Favor the Bold
SD : neuvedeno
N : 529
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část... (Dominion War Arc)
Gul Damar, během pití v Quarkovým baru, řekne Quarkovi, že testy deaktivování minového pole jdou dobře, a tak bude Dominion schopné poslat do Alfa Kvadrantu posily asi tak za týden bez toho, aby byly zničeny při východu z červí díry. Quark, který je považován Damarem ze neutrálního, řekne Majoru Kiře kruté novinky. Rozhodnou se, že musí poslat zprávu Hvězdné Flotile - teď hned.
Je zde jeden štamgast, který není Dominionem absolutně považován za nebezpečného - Morn. Morn zanedlouho pojede na oslavu narozeni své matky a Kira ho přesvědčí, aby s dárkem vezl ještě něco...
Kira se dozvídá o plánované Romově exekuci a snaží využít svoji pozici Bajoranského styčného důstojníka k propuštění Roma, ale Weyoun je neoblomný : "Lidem jako Rom nemůže být dovoleno volně chodit po stanici a provádět další sabotáže proti Dominionu."
(Pozn.: V této epizodě se dovídáme, že i Vorta byli geneticky vytvořeni stejně jako Jem'Hadar. To znamená, že Eris, kterou Sisko potkal před třemi lety, lhala o tom, že její lid má domovskou planetu. Vorta má slabý zrak, ale silný sluch, což vysvětluje proč Weyoun přikládal svoje uši k uměleckému dílu, Vorta taktéž nemá žádné estetické vnímání. Když Kira řekne Weyounovi, že Zakladatelé se museli mýlit, když Vortům, jejím zprostředkovatelům, dali takové vlastnosti, ale Weyoun brání svoje bohy ze slovy : "Bohové se nikdy nemýlí!"
 
K Romovu vězení přijdou Leeta (krásně brečící a fňukající) a Quark. Rom poví Quarkovi, že nezáleží na tom, co se stane s ním, ale Dominion nesmí v žádné případě odstranit minové pole. Když zemře je na Quakovi, aby zastavil Damarovu gravitačnímu paprsku zničil minové pole.
Ziyal po prosbě Kiry řekne svému otci, že Bajorané prosí, aby byl Rom propuštěn. Dukatova první reakce je začít podezírat svoji napůl Bajoranskou dceru, že se zúčastňuje na plánu zabránit v odstranění minového pole. Dukat zamítne její žádost a ne poprvé se jejich vztah začne zhoršovat. Dukat potřebuje někoho na své straně, někoho, kdo by přijal jeho činy v momentu vítězství - nejlépe svoji dceru. 
 
Mezitím, je to už týden, co Odo zradil Kiru a patrně i zbytek Alfa Kvadrantu. V uplynulém týdnu byl takřka neustále spojen s Ženou- Měňavec, a proto se velmi překvapený když zjistí, že uplynulo tolik času. Zakladatelka mu řekne, že Pevní mu vnutili jejich vnímaní času a zrušili mu jeho přirozený návyk k volnosti a náhle si začne Odo uvědomovat co vlastně udělal.
Daleko od stanice Rotarran a Defiant vyhrávají další bitvu, ale Dominion stále vyhrává válku, válku ve které podle Dax, Hvězdná flotila brzy prohraje, protože stále se stahuje kdykoliv vyhraje bitvu.

 
 
 
Na základně 375 Sisko předloží odvážný plán jak získat první velké vítězství ve válce - použít 3 flotily (Druhá, Pátá a Devátá) k znovuzískání Terok Nor a červí díry, dřív než Dominion odstraní minové pole a získá posily z Gama Kvadrantu. Pouze Třetí Flotila bude bránit Zemi. Je to riskantní plán, ale Sisko uspěje u admirálu.
Přesvědčí jich, že červí díra a ne srdce Federace je hlavním cílem války. Po odsouhlasení plánu Sisko požádá Worfa a Martoka, aby letěli za Kancléřem Gowronem a získali pomoc Klingonů. Sisko a Hvězdná Flotila předpokládají, že mají nějaký čas na připravení mise...
Ale později přijde na základnu 375 zpráva od Morna - minové pole bude zrušeno za tři dni - Federaci jde o čas....
Zaznamenáním pohybu lodí k základně 375 Dukat a Weyoun odhalují, že něco velkého se plánuje. Avšak Dukat je víc zaneprázdněn jeho neshodou se Ziyal. Pošle Damara, aby ji přesvědčil, aby se usmířila ze svým otcem.
Ale Damar nenávidí Ziyal a chová se k ní hrubě. Kira, která je svědkem jejich rozhovoru, naštvaně napadne a zmlátí Damara.
Sisko plánoval shromáždit flotilu více než 600 lodi, ale novinky mu kážou, aby jednal rychle. Některé lodě ve flotile se stále opravují z předešlých bitev a celá Devátá Flotila nestačí včas přiletět. Předtím než flotila opustí základnu je Nogovi udělena hodnost praporčíka.
Těsně před odletem zastihne admirál Ross Siska studujíc Bajoranské proroctví. Emisar řekne admirálovi, že zamýšlí se vzdát své Pozemské Příslušnosti a bude žít na Bajoru. (Pozn.: Nejdřív (DS9:"Emissary") chtěl být kdekoliv jen ne na Bajoru, pak o 3 a půl  roky později (DS9:"Accession") začal rozumět tomu co to je být Emisarem, o další rok později dokonce zachránil Bajor (DS9:"Rapture" a DS9:"In Purgatory's Shadow") až k dnešku, kdy se zamiloval do Ráje na Bajoru.) 
Sisko se vrátí na Defiant a osobně vede flotilu na misi k Terok Nor
Flotila opuští základnu...
 
 
Dukat si uvědomí, že Federální lodě letí ke stanici, ale je přesvědčen, že nemají šanci zabránit ve zničení minového pole. Damar s modřinami na tváři se ptá Dukata, zda-li by nemohl uvěznit Kiru, ale Dukat se zajímá jenom o rozrůstající se propast mezi ním a svou dcerou.
Odo jde za Kirou a řekne ji, že je mu "líto" toho, co udělal a i jeho přístupu k dřívějším akcím. Ale Major nepřijme jeho omluvu.
Weyoun potká Zakladatelku na promenádě. Přepokládá, že Zakladatelé "neutralizují" Oda, když ho využijí, ale mýlí se, a rychle se ospravedlní svému bohu. Zakladatelka mu odpoví, že přišla na stanici, aby přivedla Oda zpět domů a dosažení toho znamená pro Velký Článek víc, než celý Alfa Kvadrant.
(Pozn.: Zdá se, že blaho Podvrženců mimo Článek je velmi důležité pro Podvržence uvnitř Článku, konec konců to není poprvně co se Velký Článek se snaží získat Oda a zdá se, že je to pro ně velmi důležité. Samozřejmě je také pro ně vládnou v Alfa Kvadrantu protože jak již bylo v DS9:"The Search" : "Co můžeš ovládat Ti nemuže ublížit" )

Jak se Siskova flotila blíží k Terok Nor, setkávají se s masivní Dominionskou flotilu, která má za úkol bránit stanici. Bashir poznamenává Siskovi, že jsou přečísleni asi v poměru nejméně 2:1.
"Štěstěna přeje odvážným" ["Fortune favors the bold"] řekne Sisko těsně před začátek rozhodující bitvy ve válce...
 

Pokračování příště... (Dominion War Arc)
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]