Kes

Pozn.: Originál stránky je na www.startrek.cz

Rasa/Pohlaví: Ocampa/žena
Poslední umístění: přeměnila se ve vyšší bytost po hvězdném datu 51003
Rodina: otec Benaren (zemřel roku 2371) a matka Martis
Datum narození: rok 2370
Datum proměny: po hvězdném datu 51003.7 (rok 2374)
Kes je Ocampa. Její druh se dožívá pouze deseti let, ale tu dobu dokáží využít. Je velice citlivá, hodná, krásná postava v Voyageru. Miluje přírodu, a lidi kolem sebe. Nikomu a ničemu by nezkřivila ani vlásek. Každému chce pomoct, jak jen muže. Ráda léčí nemocné a pomáhá a taky se , proto stala sestřičkou. Nejraději má z posádky Voyageru Neelixe (partner), Doctora (učitel), Toma Parise (přítel), Tuvoka (náhradní otec) a Janeway (náhradní matka). Každý z nich ji něco naučil a ona je zato všechny miluje, vše co jí dali, ona vrátila dvojnásobně. V posádce je velice oblíbená a nikdo na ni nedá dopustit.
Kes opustila svůj domovský svět, planetu Ocampa, v roce 2371, aby se přidala k posádce Federální vesmírné lodi U.S.S. Voyager. Kes se narodila v roce 2370. Její otec se jmenoval Benaren a matka Martis. Měla také strýčka, kterého si velice vážila, který se jmenoval Elrem. Kes si pamatuje, že její otec byl kouzelný muž, který ji velice dobře vychovával. Benaren zemřel v roce 2371, kdy Kes byl jeden rok.
Kes, která je zvídavá i inteligentní, opustila rodné podzemní město na Ocampě, aby se vydala sbírat zkušenosti z okolním světem. Na povrchu Ocampy byla však zajata a týrána Kazon-Ogly, do doby než utekla na hvězdnou loď U.S.S. Voyager, při útěku ji pomohl Talaxian Neelix, do kterého se zamilovala. Krátce potom, k hvězdnému datu 48532, Kes ukázala její vděčnost a lásku k Neelixovy, kdy mu darovala jednu plíci, aby mu zachránila život. Někdy v té době také začala studovat medicínu, aby se stala asistentkou Pohotovostního Zdravotnického Holoprogramu [Zvukový záznam:Kes aktivuje EHM]. Její ubikace byly na 8.palubě.
Kes věří, že stará legenda ohledně mimořádných mentálních schopnostech Ocampů je pravdivá. Tomu začalo nasvědčovat, že jak byla Kes na Voyageru začaly se u ní takové síly projevovat. Prvním náznakem byla vize planety zničené v jiné časové linii polarickou iontovou energií, o chvíli později se Voyager s touto planetu doopravdy potkal. Po této události se Kes rozhodla studovat Vulkanskou techniku ovládání mysli s pomocí poručíka Tuvoka, který ji začal učit jak správně využívat tuto vrozenou Ocampskou schopnost.
Když časem Voyager přiletěl k Ocampské kolonii vůdce této kolonie Tanisi, se povedlo dostat Kes do svého vlivu, a jí se tak dočasně zvýšily psychokinetické síly natolik, že dokázala ovlivňovat hmotu na molekulární úrovni a řídit životní energii ostatních bytostí.
Začátkem roku 2372, se u Kes začalo projevovat Elogium, během něhož se rozhodla mít s Neelixem potomka. Poté se však ukázalo, že toto Elogium je klamné a proto bylo možné se domnívat, že Kes bude mít později v životě Elogium znovu. A tak se Kes rozhodla s potomkem počkat. Pak si dále rozvíjela schopnosti a znalosti. Také se začala učit pilotovat Federální raketoplán pod vedením poručíka Toma Parise. Kes byla velice překvapena, že si Paris o ní myslí že je atraktivní. V roce 2373, si jeden Illarian jménem Tieran přemístil, při své smrti, svou mysl do Kes a začal tak používat Kesino tělo při jeho neúspěšném pokusu získat vládu nad Illariany.
V jedné alternativní budoucnosti: Kes v roce 2379 byla vystavena účinky temporální komory, ale Kes měla v sobě chronotonové částice, a tak počala cestovat zpátky v čase a získala zkušenosti sérii návštěv různých důležitých míst v jejím životě. V roce 2375 se vdala za Toma Parise a spolu měli dceru Linnis. Později si Linnis vzala Harryho Kima a měli syna Andrewa, Kesina vnuka. V jiné alternativě budoucnosti Kes pokračovala v práci na ošetřovně a posléze se stala doktorkou.
Mezi hvězdným datem 50953 a 51003, byla Kes vystavena velkému působení telepatických sil Druhu 8472 (Species 8472). Tímto telepatický stykem získal Druh 8472 spoustu informací ohledně Voyageru a Borgů. Přesto se povedlo Kes najít slabinu Druhu 8472, a to vedlo ke spolupráci mezi Voyagerem a Borgy a konečnému poražení Druhu 8472.
S ústupem Druhu 8472 skrz dimenzionální trhlinu se Kesiny mentální schopnosti začali tak rychle vyvíjet, že se stávaly nekontrolovatelné. Tím se staly zvětšujícím se nebezpečím pro Voyager, protože zapříčiňovaly rozpad trupu lodi. U Kes se taky začal zrychlovat evoluční vývoj a tím se stávala dalším stupínkem Ocampské evoluce. S pomocí kapitána Janeway se Kes povedlo opustit Voyager v raketoplánu a tím uchránila loď před zničením. Když odlétala dala posádce Voyageru dárek na rozloučenou. Tím dárkem bylo, že vrhla Voyager 9 500 světelných let směrem k Alfa kvadrantu.


Kesino nejoblíbenější jídlo: Jiballianský dort
Kesino nejoblíbenější pití: Špenátová šťáva s kouskem hrušky (na doporučení Toma Parise)
 
Životopis
2371
(48315.6)
Kes byla zachráněna z Kazonského otroctví později stala se členkou posádky U.S.S. Voyageru.
2371
(485xx.x)
Již brzy se u ní začali projevovat nečekané mentální schopnosti.
2371
(48532.4 )
Darovala jednu plíci Neelixovi.
2371
(48921.3)
Kes prožívá falešné Elogium, protože byl Voyager v elektroforetickém poli.
2372
(492xx.x)
Během návštěvy Ocampské kolonie se její telekinetické síly pod vlivem vedoucího komunity Tanise zněkolikanásobily. 
2373
(50348.1)
O její mysli dočasně pronikl sadistický válečník Tieran. Tento zážitek měl za následek značný posun v náhledu Kes na život (jako jeden z důsledky je její rozchod s Neelixem)
2373
(50984.3)
Během průletu Voyageru Borgským prostorem využíval Druh 8472 její telepatické schopnosti, aby se tak dověděl o tom, co se děje na palubě Voyageru.
2374
(>51003.7)
Tyto traumatizující zážitky měli za následek, že mentální schopnosti Kes se začali velmi rychle vyvíjet a stala se pro Voyager nebezpečnou. Začal se u ní zrychlovat evoluční vývoj a tím se stála dalším stupínkem Ocampské evoluce. S pomocí kapitána Janeway se Kes povedlo opustit Voyager v raketoplánu a tím uchránila loď před zničením. Když odlétala dala posádce Voyageru dárek na rozloučenou. Tím dárkem bylo, že vrhla Voyager 9 500 světelných let směrem k Alfa kvadrantu.

 
Kesin šatník
Nynaeve
Poprvé použit v epizodě: Caretaker

Mohli jsme ho spatřit ve 12 epizodách: Caretaker, Eye of the Needle, State of Flux, Faces, Learning Curve, Elogium, Tattoo, Cold Fire, Alliances, Resistance, Warlord, Macrocosm

Nynaeve je standardní Kesin kostým, ve kterém ji můžeme vidět na publicitních fotkách ještě před točením Voyageru. Skládá se z tmavě oranžových kamaší, červené tuniky a oranžového nátělníku. Červená tuniku pak pokrývá nátělník, který jen trochu vykukuje pod rukávy. Tuniku pokrývají kamaše, které mají jenom pravý nárameník ,a tak jde vidět levé rameno holé. Existují dvě verze tohoto kostýmu a to s dlouhým a krátkým rukávem. Ta s dlouhým rukávem je méně frekventovanější, ale sem tam jde vidět. 

Sheriam
Poprvé použit v epizodě: Time and Again

Mohli jsme ho spatřit v 7 epizodách: Time and Again, The Cloud, Eye of the Needle, Prime Factor, Cathexis, The 37's, Prototype

Sheriam jediný kostým nepodobný kostýmu Nynaeve v první sezóně Voyageru. Kes ho měla, když se fotila na přední stranu speciálního čísla magazinu T.V. Guide.V druhé sezóně se už téměř vůbec nepoužíval. Skládá se ze dvou odstínů fialové. Tmavější fialová je použita na kratší sukni a na konce rukávů. Světlejší fialová zas použita na vysoký límec a kamaše. Od límce po pás sbíhá svisle 24 žeber. 

Siuan
Poprvé použit v epizodě: Caretaker

Mohli jsme ho spatřit ve 3 epizodách: Caretaker, Parturation, Before and After
Nejméně nošený kostým sloužící na obyčejné účely. Siuan je základ pro pozdější, mnohem komplexnější kostým Danara. Tmavě zelené kamaše pokrývají olivově zelenou tuniku. Tunika prosvítá pod kamašemi v místech na ramennou, kde jsou v kamaších vystřižené trojúhelníčky. 

Shayol Ghul
Poprvé použit v epizodě: Phage

Mohli jsme ho spatřit v 7 epizodách: Phage, Ex Post Facto, Emanations, Heroes and Deamons, Jethrel, Prototype, Twisted

Tento použit jen v první sezóně natáčení, Shayol Ghul je jenom nepatrně změněný kostým Amyrlin z druhé sezóny. Skládá se z oranžového nátělníku, žluté tuniky a oranžových kamaší. Žlutá tunika je po stranách prokládána nátělníkem. A pak je tunika překryta kamašemi. 

Jadzia
Poprvé použit v epizodě: Cathexis

Mohli jsme ho spatřit ve 13 epizodách: Cathexis, Learning Curve, Elogium, Parturationt, Persistance of Vision, Cold Fire, Death Wish, Lifesigns, Thaw, Tuvix, Basics Part I, Flashback, Sacred Ground

Toto je nejčastější nošený kostým. Jadzia jedním ze dvou kostýmu, které jsou nejstylovější. Pod ocelově šedými kamašemi je krepovaná zelená tunika s krátkými rukávy. Pod tunikou se skrývá šedý nátělník.

Danara
Poprvé použit v epizodě: Jetrel

Mohli jsme ho spatřit v 5 epizodách: Jethrel, Maneuvers, Alliances, Threshold, Lifesigns

Jako zaklad tohoto kostýmu je skeleton kostýmu Siuan, ale tento kostým je o hodně komplexnější než Siuan. Kes se tento kostým velice osvědčil. Skládá se s námořnicky modrých kamaší, tunikou s dlouhým rukávem, která má žluté rysy svého předchůdce. Pro zkvalitnění kostýmu byl kostým skombinován se šerpou a páskem. Šerpa je úhlopříčně přehozena přes levé rameno.

Amyrlin
Poprvé použit v epizodě: Initiations

Mohli jsme ho spatřit ve 12 epizodách: Initiations, Parturation, Tattoo, Prototype, Dreadnought, Innocence, Tuvix, Flashback, Future's End, Warlord, Coda, Worst Case Scenario

Amyrlin je nepatrně rozdílná verze kostýmu první sezóny Shayol Ghul. Nejdřív je oranžová tunika vyměněna za tmavě růžovou, pak je žlutooranžový nátělník vyměněn za nátělník s dvěmi rozlišnými odstíny fialové Přidán je opasek, který je schovaný pod vnější blůzou. Při nějaké misi může být tento opasek užitečný (Initiations)

Tamura
Poprvé použit v epizodě: Cold Fire

Mohli jsme ho spatřit v 6 epizodách: Cold Fire, Lifesigns, Resistance, False Profits, Remember, Warlord, Blood Fever

Nošen pouze šestkrát a to během třetí sezóny, Tamura má hnědé kamaše a blůzu prokládanou nebesky modrou blůzou. Blůza má ojedinělý kruhový výstřih s úzkým obdélníkovým výstřižkem uprostřed. Pro zlepšení kostýmu je tu pásek, který se po bocích zanořuje do blůzy a tak překrývá levý výstřih sukně. Nosí se lehce.

Odana
Poprvé použit v epizodě: Meld

Mohli jsme ho spatřit v 11 epizodách: Meld, Investigations, Tuvix, Resistance, Basics Parti I, Basics Part II,The Swarm, Future End, Warlord, Fair Trade, Unity

Odana přežil mnoho šatů a vzdorovala opotřebení, tento kostým si Kes vzala, když posádka Voyageru byla vysazena na planetě Hanon IV. Tmavě červené kamaše, krvavě červený nátělník, modrá tunikared leggings a červená blůza to jsou složky kostýmu Odana. Tento kostým několikrát Kes nosila s páskem (episody Meld, Investigations)

Aridhol
Poprvé použit v epizodě: Meld

Mohli jsme ho spatřit v 9 epizodách: Meld, Deadlock, Tuvix, The Chute, Sacred Ground , Warlord, The Q and the Gray, Coda, Rise

Aridhol pozoruhodný kostým. Šedé kamaše jsou základ toho to kostýmu. Pak šedé tílko s krátkým rukávem, které překrývá krepová zlatá tunika.Přes to všechno je blůzka s štíhlým šedým páskem. Na obou stranách blůzy jsou vystřižené trojúhelníčky, přes které jde vidět zlatá tunika.

Nori
Poprvé použit v epizodě: Warlord

Mohli jsme ho spatřit ve 1 epizodě: Warlord

Nori není běžný kostým použitelný pro běžné okolností ,ale je vyroben z různých odstínů šedi a kůže, když se nosí vzbuzuje agresivitu, Tieran - Kes toho využíval.

Vogue
Poprvé použit v epizodě: The Darkling

Mohli jsme ho spatřit v 6 epizodách: The Darkling, Favorite Som, Real Life, Displaced, Scorpion Part I-II

Vogue je první ze tří kostýmů, které Kes začala nosit ke konci třetí sezóny.Je to velice těsný kostým se dvěma tóny modré. Uprostřed kostýmu je pruh světle modré ,který se táhne svisle.

Linnis
Poprvé použit v epizodě: The Darkling

Mohli jsme ho spatřit v 5 epizodách: The Darkling , Before and After, Distant Origin, Scorpion Part I, The Gift

Linnis je druhý ze tří nových kostýmů. Pokrývá celé tělo, ale není tak těsný jako kostým Vogue. Aby tento kostým vypadal lépe, Kes přes něj dává plášť.

Martis
Poprvé použit v epizodě: Before and After

Mohli jsme ho spatřit ve 3 epizodách: Before and After, Real Life , Scorpion Part I

Martis je poslední ze tří nových kostýmů. Je podobný kostýmu, který nosila Poradkyně Deanna Troi ze StarTrek:"The Next Generation". Tento kostým byl navržen pro Kes, pro episody ke konci třetí sezóny.

Thanks to Hardest