Night Terrors
SD : 44631.2
N : 191
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise vstupuje do neprozkoumané binární hvězdné soustavy, kde má pátrat po vědecké lodi U.S.S. Brittain. Brittain se již několik měsíců nehlásí a její poslední pozice byla právě v této soustavě. Enterprise nemá těžkou práci, protože Brittain si v pořádku krouží kolem hvězdy. Loď je sice v pohodě, ale nikdo ji neovládá ... celá posádka je mrtvá z neznámých a velmi nepřirozených příčin.

Všichni ale přece jen nejsou mrtvi. Vědecký poradce Hagan, který je Betazoid, je stále ještě naživu. Sice naživu, ale také velmi uzavřený a odmítá komunikovat. Zatímco se k němu Troi pokouší použitím své empatie dostat, Geordi s Datem se pokoušejí restartovat motory Brittain. Všechno funguje překvapivě bez jakýchkoli problémů, kromě jediného - loď se ani nepohne. Zanedlouho Beverly sdělí Jean-Lucovi, že podle jejích zjištění se posádka vzájemně vyvraždila - a to bez jakéhokoli zjevného důvodu, nebo nějakého vnějšího vlivu. Pak už je "noc" a Troi jde spát. Sotva usne začne ji trápit noční můra. Vznáší se jakousi zelenou mlhou, která je vtahována do otvoru, který jasně září. Její tělo, je ale neschopné pohybu a jediné co slyší je hlas, který říká: "Oči ve tmě, jediný měsíc krouží...."

O čtyři dny později, Enterprise stále nezjistila důvody masakru na Brittain a na lodi záhadně vzrůstá nervozita. O'Brien pochybuje o věrnosti své ženy Keiko. Picard, když sedí ve své pracovně, zaslechne několikrát zvonek u dveří, ale nikdo nevchází. Jde se tedy podívat ven, ale nikdo tam není. Opět si sedne a zvonek se ozve znovu. Picard se ho snaží ignorovat, ale zvonek je tu zas. Pak ho zavolá Troi, a ptá se proč ji nechce pustit dovnitř. Když vejde konečně dovnitř informuje ho o podivných událostech na lodi a Picard se rozhodne, že musejí toto místo opustit. Jean-Luc vydává svůj oblíbený povel (něco jako Engage - Start), ale motory náhle vysadí a už nejdou zpět nastartovat. Enterprise začne "v pořádku" kroužit kolem hvězdy, stejně bezmocná jako Brittain. Datovy rozbory (o šest dní později!) ukazují, že jsou polapeni v "Tychonové trhlině" a jediné co by je mohlo osvobodit je masivní exploze. Potřebná exploze, která by to dokázala, je ale mnohem větší než může vygenerovat fotonové torpédo...

Picard, který si uvědomuje, že alespoň někdo ze starších důstojníků si musí udržet soudnost, posílá Rikera, aby se zdřímnul. Nikomu z nich, ale není dovoleno si odpočinout. Když jede Picard v turbovýtahu na můstek, má klaustrofobický záchvat, že na něj vše padá. Skrčí se k podlaze a řve jako malé dítě, dokud se neotevřou dveře na můstek a udivený Worf, kouká na křičícího, k smrti vystrašeného kapitána, který se choulí k podlaze výtahu. Riker, když zaleze do své postýlky, náhle něco ucítí na svých nohách. Rychle odhodí deku a po jeho nohou se svíjí klubko hadů. Leknutím vykřikne a rychle vyskočí. Když se ale podívá zpět na postel, nic tam není. Data poté navrhuje Picardovi další možnost - vyslat výboj z deflektoru (pozn.: podobný tomu v epizodě TNG:"Best Of The Both Worlds"). Picard říká Datovi, že pokud tento stav bude pokračovat, bude stále víc a víc potřebovat, aby mu Data pomáhal.

Poté co má i Bev krátkou halucinaci, konečně pochopí, co je špatně. Všichni až na Troi neměli sny, a to od doby, co nalezli Brittain. A z absence snů, všichni pomalu začínají ztrácet soudnost. Proto také Hagan, který je Betazoid, jediný přežil. V Přední desítce zatím vzrůstají nepokoje - jeden člen posádky, Gillespie, se rozhodne raději se bít, než v klidu odejít do své kajuty.
Enterprise vysílá výboj z deflektoru, ale pokus uboze selže.
Worf sedí ve své potemnělé kajutě, vlasy rozpuštěné, nepřítomný výraz na tváři. Zdvihá nůž a obrací ho proti svému tělu. Přitom pronáší slova starého Klingonského rituálu. Skončí proslov a chystá se spáchat harakiri. V tom do kajuty vejde Troi a podaří se jí Worfa zastavit. Worf jí vysvětluje, že díky strachu, který v něm vzrůstá, se už nemůže cítit jako bojovník, a proto se pokoušel spáchat rituální sebevraždu. Troi ho uklidňuje a odvede ho na ošetřovnu.

Poté co Data převzal od Picard velení lodi, protože Jean-Luc už toho nebyl schopen, Troi konečně pochopí, že její noční můry o mlze, světle a hlasu nejsou sny, ale zprávy. Tam někde na druhé straně trhliny je další loď, a stvoření, která ji obývají, se pokoušejí telepaticky komunikovat na empatickou "frekvenci" Troi. To ale narušuje lidské REM "frekvence", a proto nikdo nesní. Troi se ve svých snech vždy snažila dostat k tomu světlu, ale nikdy se jí to nepovedlo. Nakonec s Datovou pomocí odhalí, že "Oči ve tmě, jediný měsíc krouží" je chemický vzorec vodíku. Cizinci se jim snaží říct, že potřebují vodík, aby mohli vytvořit potřebnou sílu exploze. Troi se s nimi telepaticky pokouší spojit a podaří se. Je opět v zeleno-mlžném tunelu, a předává vzkaz, že už pochopili a pomůže zkoordinovat současné vypuštění vodíku z Enterprise a "katalyzátoru" z cizí lodi. Vše se povede a obě lodi se uvolní.

Copyright © 1999 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]