Qpid
SD : 44741.9
N : 194
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na TNG:"Captain's Holiday" (Vash timeline) a TNG:"DejaQ" (Q timeline)
Picard si připravuje projev na archeologickou konferenci, je však velice unaven, a tak jde do své kajuty, kde ho čeká překvapení: Na stole kytice a na gauči Vash. Všechno vypadá skvěle, dokud Vash nezjistí, že Picard se na veřejnosti (před posádkou) o ni vůbec nezmiňuje, protože se asi stydí, nebo co. O jejich společném dobrodružství právě před rokem (pozn. je to takřka na den přesně rok!), se Picard vůbec nikomu neřekl. To se samozřejmě Vash nelíbí, a po krátké hádce se Picardovi omluví, že mu způsobila "potíže", a odejde. Picard, už tak v mizerné náladě se vrátí do své pracovny, kde spatří, hádejte koho, no přece Q, který sedí v jeho židli, s úsměvem od ucha k uchu.
Ano. Q se vrátil, se slovy, že musí splatit starý dluh, který vznikl, když ho Picard zachránil více než před rokem při akci na orbitě Bre'el 4. Picard však všechny nabídky odmítne. Q tedy zmizí.
Q : "Zemřel bych a vy ste mně zachránil (po tom všem, co jsem vám udělal)."
Picard : "Všichni chybujeme."
Po další hádce s Vash jde otrávený Picard spát, avšak v jeho posteli se pod dekou objeví Q. (Picard zuří....) Q se diví, jaktože je neohrožený kapitán Picard najednou tak zranitelný slabou ženou, a nabídne mu jako dar, že ho zbaví jeho slabosti. Picard naštvaně odmítá, a Q tedy bude, že bude jen nečinně přihlížet, jak Vash vede Picarda do záhuby. (Ty ženský.....).
Druhý den Picard čte svoji pracně připravenou zdravici, přičemž najednou zmizí, a s ostatními členy posádky se objeví v Sherwoodském lese. Z Rikera je Little John, z Data je Friar Tuck, Worf je zbrojnoš (Worfův komentář situace : [Worf: "Sir, I protest, I am not a merry man!"]) a Picard, samozřejmě Robin Hood. Vzápětí přijede na koni Q (Sheriff z Nottinghamu) a oznámí, že Maid Marian (Vash, kdo jiný), bude příštího dne v poledne na hradě v Nottinghamu popravena. Picard stojí před rozhodnutím: Riskovat životy posádky, nebo žít zbytek života s Vashinou smrtí?
Mezitím Vash, aby si zachránila krk, slíbí, že si vezme Sira Guye. Picard se rozhodne, že Vash zachrání sám, aby neohrozil posádku. Když nepozorovaně dorazí na hrad, Vash se zase chce hádat a odmítne s Picardem odejít. Hádají se, dokud tam nevlítne stráž, a než Picard stihne zareagovat, Vash mu sebere jeho meč, a tváří se, jako že ho přemohla sama. Když dorazí sheriff (Q), ukáže se, že Vash psala Rikerovi dopis, aby je přišel zachránit, a je tedy znovu odsouzena k smrti.
Riker a ostatní však nechtějí jen tak nečinně přihlížet, a dorazí na hrad, kde se strhne bitka. Picard zabije Sira Guye, a zachrání Vash, a Q vidí, že láska v Picardovi probudila jeho horší já. Q tedy všechny pošle zpět, kromně Vash, se kterou se o něco později objeví na Enterprise, a říkají Picardovi, že se jdou rozloučit, protože se z nich stali partneři, a že budou zkoumat vesmír spolu.
Q : "Budeme si užívat. Vezmu ji na místa, které člověk nebude moc nikdy vidět."
Ach jo. Chudák Picard.


Dobrý hlášky:

Data: "Counselor, I believe your aim is improving."

Guy: "I am the greatest swordsman in all of Nottingham!"
Picard: "There's something you should know."
Guy: "And what might that be?"
Picard: "I'm not from Nottingham!"

Q: "The pain. The anguish. If I didn't know any better I would have thought you were already married."

Q: "I admit he [Worf] would make a perfect throw rug at Nottingham Castle."

Q: "I thought every marriage was an execution."

Q: "She [Vash] is many things, none of them innocent."

Copyright © 1998 Ondřej Stibor

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]