v bitvě o DS9 uplynuly tři roky, no a tři roky jsou dostatečně dlouhá doba na vybudování flotily.

Copyrigth Skullman